איך לבחור קערה מותאמת לכלב?

ודאי כבר שמתם לב לזה: היום יש מגוון מאוד מפותח של קערות. הרבה צורות, גדלים, צבעים או אפילו חומרים זמינים, עד כדי כך שאנחנו לא ממש יודעים לאן לפנות! בחירת הקערה הטובה ביותר עבור הכלב שלנו הופכת לכאב ראש אמיתי. אבל אל תיבהל, מאמר זה אמור לעזור לך לראות דברים בצורה ברורה יותר.

איזו קערה לכלב גדול?

לכלבים מסוג הדני הגדול, סן ברנרד או לאונברג, מומלץ באופן הגיוני לבחור קערה גדולה. לעתים קרובות אנו גם שומעים שיש להגביה את הקערה כדי שהכלב ישמור על תנוחה טובה יותר בעת האכילה. עם זאת, יכול להיות שהאמונה הזו שקרית… אכן, ישנם רק שני מחקרים ייחודיים בנושא זה ולמרבה הצער הם מתנגדים. על כל פנים, נראה שעדיף לא לשים את הקערות לגובה, אלא אם כן לכלב שלך יש מצב כמו דלקת מפרקים ניוונית. ואכן, בכלבים בעלי נטייה נטייה, העלאת הקערות עלולה לקדם בליעת אוויר ולפיכך להגביר את הסיכון להתרחבות/פיתול הקיבה שעלול להוביל למוות של בעל החיים… תלוי בך לשוחח על כך עם הווטרינר שלך!

איזו קערה לכלב בגודל בינוני או לכלב קטן?

עבור מה שנקרא כלבלבים בגודל קלאסי יותר, ניתן להשתמש כמעט בכל סוגי הקערות. המפתח הוא לבחור נמוך יחסית כדי שיוכל לאכול בתנוחה מתאימה ומתאימה לפיזיולוגיה שלו.

איזו קערה לכלב מסוג ברכיצפל?

עכשיו יש אפילו קערות המותאמות במיוחד לכלבים עם אף קצר. אם תגלו שלכלב שלכם יש קושי מסוים באכילה, תוכלו לפנות לקערה מסוג זה המיועדת לכלבים מסוג ברכיצפל. שטוח למדי, מעט משופע ורכסקערה זו מקלה על ספיגת המזון על ידי הכלב שלך שעלול להתקשות בקערה עמוקה יותר.

איזו קערה לכלב עם אוזניים תקלות?

קערה גבוהה ומתרחבת
© anurakpong – iStock

איזה בעל באסט כלב או קוקר ספנייל מעולם לא נאלץ לנקות את קצות האוזניים של הכלב שלו לאחר סיום הארוחה? ואכן, אוזניים ארוכות נוטות לפעמים להסתובב בקערה. לכן, אם זה קורה לכם באופן קבוע, בחרו בקערה מותאמת לנוחות של הכלבלב ושלכם. לאלה יש בדרך כלל קצוות גבוהים יותר וצורה מתרחבת מה שמאפשר לאוזני הכלב להחליק לאורך הקצוות, מחוץ לקערה.

איזו קערה לכלב גרגרן?

יש כלבים שהם גרגרנים אמיתיים, אלא שזו יכולה להיות בעיה אמיתית. אכן, קצב ספיגה מהיר מדי עלול להוביל להשמנה, רגורגיטציה או אפילו אירופאגיה. בנוסף, כלב שבולע אוויר במהלך הארוחה נמצא בסיכון גבוה יותר לקלקולי קיבה. האידיאל הוא אפוא לבחור קערה נגד גרגרן. יש הרבה מהם היום שמאפשרים להאט את צריכת המאכלים הודות למערכת מבוך.

איזו קערה לכלב בדיאטה?

אם הכלב שלך סובל מעודף משקל, רוב הסיכויים שתתבונן בתזונה שלו עד לגרם. זה לא תמיד קל להגדיר, וזו הסיבה שיש קערות חכמות! עם סולם משולב, קערות אלה מאפשרות לך לקבל את המינון המושלם של קרוקטים מבלי לעבור סולם ביניים. חלקם אפילו מצוידים במכונה אוטומטית עם תזמון זמני ארוחות עם הכמות הנכונה של מזון.

האם ניתן לאמן כלב בכל גיל?

3 גזעים של כלבים שסובלים בדידות די טוב