איך להתאים טיולים לכלב מבוגר?

יציאה לטיול היא אחד הצרכים הבסיסיים של הכלב, ממש כמו לאכול, לשתות ולישון. אכן, כלב צריך לזוז כדי שיהיה טוב בראשו ובכפותיו. בנוסף למאמץ פיזי, הוא יכול להקל על עצמו, לרחרח אינספור ריחות ולפגוש חברים! עם זאת, עם הגיל, לכלב שלך עשוי להיות פחות התלהבות במהלך הטיולים שלך. הוא כבר לא מבלה את רוב הנסיעה בריצה ומתעייף מהר יותר. זה נורמלי, אבל זה לא אומר שצריך להוציא אותו בתדירות נמוכה יותר.

בחר ציוד מתאים

כלב בעגלה
© EUY8KL – iStock

אם הכלב שלכם סובל מכאבים, במיוחד בחלק האחורי, דעו שיש ציוד מתאים. ואכן, כדי להמשיך ללכת עם כלבלב תוך הקלה עליו, ניתן להשקיע ברתמה מיוחדת. זה אחרון יושב על החלק האחורי של בעל החיים ובאמצעות רצועה תוכלו להחזיק אותו על מנת להקל עליו. לכמה שנים, עגלת כלבים גם הופיע. קיים מאוד במדינות אנגלו-סכסון, זה לפעמים גורם לך לחייך, אבל הוא באמת שימושי במצבים מסוימים. היא מאפשרת להוציא את חיית המחמד שלך החוצה מבלי שתצטרך ללכת איתה אם הוא סובל יותר מדי. לדוגמה, תוכלו להתחיל טיול בהליכה ולסיים אותה בהכנסת כלבכם לעגלה כדי שיוכל ליהנות מהנוף מבלי ללכת.

לצאת יותר, אבל לפחות זמן

הליכה עם כלב שחור ולבן
© Chalabala – iStock

כאשר לכלב מתחיל להתקשות לנוע, אנו חושבים פעמים רבות שעלינו להימנע מהוצאתו על מנת לשמר אותו. לעומת זאת, זה עלול להחמיר את בריאותו. כלב מבוגר צריך להמשיך ליהנות מטיולים יומיומיים, אלא אם כן הוטרינר שלך הוגדר נגדו. בלעדיו, הסיכון לאובדן שרירים ולעלייה במשקל הוא גבוה מאוד, מה שיכול להיות מאוחר יותר השלכות על מצבו הכללי של הכלב, במיוחד המפרקים. בנוסף, טיולים חיוניים גם למורל של בעל החיים שלך. הם מהווים הזדמנות עבורו לפגוש מתולדות אחרות ובני אדם אחרים, מה שמגרה אותו.

הדבר החשוב הוא אפוא תמשיך להוציא את הכלב שלך, אבל בקצב שלו ! ניתן לקצר את משך ההליכות תוך הגדלת תדירותן. לדוגמה, אם אתה בדרך כלל מטייל עם הכלב שלך במשך שעה, אתה יכול לְפַצֵל בשלושה הליכה של 20 דקות. הדבר החשוב הוא לכבד את רווחתו של הכלב שלך. אם הוא מראה סימני עייפות בדרך, קחו הפסקה לפני שתמשיך. אל תשכח לקחת איתך מים על מנת להציע אותם מדי פעם.

מקומות מותאמים להליכה

ג'ק ראסל הולך ביער
© alexei_tm – iStock

ההליכה חייבת להישאר רגע נעים עבור הכלב. מסיבה זו אתה יכול להתאים את מסלול ההליכה לשמר אותו ככל האפשר. כלב מבוגר סובל בדרך כלל מכאבי פרקים, דלקת מפרקים ניוונית או קשיי נשימה. במקרה זה, העדיפו קרקע שטוחה. זה יהיה נעים יותר עבור הכלב שלך שלא יאמץ את המפרקים שלו יותר מדי בעת טיפוס או ירידה. אם הכלב שלך סובל מבעיות ראייה, הקפד לבחור דרך ללא מכשולים. בנוסף, אם יש לכם אפשרות, התרחקו מהעיר וגרמו לכלבכם ליהנות מהרוגע של הטבע. לאחר מכן הוא יוכל ליהנות מהנסיעה במלואה ללא רעש וללא לחץ!

הכינו עוגיות חג המולד לכלב שלכם

10 כלבים בעלי מאפיין פיזי יוצא דופן