איך לעשות הכי טוב את הכלב שלך?

הכלב הוא יצור חברתי: הוא לא רק צריך לפגוש בני אדם אחרים, אלא גם בני אדם אחרים. מסיבה זו חיברות חשובה ביותר לאורך חייו. כדי שהשלב הזה יעבור הכי טוב שאפשר וכדי שהכלב שלך ירגיש טוב במהלך המפגשים החדשים שלו, גלה כמה טיפים אלה!

תן לכלב שלך לעשות דברים

צרוד וכלב צעיר משחקים יחד
© karl-anderson – Unsplash

אתה רואה כלב מרחוק, הוא נראה חמוד מדי ואתה רוצה ללטף אותו. אלא שאולי הכלב שלך לא ירצה לבוא במגע עם הקונגנר הזה. אכן, יצירת קשרים חברתיים עם הכלב שלך לא אומר לפגוש כל כלב לחלוטין שאתה נתקל בדרכך. אם הכלב שלך מתעלם מזה, זה בגלל שהוא לא רוצה ליצור אינטראקציה. אז אל תכריח את זה! וזה תקף גם לגבי בני אדם. כלב אינו מלטף, אם הוא לא רוצה שיתקרבו אליו, עזוב אותו ואל תשא אותו כדי שילטף אותו על ידי האדם המדובר, כי זה יהיה לגמרי לא מועיל. גרוע מכך, התנהגות זו עלולה בטווח הארוך להפוך אותה לתגובתית ורגישה לכלבים ו/או לבני אדם! לתת לו זמןאם הוא רוצה ליצור קשר עם בן אדם או בן אדם אחר, הוא יעשה זאת בעצמו.

תן לו כמה שיותר חופש

בעיר, למפגשים בין כלבים אין באמת אפשרות אחרת מלבד להתבצע ברצועה. לצערי, כלי זה מגביל בהכרח את התנועה של בעל החיים שלך ואפילו מאלץ אותו ללכת בכיוון המדויק שבחרת. לאחר מכן, זה מקטין באופן דרסטי את המרווחים וזמני האינטראקציה במהלך מפגש בין מתולדות. בנוסף, בלי לשים לב, כשאתה חוסם או מושך את הכלב שלך, זה יכול לגרום ללחץ. לכן, אם זה באמת הכרחי שהכלב שלכם יוחזק ברצועה, במיוחד בעיר מטעמי בטיחות, נסו כמה שיותר להחזיק אותו. שרוך של כמה מטרים. זה יאפשר לך לשמור אותו קצר יותר כשאתה ליד הכביש ולתת לו חופש מירבי בפארקים ובמקומות מפגש אחרים.

תקשיב לכלב שלך

כלבים משחקים יחד
© sebastian-coman – Unsplash

לעתים קרובות חושבים בטעות שהכלבים שלנו יכולים להסתדר בצורה מושלמת בעצמם במהלך מפגש. זה לא לגמרי לא נכון, אבל זה גם לא ממש נכון. בזמנים אלו, הקשיבו לכלב שלכם. ואכן, נאלצים לעקוב אחרינו בטיולים, כלבים בדרך כלל לא באמת בוחרים את מי הם מחליטים לפגוש. לכן זה תלוי בך לנהל את האינטראקציות שלהם כדי לוודא שהכל ילך כשורה. למרות שכלבים בדרך כלל יודעים לתקשר טוב יותר עם הכלב השני מאשר הבעלים שלהם עצמו, בין קוגנרים, הקודים של כל אחד לא בהכרח מובנים תמיד לכל. כלבים מסוימים עשויים להיות מתעקשים, בעוד שהאחר, לא נוח, רוצה להפריע לאינטראקציה. זה יכול בסופו של דבר להוביל למצבים מסוכנים יותר, כמו ריב.

לכן, גם אם הכלב מלפנים רק מנסה לשחק, אתה חייב לסיים את האינטראקציה אם אתה מבחין שחיית המחמד שלך במצוקה רגשית ו/או פיזית!

פגש כלבים שונים במהלך חייו

רק בגלל שגור פגש מספר רב של כלבים כשהיה צעיר לא הופך אותו לחיה חברתית ad vitam aeternam. להחברותיות נשמרת ודורשת פגישות קבועות מאורגנים לאורך כל חיי הכלב. באופן דומה, אם כבר יש לכם שני כלבים בבית ואתם מאמצים גור צעיר, האחרון לא בהכרח יהיה חברותי אם יבלה את זמנו רק איתם. זה אכן כך הגיוון והקביעות של הפגישות מה שאומר שהכלבלב שלך ישמור על מערכת יחסים טובה עם בני משפחתו. כמובן, יש יוצאים מן הכלל, לעתים קרובות קשור לטראומה, מה שגורם לכלבים מסוימים להרגיש יותר מתח מכל דבר אחר במפגש עם כלבים אחרים. התבונן בחיה שלך ועשה מה שטוב לו!

אל תלך שולל על ידי רעיונות שהתקבלו!

כלבים משחקים
© david-taffet – Unsplash

ברור שאתה אוהב את הכלב שלך ורוצה להימנע ממצבים סותרים עבורו. עם זאת, שימו לב אל תסתמך על רעיונות מבוססים שהתקבלו, כמו זה ששני זכרים שלמים לא יכולים להסתדר, שגזע כזה ואחר אינו חברותי, שכלב גדול בהכרח ירצה "לשלוט" בכלב הקטן וכו'. כמובן, כל המצבים האלה יכולים לקרות, אבל לא צריך להפוך לכלל, כי גם הפוך יכול להתרחש. כלב הופך לחברותי על ידי פגישה עם קוגנרים מכל הסוגים. זה תלוי בך להכיר את הכלב שלך ואם יש לך ספקות במהלך פגישה, דבר עם הבעלים של החיה השנייה כדי ללמוד עוד. אם אינך בטוח לגבי ההתאמה, אל תהסס לדחות.

למה לתת לכלב מאכל ללא גלוטן?

קטן בגודל, גדול בנוכחות