איך לקבל בברכה כלב נחייה עתידי לביתך?

האם אתה אוהב כלבים יותר מהכל והלב שלך על השרוול? חשבת פעם להכניס כלב נחייה לביתך? דעו שאפשר בהחלט לקבל כלבלב מסוג זה בביתכם! מצד שני, תצטרכו להתרגל לרעיון שהוא עובר רק אתכם, כי משפחתו העתידית תהיה של אדם הסובל מעיוורון ראייה. יאללה, אנחנו מסבירים איך עושים את זה ואת התנאים הנדרשים.

מהו כלב נחייה לעיוורים?

שני לברדורים ישנים יחד
© pablorebo1984 – iStock

בשנת 2020, 77% מכלבי הנחייה שחזרו למשפחה היו לברדורים, 5% גולדן רטריברים ו-7% הכלאה בין שני הגזעים הללו! מוכר עבור החברותיות והצייתנות שלהם, אלו שני גזעים של כלבים שמסתגלים בצורה מושלמת לכל המצבים ולכן מסוגלים לחיות לצד אנשים לקויי ראייה. אתה יכול גם לגלות את ההבדלים והדמיון שלהם במאמר זה.

במהלך חייהם ככלב נחייה, תפקידם יהיה לאפשר לאנשים אלו להשיג ניידות ואוטונומיה. לאחר שעברו הכשרה מאוד ספציפית בתוך המשפחה המארחת שלהם (ככל הנראה אתה), ואז בבית ספר ייעודי, הם הופכים לבעלי ברית יקרים בחיי היומיום. בנוסף לכך שהם הופכים לעיניהם של אנשים עם לקות ראייה, הם גם מתגלים כאמיתיים עזרים לחיי היומיום.

אילו תנאים חייבים להתקיים כדי להפוך למשפחה מארחת?

כלב לברדור צעיר כלב נחייה עתידי בפעילות גופנית
© Cylonphoto – iStock

זה מחודשיים שגורים יכולים להיקלט על ידי משפחת אומנה. בגיל זה, הם בדרך כלל פחות או יותר נקיים, מרשים לעצמם להתנהל ללא בעיה והחלו להתרועע עם בני אדם, אבל גם עם בעלי חיים אחרים. לכן הם מוכנים להצטרף למשפחה מארחת! כן, אבל איך ואיזה? אכן, אף אחד לא יכול להפוך למשפחת אומנה לכלבי נחייה. יש כמה תנאים שצריך לעמוד בהם כדי לקבל בברכה כלבלב-על עתידי בבית:

  • מתגוררים בא רדיוס של כ-30 קילומטרים סביב בית ספר לכלבי נחייה. אכן, זה יאפשר מעקב טוב אחר בעל החיים ותנועות פשוטות במהלך החודשים הספורים שהיא תבלה איתך לפני כניסתה לאילוף.
  • אתה חייב להיות מסוגל קח איתך את הכלב לכל מקום על מנת להרגיל אותו למצבים שונים ומגוונים.
  • להצליח לערוך ביקורים קבועים במרכז החינוך לצורך מעקב אחר הגור.
  • היו מאוד זמינים על מנת להקדיש כמה שיותר זמן לכלב הנחייה העתידי.

יש לציין כי משך תקופת "קדם חינוך" זו נמשך בדרך כלל עד שהגור בן שנה. אז נשארו רק כמה חודשים לצידך ואתה צריך להתכונן לזה. זה לא אותו פרויקט כמו אימוץ הכלבלב שלך.

מה תפקידך כמשפחה מארחת?

כלב נחייה בתחבורה ציבורית
© LuPa Creative – iStock

מהחודשיים שלו, אתה תהיה לכן אחראי על גור ל"חינוך הקדם" שלו. זה מורכב מלמדתו פקודות בסיסיות, הרגלי ציות, הליכה ברצועה וכו'. כפי שצוין בפסקה הקודמת, עליך להיות זמין ויכול לקחת איתך את הכלב לכל מקום. למה ? מהסיבה הפשוטה והטובה שהוא יצטרך להתעמת עם מקסימום סביבות. ואכן, בעוד זמן מה, המקומות השונים האלה יהיו מקום העבודה שלו. כדי לגרום לו להרגיש 100% בנוח, לכן תצטרכו לקחת אותו לכפר, לעיר, למרכזי קניות, לשווקים, בתחבורה ציבורית וכו'.

אם אתה חושש לא להיות מספיק זמין, שאל את הפדרציה הצרפתית של איגודי כלבי נחייה לעיוורים (FFAC). אכן, אפשר גם לקבל את פני הגור רק בערבים וסופי שבוע או רק בסופי שבוע! במקרה זה, הגור מבלה את שאר הזמן בבית הספר לכלבי נחייה.

להיות משפחת אומנה לכלבי נחייה זו חוויה נהדרת, אז אם אתם מהססים, לכו על זה! אתה רק צריך שיהיה לך לב חזק כשאתה נותן לגורים הקטנים והמקסימים האלה ללכת…

"בית קפה לכלבים" פותח את שעריו בעיר נאנט

רקחו מתכון גלידה מרענן לכלב שלכם