בצע בדיקת DNA כדי לדעת את מוצאו של הכלב שלך

באופן כללי, אתה מקבל מחמאות רבות על הכלב שלך, אבל כאשר עובר אורח ברחוב שואל אותך מה הגזע שלו, אתה מוצא את עצמך מאוד חסר אונים. חוץ מזה, גם אתם מתחילים לתהות על המקורות האמיתיים של חברכם בעל הארבע רגליים! בסוגים אלה של מצבים בדיקת ה-DNA יכולה להיות שימושית.

מהו DNA?

שני כלבים נותנים את הכפה
קרדיטים: קסניה-ראיקובה / iStock

למרות שאתה בהחלט יודע את התשובה, תזכורת קטנה תמיד תתקבל בברכה. כי כן, קורסי SVT הם לא באמת מאתמול… DNA הוא קיצור של Deoxyribonucleic Acid. הוא מייצג את מולקולת הנשא של מידע גנטי. הודות ל-DNA, מידע גנטי לעולם אינו אובד וניתן להעבירו מדור לדור. בדרך זו, אתה יכול למשל לדעת לייתר דיוק הגזע של הכלב שלך, אבל גם ההורות שלו ממש כמו בריאותו הגנטית (מחלה תורשתית).

למה בדק DNA של הכלב שלך?

כלב מוציא את הלשון שלו הצידה
קרדיטים: suemack / iStock

כאשר אתם מאמצים כלב שאינו LOF, מה שקורה לרוב במקלטים, אין לכם הרבה מידע על מוצאו של הכלב שלכם. במקרה זה, בדיקה יכולה לספר לך יותר על הגנטיקה שלו, ובפרט על הגזעים מהם הוא מגיע. זה יכול לעזור לך להבין טוב יותר את ההתנהגות והאינסטינקטים שלו (טריפה, תוקפנות וכו')

גם בדיקת ה-DNA יכולה לאפשר לך כדי לדעת יותר על אבות הכלב שלך, מה שיאפשר לך אולי לצפות מראש מחלות גנטיות מסוימות. תוכל גם ללמוד יותר על רגישויות הסמים של הכלב שלך.

כשהכלב שלך מגיע מכלבייה, אבל א נותר ספק לגבי היושרה של המגדל, גם בדיקת DNA יכולה להיות שימושית מאוד. זה האחרון יאפשר לך להבטיח את השושלת ואת בריאותו הטובה של הגור שלך.

לבסוף, ניתן לבצע את בדיקת ה-DNA מכל אחת מהסיבות הללו, אלא פשוט מתוך סקרנות ורצון! אם אתה רוצה לדעת יותר על הכלב שלך, מקורותיו, הגזעים מהם הוא מגיע… זה בהחלט אפשרי לעשות את הכלב שלך לבדיקה. אתה לא צריך סיבה "תקיפה" כדי להיות מסוגל לעשות את זה.

איך לעשות את בדיקת ה-DNA לכלב שלך?

פה של כלב מוציא את לשונו
קרדיטים: sanjagrujic / iStock

בדיקות DNA אינן מצריכות בקשה מיוחדת. הם נגישים לכולם בין אם זה לאנשי מקצוע בעולם הכלבים או לבעלי כלבים. כל מי שסקרן לגבי הגנטיקה של חיית המחמד שלו יכול לעבור בדיקת DNA. אתה צריך לדעת שזה תלוי בך לבצע את הבדיקה על הכלב שלך. עם זאת, אל תדאג, זה מאוד פשוט וללא כאבים עבור חיית המחמד שלך.

ניתן למצוא בקלות ערכות באינטרנט. לאחר שהבדיקה התקבלה, הצעד הראשון הוא לקחת דגימה מהכלב שלך. פעולה זו מהירה מאוד וללא כאבים, שכן מספיקה דגימת רוק קטנה. בעקבות האיסוף, אתה יכול לשלוח את הדוגמה שלך במעטפה ייעודית שתקבל עם הערכה שלך. לאחר שהבדיקה תתקבל במעבדה, האחרונה תחפש את הגזעים ומידע אחר המצוי ב-DNA של הכלב שלך. ככלל, את תוצאת בדיקת ה-DNA תקבל בדואר או במייל תוך שלושה שבועות., אבל זה משתנה בהתאם למעבדות. אז לכלבלב שלך לא יהיו יותר סודות בשבילך!

המחירים של ערכות בדיקת DNA יכולים להשתנות, אך בדרך כלל נספרים בסביבות מאה יורו. סכום זה כמובן אינו מבוטל, עם זאת, בדיקה זו יכולה להיות שימושית מאוד אם אתה רוצה לדעת יותר על חיית המחמד שלך.

רעיון טוב או רע?

חג הפסחא הזה, תשמח את הכלב שלך עם מתכוני הפינוקים האלה