גלה 5 סיפורים של כלבים אמיצים מאוד (חלק 2)

הכלבים תמיד שם בשבילנו. הם אוהבים אותנו ללא תנאים ותמיד נמצאים שם כשדברים משתבשים. הם מצחיקים אותנו, הם נאמנים ולרוב ניחנים באומץ שלעולם לא היינו חושדים בו. זה מה שמוכיחים לנו 5 הסיפורים המדהימים האלה של כלבלבים שהפכו לגיבורים!

רוסל וסולטי, כלבי נחייה לעיוורים

סולטי ורוזל הם שני כלבי נחייה לעיוורים. רוסל ובעל הבית שלה נפגשו לראשונה ב-22 בנובמבר 1999. ביום הטרגי של 11 בספטמבר 2001, ישנה רוסל מתחת לשולחן של בעל הבית שלה במגדל 1 של מרכז הסחר העולמי. היא התעוררה מפגיעת המטוס 18 קומות מעליהם. לאחר מכן היא אפשרה לבעליו ולעוד כשלושים אנשים לרדת ב-78 הקומות של המגדל. המגדל השני קרס מיד לאחר שהם עזבו. למרות ההריסות הרבות שנפלו עליהם, רוסל שמרה על קור רוח כדי להוביל את בעליה למקום בטוח יותר: תחנת מטרו.

באשר לסולטי, אדוניו החליט להתיר אותו כשהמגדל החל לרעוד. מתוך מחשבה שהוא לא יצליח לצאת בחיים, הוא העדיף לתת לכלב שלו את ההזדמנות לברוח. אבל זה היה בלי לסמוך על האומץ והאהבה שראתה לו סולטי. הכלב אכן לא זז משולחנו של אדוניו והוא חיכה שידריך אותו ברוגע אל היציאה ויציל אותו. הרוגע האולימפי של הכלבים האלה שיכלו לברוח ולהותיר את אדוניהם לגורלם העצוב הוא מדהים ומראה שוב את טוב ליבם.

ריפ, הכלב הצבאי הקטן

זה היה ב-1940, ממש לאחר הפצצה בלונדון, ריפ, כלב טרייר כלב קטן, פגש חייל. לאחר מכן הוא החליט לאמץ אותה. כך הפך ריפ במהרה לקמע של סיירת האנטי-אוויר ברחוב סאות'יל. ללא הכשרה, הוא מצא את עצמו נאלץ לחפש קורבנות מתחת להריסות. מוכשר ואמיץ, ריפ מצא יותר ממאה אנשים קבורים בטווח של שנה אחת בלבד. עזרתו וכישרונו שלא יסולא בפז הם שאפשרו מאוחר יותר את האימון של כלבי חיפוש והצלה אחרים בתקופה קשה זו. על שירותו הטוב והנאמן, עוטר ריפ ב-1945 במדליית דיקין. זה האחרון נועד לכבד את בעלי החיים שהצטיינו במהלך מלחמת העולם השנייה. ריפ נפטר שנה לאחר מכן ב-1946 ונקבר בבית הקברות של בית הקברות של בית הקברות לבעלי חיים חולים.

גבי, שומר היגואר

בשנות ה-80, גבי, כלב רועה גרמני אומץ על ידי גן החיות של בלגרד. תפקידה היה מאוד ספציפי שכן היא נאלצה ללוות את השוער, סטנימיר סטאניץ', במהלך הסיבובים שלו. במהלך הלילה של 22 ביוני 1987, בזמן שהכלבה סיירה כרגיל לצד העוזר האנושי שלה, נמלט יגואר. לאחר מכן האינסטינקט של גבי דחף אותו לזרוק את עצמו על חיית הבר לפני שתתקוף את השומר. לכן היא יצאה למרדף לנסות להגן על ידידה האנושי. לרוע המזל, היגואר נורה על ידי המשטרה. האומץ של גבי עדיין הציל את סטנימיר סטאניץ'. לאחר מכן, הצליחה הגיבורה להתאושש מפציעותיה וחזרה לעבודתה כמטפלת.

מאוחר יותר, גן החיות הקים אנדרטה לכבודו. כתוב: "ליבו היה חזק יותר מיגואר".

זנג'יר, כלב ציד הפצצות

זנג'יר הוא לברדור רטריבר. ב-29 בדצמבר 1992 הוא הצטרף לצוות איתור וסילוק פצצות של משטרת מומבאי. במהלך ההפצצות הרבות במומבאי במרץ 1993, זנג'יר עזר למנוע לפחות שלוש הפצצות, כולל אחת ב-15 במרץ 1993, כשהזהיר את המטפלים שלו על פצצת קטנוע ברחוב דנג'י. במהלך שירותו, הכשרון המדהים שלו אפשר לו לשחזר לא פחות מ-11 פצצות צבאיות, 57 פצצות תוצרת בית, 175 פצצות נפט ו-600 מפוצצים. גיבור אמיתי!

פרידה, כלבת ההצלה

ביום שלישי, 19 בספטמבר 2017, רעידת אדמה קטלנית בעוצמה של 7.1 הרעידה את מרכז מקסיקו. בהתחשב בהיקף הנזק, שלושה ימים לאחר מכן, המחלצים עדיין חיפשו אחר ניצולים. לידם הייתה כלבה קטנה בשם פרידה. מצויד בזוג משקפי מגן, מגפיים קטנים ורתמה, היא עזרה באומץ למצוא ניצולים מתחת להריסות. לאורך הקריירה שלה, פרידה מצאה 52 אנשים!

רוצה לקרוא עוד סיפורים מעולים? נפגש ממש כאן!

האזוואך, כלב גרייהאונד מעורר יופי והערצה

מתכון ביסקוויט כלבים בצורת דלעת לסתיו