דיאטת BARF, אלטרנטיבה טבעית לאוכל

אלטרנטיבה לקרוקטים תעשייתיים, דיאטת BARF הופכת בהדרגה לדמוקרטית יותר ונמצאת באופן קבוע יותר בקערות הכלבלבים שלנו. מבוסס בעיקר על מזון גולמי וטרי, ה-BARF מאפשר לך להאכיל את החיה שלך כמעט כמו בטבע. זה קצת כמו לחזור ליסודות עבור הכלב שלך שהולך בעקבות אבותיו.

מהי דיאטת BARF?

כלב עם חתיכת בשר נא בפה
קרדיטים: ורוניקה-דבורקובה / iStock

עדיין לא ידוע לפני כמה שנים, עכשיו אנחנו שומעים יותר ויותר על דרך האכילה החדשה הזו. באנגלית BARF פירושו "מזון גולמי מתאים מבחינה ביולוגית", שמתורגם לצרפתית כ"מזון גולמי מתאים מבחינה ביולוגית". החלופה הטבעית הזו לקרוקטים מורכבת מבשר נא, פסולת, עצמות בשר ולפעמים ירקות. דיאטה טורפת זו בעיקר מאפשרת לך לכבד בצורה הטובה ביותר את מערכת העיכול של החיה שלך. ואכן, קרוקטים תעשייתיים קלאסיים מורכבים רוב הזמן מאחוז גדול של דגנים. זהב, לדברי וטרינרים רבים, אלה הם אותם דגנים אשר הם המקור לבעיות בריאותיות רבות ואלרגיות. BARF היא אפוא דיאטה שדומה יותר לזו שהיו לאבותיו של הכלבלב שלך בטבע.

ממה מורכבת ארוחת BARF?

כלב אוכל את הקערה שלו מלאה בבשר נא וירקות
קרדיטים: הומוניה / iStock

ארוחת BARF מורכבת בעיקר מבשר טרי ונא, עצמות בשריות וכן איברים. יש להתאים את האחוזים של כל מזון לפי הכלב שלכם. לשם כך, יש א מחשבון מנה, רוב עדיף לדבר ישירות עם הווטרינר שלך. מי ייעץ לך כיצד לבצע את המעבר המתאים ביותר. בכל זאת, באופן כללי, נמצא בקערת הכלבלבים 50% בשר, 40% עצמות בשרניות ו-10% פסולת. עם זאת, הקפידו ליידע את עצמכם לגבי הבשר והפסולת שתבחרו עבור הכלב שלכם, כי חלק מהנתחים אינם מתאימים.

אם חיית המחמד שלך אינה בדיאטה טורפת בלבד, אתה יכול גם להוסיף ירקות (רצוי מעורבים) למנה שלו. עשירים במינרלים, ויטמינים וסיבים, הם יעזרו לשמור על בריאות מערכת העיכול של הכלב. תמיד צריך לתת להם גולמיים, חוץ מכמה שאפשר לבשל, ​​כמו שעועית ירוקה או סלרי. סוף כל סוף, אתה יכול גם להוסיף שמנים למזון של הכלב שלך. הם יספקו חומצות שומן חיוניות, אומגה 3 ו-6.

למה להאכיל את הכלב לפי שיטת BARF?

כפי שהוסבר לעיל, מזון BARF הוא גם טבעי, בריא וגם דל קלוריות (לכן הוא עוזר להימנע מבעיות עודף משקל). בשל שלו הרכב שלם מאוד, הוא יספק את כל הצריכה התזונתית שהכלב שלך צריך. באופן הגיוני, מזון בריא ומאוזן יביא לכלב בריא יותר, עם מערכת חיסונית טובה יותר שתהיה פחות חשופה למחלות. הכלב שלך יחיה אפוא חיים בריאים יותר וגם יהיה במצב טוב יותר לעת זקנתו. בנוסף, בשר נא דורש יותר לעיסה מאשר אכילה, בשר נא יספק לחיית המחמד שלך שיניים בריאות ובריאות יותר. סוף כל סוף, מזון BARF מתאים גם לכלבים עם אלרגיה לדגנים.

ג'ק ראסל כלב אוכל עצם בשרנית
קרדיטים: KalypsoWorldPhotography / iStock

דיאטת BARF: יתרונות וחסרונות

לסיכום היתרונות של BARF, להלן היתרונות הרבים שתזונה זו, הניתנת להתאמה לכל הכלבים, מציעה. קודם כל, דיאטה זו, שמטרתה להיות איכותית יותר, תציע חיים בריאים יותר עבור חיית המחמד שלךממש כמו'בריאות הפה טובה יותר באמצעות לעיסה מוגברת. בנוסף, אתה אוטם אותם של הכלבלב שלך יהיה גם פחות מגושם ובמיוחד פחות ריחני. סוף כל סוף, המעיל של הכלב שלך בדרך כלל יהיה מבריק יותר et השרירים המרשימים והבולטים יותר שלו.

עם זאת, לדיאטת BARF יש גם כמה חסרונות, כולל העלות בָּשָׂר (למרות שבהשוואה לקרוקטים באיכות טובה מאוד, אתה יכול למצוא את עצמך שם) וכן הזמן המושקע בהכנת הקערה של הכלב שלך. אחסון בשר טרי הוא גם מסובך יותר מאשר לאחסן שקית פשוטה של ​​אוכל. סוף כל סוף, בשר נא מהווה סיכון בריאותי משמעותי. זו הסיבה שתמיד יהיה צורך להקפיד מאוד על היגיינה כשאתם מכינים את הקערות של הכלב שלכם.

20 גזעי הכלבים האהובים ביותר על הצרפתים בשנת 2020

האלסקן מאלמוט, כלב היישר מהצפון הרחוק