האזוואך, כלב גרייהאונד מעורר יופי והערצה

כמו כל הגרייהאונד, האזוואך הוא כלב מרשים. ואכן, למרות העדינות והקלילות של מבנהו, הוא מרשים בנוכחותו ובאלגנטיות שלו. רגליו וזנבו נראים אינסופיים, עד כדי כך שהוא יוצר רושם של החלקה כאשר הוא מתחיל לנוע. ההליכות האווריריות במיוחד שלו מעניקות לו אווירה מעט סנובית שמודגשת בעובדה שהוא כלב עצמאי ושמור למדי.

הסיפור הקטן של אזוואך

אזוואך רץ בדשא
קרדיטים: alekta / iStock

המורפולוגיה של האזוואך והגרייהאונד באופן כללי כל כך שונה מכלבים אחרים, שיש הסבורים שהוא לא צאצא של הזאב, אלא ממין נפרד. בכל מקרה, הגזע הזה בהחלט יהיה ממוצא מזרחי. בדיוק כמו זנים אחרים של סייטהאונד כמו הסלוגי, האפגני או הסאלוקי, האזוואך חי בסהרה הדרומית במשך אלפי שנים עם מגדלים נוודים ממוצא ברברי. תפקידו היה לשמור על העדרים, אך הוא גם הגן על המחנות והגברים מפני טורפים פוטנציאליים וסכנות אחרות. זה היה בשנות ה-70 שאירופה קיבלה את פני האזוואכים הראשונים שהגיעו היישר מאפריקה. בהתחלה הם טעו ב-Sloughis שהם מאוד דומים לו. בשנת 1982, גזע ה- Azawakh Greyhound הוכר סופית על ידי ה-FCI.

האזוואך, כלב עם עדינות, אבל חזק

אזוואך רץ באחו
קרדיטים: alekta / iStock

לגרייהאונד הזה יש ראש ארוך ודק, הגולגולת שלו כמעט שטוחה. הלוע שלו גם ארוך מאוד והופך דק יותר בסוף. גופו לעומת זאת קצר למדי ועומד בניגוד לרגליו הארוכות והרזות, מה שנותן את הרושם שהאזוואך גבוה יותר מאשר ארוך. באופן כללי, הגזע שלו גבוה מהקמל שלו. השרירים היבשים והבולטים שלו ניכרים מאוד מתחת לעור הדק שלו המכוסה בשערות קצרות מאוד. צבע הפרווה של ה- Azawakh יכול להשתנות בין סייבל בהיר לגוון כהה. המביאים (קווי שיער שחורים) מותרים גם כן, כמו גם המסכה השחורה או רשימה לבנה. יתר על כן, לתחרות, סימנים לבנים, הפלסטרון, המברשת בקצה הזנב וכן הגרביים על 4 הרגליים הם חובה.

גודלו של גרייהאונד גדול זה 64 עד 74 ס"מ לזכרים ו-60 עד 70 ס"מ לנקבות. משקלו יכול לנוע בין 15 ל-25 קילו. גם אם המראה שלו עשוי ליצור רושם של כלב שביר, זה בכלל לא כך! ואכן, לפי מקורותיו, הכלב הזה מסוגל לעמוד בהפרשי טמפרטורה גדולים. הוא שותה ואוכל מעט ועורו הצפוף מאוד מאפשר לו לפגוע בעצמו לעתים רחוקות מאוד.

האזוואך, כלב עצמאי אך אוהב

Azawakh על שפת החוף
קרדיטים: animalinfo / iStock

כל אוהבי הכלבים שאינם מכירים היטב את הגרייהאונד יכולים למצוא את עצמם מהר מאוד מבולבלים מהתנהגותו של האזווארה. אכן, הוא כל כך עצמאי עד שאנו נוטים להשוות אותו לחתול! אפילו גדל בבית בבית אוהב, הוא נשאר די עצמאי, אפילו פראי. די ביישן ומאופק, הוא בדרך כלל לא ניגש לאנשים שהוא לא מכיר.

למרות הכל, אל דאגה, הכלב היפה הזה גם יודע לאהוב. הוא קרוב מאוד לאדונו ועדין עם משפחתו, אלא שהוא יחליט מתי להתכרבל. הוא כלב שסומך רק על אנשים שמתייחסים אליו בכבוד. יתרה מכך, אם הוא היה חווה נטישה או התעללות, זה היה שובר אותו והוא היה חוזר להיות "פרוע" עד שאדם אחר יחזור לאמונו, מה שיכול לקחת הרבה מאוד זמן… זה לא כלב בורח, אלא התוסס שלו. ורוח חוששת פירושה שלפעמים אתה צריך להיות מאוד משכנע כדי להחזיר אותו אליך. אם אתה רוצה כלב מאולף לאצבע ולעין, שכח את האזוואך מידכי זה בוודאי לא יהיה הוא שתצטרך.

מה המחיר לאמץ אזוואך?

אם ברצונכם לאמץ גרייהאונד אזוואך, תחילה עליכם לדעת שמחירו יהיה תלוי בגידול ולכן בשושלתו. לכן זה יכול להשתנות מאוד. בכל מקרה, עבור LOF Azawakh, זה ייקח בממוצע 1500 יורו.

האם אני יכול להשתמש בבקבוק מים חמים עבור הכלב שלי?

גלה 5 סיפורים של כלבים אמיצים מאוד (חלק 2)