האלסקן מאלמוט, כלב היישר מהצפון הרחוק

אפילו יותר מרשים מההאסקי הסיבירי, למלמוט האלסקן יש שרירים וגודל מרשימים למדי. כלב מזחלות ארקטי אמיתי, תומך בתנאי חורף קיצוניים ללא כל בעיה. שלג וקור הם האלמנטים שלו! עגלת הראש הגבוהה שלו הופכת אותו גם לאלגנטי במיוחד.

סיפורו של המלמוט ד'אלסקה

כלבי מלאמוט שוכבים בשלג לאחר מרוץ מזחלות
קרדיטים: VFRed / iStock

גזע כלבי מזחלות ותיק מאוד, מקורו של המלמוט באלסקה. את שמו הוא לוקח משבט מחלימיות שגידל אותו בשל תכונותיו ככלב מזחלות, אך גם ככלב ציד, באזור קוצבה.. הכלב הזה היה אפוא בעל ברית אמיתי של האינואיטים ועזר להם לשרוד מול התנאים הקיצוניים של המדינה הזו. לאחר מכן, במהלך הבהלה לזהב במאה ה-19, כלבי מלאמוט רבים שימשו להובלת חופרי זהב וציודם. בשנת 1930, המלמוט הפך ליותר ויותר נדיר, עד כדי כך שהוא כמעט נעלם. למרבה המזל, חובבים הצליחו להציל את הגזע. היום הכלב המרשים הגדול הזה כבש עוד ועוד בתים.

המלמוט ד'אלסקהכוח הכל באלגנטיות

אלסקן מלאמוט פוזות בדשא
קרדיטים: LiuMeiLi / iStock

המלמוט הוא הגדול ביותר, אך גם החזק ביותר מכל כלבי המזחלות. המסגרת החסונה והשרירים המרשימים שלו מאפשרים לו לבצע את עבודתו ביעילות. השמלה שלו עבה מאוד ויכולה להיות אפור ולבן, שחור ולבן או לבן ללא רבב. ראשו גדול ובפרופורציות טובות. אוזני המלמוט משולשות ועומדות זקופות על ראשן. העיניים שלו בדרך כלל חומות כהות, אבל בניגוד להאסקי, הן לא חייבות להיות כחולות. זנבו המרוהט היטב נישא על גבו. לבסוף, האלסקן מאלמוט יכול למדוד בין 58 ל-64 ס"מ בקפלים ולמשקל בין 35 ל-40 ק"ג בהתאם למין.

המלמוט ד'אלסקהכלב רגוע עם אופי חזק

מלאמוט משחק עם המאהבת שלו בשלג
קרדיטים: Simon002 / iStock

מבחינת אופי, האלסקן מאלמוט הוא כלב מאוד עמיד פיזית, אבל גם נפשית. זה נובע ממקורותיו והתנאים הקיצוניים שעיצבו אותו להיות מסוגל להתמודד עם כל דבר. הדמות המאושרת הזו יכולה לכן לפעמים להיות קשה לניהול. זה כלב שיש לחנך אותו בתקיפות, אבל בצורה עדינה ועקבית: אנחנו שוכחים את מאזן הכוחות. בהתחשב במקורם, ל-Malmute יש גם צורך גדול להתאמן. לאיזון הפיזי והנפשי שלו, לכן חיוני שאדונו יוכל להציע לו טיולים ארוכים ותכופים. חכם ופעיל, אתה אתה יכול גם לתרגל איתו פעילויות רבות, במיוחד ספורט טרולים, כי הוא אוהב את השלג!

כמה עולה לאמץ מלאמוט? ד'אלסקה ?

שני כלבי אלסקה מלאמוט בשלג
קרדיטים: Vivienstock / iStock

למרות שהמחיר של כלב מגזע מלאמוט עשוי להשתנות בהתאם למגדל ולפיכך השושלת שלו, בממוצע תצטרכו לשלם בין 800 ל-1300 יורו. לכן הכלב הזה הוא לא מהגזעים היקרים ביותר, אבל המחיר שלו נשאר די משמעותי.

דיאטת BARF, אלטרנטיבה טבעית לאוכל

שלבים לבחירת המזון הטוב ביותר עבור הכלב שלך