האלסקן קליי קאי, כלב קטן שנראה כמו האסקי

אם פניו של אלסקה קליי קאי לא אומרות לך כלום, זה נורמלי, כי זה עדיין די נדיר להיתקל בכלב הזה בצרפת. גם אם הוא מוכר יותר בצפון אמריקה, הוא בכל זאת נותר נדיר יחסית. קטן בגודל, אבל עם אנרגיה פנויה, כדאי להכיר את Alaskan Klee Kai!

סיפורה של קלי קאי האלסקה

אלסקן קליי קאי יושב בדשא
קרדיטים: goldenKB / iStock

פירוש השם "קלי קאי" באינואיט הוא "כלב קטן". זה היה בשנות ה-70 שלינדה ספורלין, במקור מאלסקה, ילדה את הגרסה המיניאטורית הזו של האסקי אלסקה. זה היה כשנפל בקסמו של Curious, כלבת נקבת האסקי אלסקאן עם גודל קטן בהרבה מהמקובל, שהרעיון ליצור גזע אלסקן האסקי "מיניאטורי" עלה בו. לכן היא החליטה לאמץ אותו כדי להתחיל לגדל כלבים באותו גודל. במהלך בחירתה היא הקפידה לבחור את האלמנטים הטובים ביותר על מנת ליצור קו קוהרנטי חדש. המטרה שלו הייתה לשמור על תכונות מסוימות של האסקי אלסקה תוך יצירת כלב לוויה, לא עובד. נוצר עבורה במקור, האסקי האלסקן המוקטן שלה תפס בסופו של דבר אנשים רבים. בשנת 1988, היא החליטה לפיכך להפוך את גזע הקלי קאי אלסקה לפומבי!

האלסקן קליי קאי, האסקי מיניאטורי!

קלי קאי עם התינוק שלה שוכב על הדשא
קרדיטים: kali9 / iStock

למבנה הגוף של הקלי קאי האלסקן יש קווי דמיון רבים עם האסקי ובמיוחד האסקי אלסקה מכיוון שהוא יורד ישירות ממנו. אוזניו המשולשות, הלוע הארוך ועיני השקד הקטנות שלו מזכירים את מקורותיו. בדיוק כמו האסקי, יש לו פרווה חצי ארוכה עם פרווה תחתית שופעת. לרוב Klee Kai של אלסקה יש מעיל לבן ואפוראבל גם שחור ולבן וגם חום ואדום מותרים כל עוד יש להם את מסכה אופיינית לגזע. לגבי הגודל שלהם, ישנם 3 דגמים. הראשון הוא הצעצוע שגודלו לכל היותר 33 סנטימטרים בשכמות. ואז מגיעה המיניאטורה שגודלה בין 34 ל-39 סנטימטרים. לבסוף, ה-Alskn Klee Kai הסטנדרטי בגודל של לפחות 40 סנטימטרים בשכמות.

האלסקן קליי קאי, כלב קטן מלא באנרגיה!

אלסקן קליי קאי
קרדיטים: bon9 / iStock

בניגוד לנטיותיו של האסקי שהוא כלב עבודה, הקלי קאי הוא יותר כלב לוויה. עם זאת, לא בגלל שזו הגרסה המיניאטורית של בן דודו האסקי הוא ישמח ככלב בית. הוא כלב קטן פעיל מאוד שיש לו צורך גדול להתאמץ. לכן הוא לא יהסס ללוות אותך בטיולים ארוכים ויעריך שיש לו אמן ספורט. הוא כלב מאוד אוהב וקרוב לאדוניו. הוא גם מסתדר טוב במיוחד עם ילדים. עם זאת, כמו רוב הכלבים הנורדיים, לפעמים הוא יזדקק לקצת עצמאות. גם לקלי קאי האלסקן יש אופי חזק!

כמה עולה לאמץ כלב אלסקן קלי קאי?

דעו שכדי לאמץ גור אלסקן קליי קאי, תצטרכו להיות בעל תקציב די גדול וגבוה. לְמַעֲשֶׂה, מחירו של גור יכול לנוע בין 2500 ל-4500 יורולפי מינו, גודלו או צבעו.

מדוע יש להימנע משני כלבים ברצועה?

מה האף של הכלב שלי אומר על הבריאות שלו?