האם אורז טוב או רע לכלב שלך?

אורז הוא מזון בחיי היומיום שאנו צורכים בממוצע עד 5 קילו לאדם בשנה. טעים לנו, האם הדגן הזה ניתן לעיכול עבור הכלב שלך? האם זה באמת מזון פלא לכלבים הסובלים מהפרעות עיכול כפי שאנו שומעים אותו לפעמים או שהוא מהווה סכנה כלשהי? התמקדו באורז בתזונה של הכלב שלכם!

האם אורז טוב לכלבים?

גרגרי אורז בכף עץ
קרדיטים: קאריסה / iStock

כן, אורז טוב לכלבים בתנאי שאתה מכבד המינונים הנכונים ! אורז הוא עמילן, מעל לכל, זה מקור מצוין לפחמימות מורכבות כדי לתת אנרגיה לבעלי החיים שלך. דגן זה מכיל גם חומרים מזינים רבים. למשל, ויטמין B, סלניום, מנגן, נוגדי חמצון וכן זרחן. אורז הוא גם מקור טוב לחלבון צמחי. מסתבר שהוא בעל ברית אמיתי אם הכלב שלך סובל מבעיות עיכול. ואכן, דל בסיבים, אורז לבן יכול להינתן לחיית המחמד שלך במקרה של שלשול. זה עוזר להפחית את ייצור הצואה. להיפך, אם כלבכם סובל מעצירות, בחרו באורז חום העשיר בסיבים. זה יקדם את מעבר המעיים.

למרות הכל, אין לתת אורז ללא הבחנה. אם חיית המחמד שלך סובלת בעיות עיכולמומלץ מאוד להתייעץ עם וטרינר!

מתי עלי לתת אורז לכלב שלי?

כלב מלקק את הצלעות שלו מול הקערה שלו
קרדיטים: TatyanaGl / iStock

אם הכלב שלכם אינו סובל מבעיית עיכול מסוימת והוא ניזון מאוכל, אין טעם לתת לו. ואכן, הקרוקטים כבר מספקים כמות מתאימה של עמילן. הוספת אורז למנה שלו תביא לו עודף קלוריות ותסתכן ברוויה של אנזימי העיכול שלו בעמילן רב מדי.

אורז מומלץ יותר בתזונה המכונה "משק בית". זה אומר שאתה מכין את הקערות של הכלב שלך בעצמך. במקרה זה, אתה בהחלט יכול לכלול מנת אורז מבושל היטב במנה הרגילה שלו, שתספק לו מקור אנרגיה זול. עם זאת, מומלץ לשאול עצה לווטרינר שלך להקים ההרכב הנכון של הקערה היומית של הכלבלב שלך.

באיזו צורה לתת אורז לכלב שלך?

מומלץ להגיש אורז מבושל היטב, אפילו מבושל יתר על המידה לכלב שלך. בצורה זו היא תהיה הכי ניתנת לעיכול עבור חברך בעל ארבע הרגליים. ואכן, באורז גולמי העמילן הוא לגמרי לֹא מָסִיס ולכן לחלוטין בלתי ניתן לעיכול. אם רוצים לגוון מאורז מבושל פשוט, אפשר גם לתת אורז תפוח אוֹ פתיתי אורז מוחזרים שהם גם ניתנים לעיכול עבור הכלב שלך.

הוויפט, כלב ריחות ננסי עם לב גדול

הלנדסיר, כלב הצלה עדין מאוד