האם כדאי להרטיב את המאכל של הכלב שלך?

כיום, קיבבל הוא המזון הנצרך ביותר על ידי כלבים ואין בזה שום דבר רע! עם זאת, חשוב לבחור אותם היטב כדי שהחיה שלכם תרוויח ממזון איכותי. מעשי וזול בדרך כלל, לקרוקטים יש את כל היתרונות להאכיל את הכלב שלך על בסיס יומי. למרות שהדרך הקלה ביותר היא להגיש את הקרוקטים לכלב שלכם כפי שהם, שימו לב שזה יכול להיות מעניין להקדיש את הזמן כדי לייבש אותם מחדש. אנו מסבירים מדוע בהמשך מאמר זה.

איך מחזירים לחות?

ההליך פשוט מאוד. ראשית כל, לחמם מים. אם צריך, יש להמתין מעט לפני ששופכים אותם על הקרוקטים, כי זה לא אמור להיות רותח. יוצקים את המים לקערה המלאה בכוסות ו לחכות עד שהם מתקררים ומתנפחים כמו שצריך. ואז הגיש אותם לכלב שלך! היזהר, אם הכלב שלך לא סיים את הקערה שלו בשעה הקרובה, עדיף לזרוק אותם.

מים רותחים שפכו לקערה
© showcake – iStock

למה לתת לכלב אכילה מוחזרת?

הכלב שלי מתקשה להיות שבע

בטח חשדת בזה, אבל אכילה יבשה מכילה מעט מאוד מים, לכל היותר 10%. זהו גם סוד השימור הטוב שלהם. הבעיה היא שזה עושה אותם מאוד לא מספק עבור הכלב שלך. כדי לתת לך דוגמה קונקרטית: 1000 קלוריות של גזוז שוקלים בסביבות 270 גרם, וזה לא הרבה. על ידי הרטבה מחדש של אותה כמות מזון, אתה מקבל קערה של בערך קילו אחד! תודו שזה עושה הבדל גדול. מסיבה זו מומלץ בדרך כלל להרטיב את גרגרי כלבים שנוטים לבקש אוכל. החזרת הלחות שלהם תאפשר לשלש את משקלם ולכן לעשות אותם יותר משביעים. לכלב שלך כבר לא תהיה תחושת רעב קבועה זו.

לכלב שלי אין תיאבון טוב

לאוכל רטוב יש מוניטין של ריח חזק יותר ולכן הוא הרבה יותר טעים. האם לכלב שלך יש בעיות תיאבון? הוא לא שש לסיים את הקערה שלו? אז זה אולי משהו לנסות! אם למרות מאמציכם, נראה שהוא עדיין לא אוהב את המאכל שלו, בוודאי תצטרכו לחשוב על שינויו ואולי להתייעץ עם וטרינר כדי להיות בטוח שהכל בסדר.

לכלב שלי יש בעיות במתן שתן

למרות שבניגוד לחתולים, כלבים בדרך כלל שותים מספיק מים, חלקם אינם שותים כבדים. למרבה הצער, זה יכול להוביל בטווח הארוך בעיות שתן כמו אבנים. לפיכך, אוכל לח יכול להיות פתרון טוב כדי לעזור לכלב שלך להישאר מספיק לחות. בנוסף, תכולת מים גבוהה זו יעזור לדלל את השתן ולכן מאטים את היווצרות האבנים. עם זאת, אם הכלב שלכם נוטה לבעיה בריאותית זו, חשוב לדון בה עם הווטרינר שלכם על מנת להקים תזונה מותאמת מעט יותר מתקדמת במידת הצורך.

לכלב שלי יש כאבי שיניים

אם הכלב הבכיר שלך סובל מכאב שיניים או סתם מתקשה ללעוס, אכילה מרוככת תגיע רחוק. לעזור לו להאכיל בלי לסבול. עם זאת, זה יכול להיות רק פתרון זמני! אכן, זה לא נורמלי שכלב, אפילו זקן, יסבול מכאבים ברמה זו. זה יכול להיגרם מהרבה דברים, כולל א זיהום בפה. לכן מומלץ להתייעץ עם הווטרינר. האחרון יוכל לקבוע אבחנה ואתה תמשיך להאכיל את הכלב שלך על ידי הרטבת המאכל שלו בזמן שהוא מתאושש.

האם אוכל רטוב מפחית את הסיכון לפיתול קיבה?

בנושא זה קיימות שתי גרסאות. הראשון מצביע על כך שאסור לתת לכלב אכילה רטובה תוך סיכון של הגברת הסיכון לפיתול של הקיבה, ואילו השני מאשר את ההיפך. אכן, יש הסבורים שלפי משקלו, מזון רטוב יגביר את הסיכון לפיתול של הקיבה. לאחר מכן משקלו של גוף זה כבד יותר, לתנועות הכלב יהיו השלכות נוספות ועלולות לגרום לו להתהפך. במציאות, הפיתול של הקיבה נובע מהתרחבות של האחרון. עם זאת, התפשטות זו נגרמת לעתים רחוקות על ידי מים, אלא על ידי גז. אכילה יבשה מכילה הרבה אוויר ונחשבת גם כן מזון היוצר גז. על ידי העדפת אכילה מוחזרת, תפחיתו אפוא את כמות הגזים הנבלעת בבטן כלבכם ובמקביל את הסיכון לפיתול.

כמובן, אתה לא צריך לייבש לחלוטין את האכלה של הכלב שלך. זה לפני הכל שאלה של הרגל ונוחות עבור חיית המחמד שלך. יש כלבלבים שנרתעים מאכילת מאכלים מיובשים כי הם תמיד היו רגילים לאכול מאכל יבש. ההחלטה הזו תלויה בכם. מעל הכל, הקשיבו לכלב שלכם ותעדיפו את טובתו.

סוגי התגים השונים למציאת כלב אבוד

מדוע יש להימנע משני כלבים ברצועה?