האם ניתן לאמן כלב בכל גיל?

רוצים לאמץ כלב ממקלט או שהכלב שלכם כבר בן כמה שנים, אבל אתם רוצים ללמד אותו דברים חדשים? בניגוד למה שנהוג לחשוב, כל הכלבים מסוגלים ללמוד! לעתים קרובות אנו חושבים שחשוב לחנך כראוי את הגור שלך, כי לאחר מכן זה יהיה מאוחר מדי. זה לא בסדר, כלב בוגר עדיין יכול ללמוד, אבל החינוך פשוט יהיה שונה. זה מה שננסה להסביר לכם במאמר זה.

איך לחנך כלב בוגר?

כלבים שוכבים מקשיבים לפילגש שלהם
© payamona / iStock

במבט ראשון, אילוף כלב בוגר עשוי להיראות קשה, אבל הכל עניין של אימוץ גישה עקבית וטכניקת למידה מותאמת אישית לכלב שלך. חינוך או חינוך מחדש של כלב בוגר יכול לקחת יותר זמן מאשר עבור גור. לכן תצטרך להתחמש בסבלנות ובמוטיבציה כדי להשיג את המטרות שלך. אם שיטה לא עובדת, אל תתמיד ותשנה את הטכניקה. תצטרך להתבונן בכלב שלך כדי להבין מדוע תרגיל או שיטה אחת עובדת טוב יותר מאחרות. זה יאפשר לך למצוא את הטכניקה המתאימה ביותר עבור הכלבלב שלך. חשוב גם לדעת ששלושת הנקודות החיוניות שיכולות להשפיע על ההבנה הטובה של הכלב שלך הן הטכניקה שבה נעשה שימוש, הסביבה ממש כמו הגישה שלך.

כאשר רוצים לחנך כלב בוגר ובפרט כלב מחסה, חשוב גם לקחת בחשבון החוויות שלו, בין אם טובות או רעות, כמו גם עברו. ואכן, כלב שהוכה עשוי לדרוש גישה שונה מכלב שעבר חיים שלווים יותר. ככל שזה נוגע לכלב שלך, אתה תצטרך לעשות עבודת תשאול. זה יאפשר לך להבין מה היה לא בסדר כדי להתאים מחדש את שיטת החינוך שלך.

למה מעניין לחנך כלב בוגר?

כלב בוגר נותן כפה
© Tetiana-Garkusha / iStock

אם אתם רוצים לאמץ כלב בוגר ממקלט, שימו לב שיש יתרונות. הראשון הוא כמובן עבור הכלב, כי אתה הולך להציע לו חיים יפים מלאים באהבה וליטופים. אבל שימו לב שזה גם יאפשר לכם להימנע מלעבור דרך קופסת האימון בסיר, שהיא די פרקטית. יותר כללי, אעם כלב בוגר, תוכל לעשות מפגשי עבודה ארוכים יותר מאשר עם גור שטווח הקשב שלו די מצטמצם! בנוסף, עלינו להודות שחינוך כלב בוגר הוא אתגר אמיתי שיגרום לכם להיות גאים. השיתוף עם החיה שלך רק תתחזק.

מכשולים שאתה עלול להיתקל בהם

כלב קופץ באוויר
© Vagengeym_Elena / iStock

כמובן, בדיוק כמו עם גור, אילוף כלב בוגר אינו נהר רגוע ארוך. אתה עלול להיתקל מדי פעם קשיים ולהרגיש אותך מיואשאבל הדבר החשוב ביותר הוא לסמוך על הכלב שלך ובתוך היכולות שלך. פחדים וטראומות ישנות יכול גם להגיע לשבש את החינוך של הכלב שלך אם הוא אומץ, כי קשה לדעת הכל על עברו. לבסוף, אם הכלבלב שלך מתאמן במשך שנים ולכן מְאוּמָץ התנהגות רעה, אולי יהיה קשה לשחרר.

בכל מקרה, עליכם להיות אופטימיים ולבטוח בעצמכם ובכלבכם. אם כן, חיית המחמד שלך תיכנס אותה אנרגיה כמוך ויהיה הרבה יותר קל לעבוד יחד!

לגלות את אחד הגזעים העתיקים בעולם

איך לבחור קערה מותאמת לכלב?