האם ספירולינה טובה גם לכלב שלך?

כבר כמה שנים שאנחנו שומעים על היתרונות הרבים של הספירולינה, שכבר אין להוכיח. אבל מה עם הכלב שלך? אם מזון העל הזה היה מועיל גם לכלב שלך, זה יהיה נהדר, נכון? ובכן, זה מה שנראה בהמשך המאמר הזה!

תזכורת: מהי ספירולינה?

אם נחת שם, אין ספק שהספירולינה אינה לגמרי לא מוכרת לך. למרות הכל, תזכורת קטנה תמיד מוזמנת כדי להיות בטוחים שאנחנו מדברים על אותו דבר! ספירולינה היא מיקרו-אצה ידוע בצבע הכחול-ירוק שלו ואשר הוא עשיר מאוד בחלבונים צמחיים. אכן, הוא יהיה מורכב מכ-60% עם שיעור גבוה של חומצות אמינו חיוניות. עם זאת, זה לא הכל, כי ספירולינה מכילה גם ברזל, ויטמינים A, D, E, B ו-K, חומצות שומן אומגה 6 ובטא-קרוטן, רק זה ! מוכר כחיזוק המערכת החיסונית וקידום בנייה מחדש של מסת השריר, זהו תרכיז של דברים טובים שהקנה לו את שמו כמזון על.

ספירולינה לכלב שלי, רעיון טוב או רע?

רעיון טוב מאוד ! אכן, הספירולינה מתאימה לחלוטין לשימוש בכלבים. היא תביא אותו בדיוק אותם הטבות מאלה שכבר מוכרים בבני אדם, כלומר:

  • מחזק את מערכת החיסון
  • עוזר לשמור על כושר ולהילחם בעייפות
  • עשיר בברזל, חומצות אמינו, בטא קרוטן ונוגדי חמצון
  • עוזר להילחם בדלקת
  • משפר סיבולת וסיבולת
  • מסייע בשליטה במשקל ועוזר בשמירה על רמות סוכר תקינות בדם
  • מקדם מסת שריר

לפיכך, ספירולינה יכולה להיות מתאימה באופן מושלם כלבים אתלטיים הזקוקים לצריכת תזונה ספציפית, כלבים מבוגריםאותם כלבים להחלמה אוֹ סובלים ממחלה כרונית.

כמה ספירולינה כדאי לתת לכלב?

ספירולינה
© jirkaejc – iStock

ראשית, דעו שבחירת הספירולינה שאתם הולכים לעשות חשובה מאוד. אז תן עדיפות למוצרים שאין להם לא עבר טיפול חום במהלך ייצורם ו ללא תוספים. אחרת, אתה מסתכן במתן תוסף חסר תועלת לכלב שלך, כי הוא נטול כל אבות המזון שלו. בדוק גם תאימות ועקיבות של ספירולינה ! לגבי אופן הניהול שלו, זה תלוי בך לראות לפי הכלב שלך. ספירולינה קיימת בצורה של טבליות, אבקה, פתיתים או כמוסות.

לגבי המינון, עדיף לא יעלה על 50 מ"ג ספירולינה לקילו משקל גוף ליום. לדוגמה, כלב במשקל 10 ק"ג לא יעלה על המינון היומי של 500 מ"ג. קורס של 21 ימים מקסימום מומלץ.

פנה תמיד לייעוץ של הווטרינר שלך

היזהר, במקרים מסוימים נטילת ספירולינה עשויה שלא להיות מומלצת! מסיבה זו חיוני תמיד שאל את הוטרינר שלך לייעוץ לפני מתן משהו לכלב שלך. ספירולינה היא מוצר טבעי, כן, אבל זה לא אומר שהיא תתאים לכל הכלבים. במיוחד שאם חיית המחמד שלך כבר מטופלת בתרופות, ספירולינה עלולה לגרום להפרעה.

מתי לעבור ממזון גורים למזון למבוגרים?

מה התועלת בעגלת כלבים?