הבובטייל, כלב רועים אנגלי חזק מאוד

כלב רועים חזק ומלא חיים, הבובטייל הוא כלב גדול. ניתן לזהות אותו בקרב כולם הודות לפרווה שלו. ואכן, יש לו מרקם מאוד מסוים וצבע המורכב בעיקר מאפור ולבן מאוד אופייני. הכלב הגדול והחביב הזה הוא ממוצא אנגלי, אבל הוא עדיין לא מוכר יחסית ונדיר לחצות את דרכו. אז אם אתה רוצה לגלות יותר, בוא נלך על המצגות!

ההיסטוריה הקצרה של הבובטייל

כלב בובטייל שוכב בדשא
קרדיטים: radarreklama / iStock

Bobtail נקרא גם Old English Sheepdog אשר מתורגם לצרפתית כ-Ancestral English Sheepdog. לכן זהו גזע ותיק מאוד וכפי שאולי ניחשתם, ממוצא אנגלי. עם זאת, איתור מקורותיו המדויקים מתברר ככאב ראש אמיתי. כלב זה התמחה בנהיגת עדרים ומעילו המדובלל והעבה מאוד אפשר לו להיות עמיד מאוד בסביבות הרריות, אך גם באזור הכפרי האנגלי. שמו בא מהעובדה שזנבו נכרת מרצונו.. כיום, מנהג זה אסור כמובן בצרפת. הסטנדרט הנוכחי של הבובטייל הוא די עדכני מכיוון שהוא רק משנת 2010 בעוד שהתערוכה הראשונה של הגזע מתוארכת לשנת 1873.

הבובטייל, כלב רועים אפרורי

כלב בובטייל מאפיר עם גומייה על ראשו
קרדיטים: MOAimages / iStock

השיער של הבובטייל שופע מאוד וארוך למחצה. כפי שנאמר בעבר, הפרווה האיכותית המעולה שלו מאפשרת לו לעמוד בפני הקור הקשה של ההרים. כשזה מגיע לצבע, ה-Bobtail הוא בדרך כלל אפור, אבל מותרים מספר גוונים מאפור לכחול. הראש, הצוואר, הרגליים והבטן לבנים.

הכלב הגדול הזה הוא גם מרשים וגם חסון עם ראש מגושם שצורתו מרובעת למדי. זנבו של הבובטייל היה עוגנה בעבר, אך כיום הוא יכול להיוולד עם זנב קצר או ארוך ומצוצי. למרות היותו מוסתר בשיער, עיניו בדרך כלל בצבע חום או עשויות להיות דגיגים. ה-Bobtail יכול למדוד לפחות בין 56 ס"מ עבור נקבה ל-61 ס"מ בשכמות עבור זכר. לגבי המשקל, הוא בדרך כלל בין 28 ל-40 קילו.

הבובטייל, כלב מלא אנרגיה וחיבה

כלב בובטייל רץ בדשא
קרדיטים: radarreklama / iStock

למרות שהוא הפך לכלב לוויה אמיתי, הבובטייל שמר את נשמת כלב הרועים שלו עמוק בתוכו. אם יש לך בעלי חיים אחרים, לא רק שזה יהיה בסדר, אלא שהוא גם ירצה לרצות אותם. מתוק וידידותי, הוא גם יהיה כזה עם ילדים. על כל פנים, הכלב הזה לא מעריך סמכות ולכן אין להניחו בין כל הידיים. הבובטייל יכול להיות כלב שמירה טוב, אבל אין לצפות ממנו ליותר מדי, בהיותו אוהב אנושי, קשה לו להבדיל בין אנשים טובים לאנשים רעים כשהסקרנות שלו מתעוררת. גם לגור בדירה לא מומלץ לו, כי הוא כלב שיש לו צורך עצום להוציא.

מה המחיר לבובטייל?

כלבת בובטייל עם הגורים שלה
קרדיטים: slowmotiongli / iStock

לאמץ בובטייל, המחיר יכול כמובן להשתנות בהתאם למוצאו, למין ולגיל בו אתם מאמצים אותו, Mיש צורך לספור בממוצע 1000€ עבור כלב הרשום ב-LOF בידיעה שניתן למכור את הקווים הגבוהים ביותר עבור עד 1200€. הבובטייל הוא אפוא זן יקר למדי, אבל אתה לא תצטער על זה!

אם נפלת על הבובטייל, כדור האהבה האמיתי הזה ללא ספק ימלא אותך באושר!

מתכון לקציץ בשר בצורת עצם לטיפול בכלב שלך

מתכון להכנת עוגת יום הולדת לכלב שלך