הוויפט, כלב ריחות ננסי עם לב גדול

הוויפט, המכונה גם הגרייהאונד הגמד, הוא חיה מדהימה באמת. אם מה שאתה מחפש בכלב שלך הוא נוכחות ואלגנטיות, הוויפט הוא בשבילך! עם השרירים המרשימים שלו, הוא ספורטאי אמיתי וספורטאי מוכשר. מתוק ואינטליגנטי, הוא לא יכשל בקסם אותך.

סיפורו של הוויפט

וויפט רץ
קרדיטים: Lilia Kulianionak / iStock

למרות שיש לו מקורות עתיקים ביותר (נראה כי אבותיו היו הכלבים של הפרעונים), הוויפט הוא גזע חדש יחסית מאז שהיה הוכר על ידי ה-FCI בשנת 1955. גזעים רבים נמצאים במקור לידתו. אכן, זה יגיע מתערובת בין הגרייהאונד, הגרייהאונד האיטלקי וכן כלבים מסוג טרייר כמו פוקס טרייר ובול טרייר. השם שלו בא מ"נגב את זה! ", קריאה באנגלית שמתורגמת ל"קדימה! ". ומסיבה טובה, הביטוי הזה שימש כורים בצפון אנגליה שגידלו וויפטים לציד ארנבות ואחר כך למירוצי כלבים. לאלה האחרונים לא היו אותם אמצעים כמו לאנגלים מהאצולה שהעדיפו לגדל כלבי גרייהאונד.

הוויפט, כלב אלגנטי ובריא

וויפט בשדה פרחוני
קרדיטים: ביאנקה גרינברג / iStock

הוויפט הוא כלב שנותן נוכחות רבה. עגלת הראש האלגנטית שלו, הקווים החינניים והשרירים העוצמתיים הופכים אותו לכלב פופולרי במיוחד. שיערו קצר והשמלה שלו יכולה להיות מכל הצבעים. ראשו ארוך והופך מעודן יותר בגובה הלוע. מבטו אקספרסיבי מאוד ועיניו נוצצות. האוזניים שלו קטנות למדי, דקות ונפולות. בדיוק כמו גרייהאונד, בית החזה שלו מפותח מאוד ועומד בניגוד לבטן הדקה שלו. לוויפט רגליים ארוכות ודקות שמעניקות לו את המראה האלגנטי במיוחד הזה. עדין מאוד, זנבו מעוקל מעט ונישא נמוך בין קרסוליו. בניגוד למה שאפשר לחשוב, הוויפט הוא כלב בריא. כמו רוב הכלבים קצרי השיער, הוא חושש בעיקר מהקור וממזג האוויר הגרוע.

הוויפט, כלב שמור, אבל קרוב מאוד לאדונו

וויפט מחבק את המאהבת שלו
קרדיטים: Zbynek Pospisil / iStock

באופן טבעי מאוד רגוע, הוויפט מוערך בדרך כלל על שיקול דעתו, מכיוון שהוא נובח רק לעתים רחוקות מאוד. אחרת, בלמרות שהוא מאוד קשור לאנושי שלו, כמו רוב הגרייהאונדים, הוא לא לא הכי מפוכח מבחינת חיבה, אבל הוא אוהב לרצות את אדונו. קל לחיות איתו וגם לחנך, הוא מסתדר טוב עם ילדים גם אם הוא לא מאוד שובב. הוא יעריך את החיים בבית וגם בדירה. כלב מירוץ אולטימטיבי, הבילוי האהוב עליו הוא ריצה ותצטרכו להתמיד כדי לעקוב אחריו ברכיבה, כי הוא יכול להגיע ל-60 קמ"ש!

כמה עולה כלב וויפט?

מחיר הרכישה של Whippet LOF הוא בין 700 ל-1000 יורו. עם זאת, מחיר זה הוא ממוצע והוא כמובן יכול להשתנות בהתאם למגדל, לשושלת הכלב וכן לגילו ולמינו.

אז זהו, נפלת על הוויפט? לעולם אל תשכח שאימוץ כלב מחייב אותך לשנים רבות. אז תחשוב טוב לפני שאתה מתחיל.

האם ניתן לתת ירקות לכלב שלי ואם כן, אילו?

האם אורז טוב או רע לכלב שלך?