החשיבות של ניקוי נכון של הקערה של הכלב שלך

לא יעלה בדעתך לאכול מצלחת מלוכלכת? ובכן, אין סיבה שזה לא יהיה אותו הדבר עבור הכלב שלך! ואכן, לפעמים אנו נוטים לשפוך באופן מכני את המאכל ישירות לתוך הקערה המונחת על האדמה מבלי להקדיש זמן לנקות אותה לאחר שהכלב סיים לאכול. הבעיה היא שבכך, חיידקים מצטברים ועלולים להפוך למסוכנים לבריאות החיה שלך. גלה כיצד לנקות ביעילות את הקערה של הכלב שלך ובאיזו תדירות.

ניקיון יומי

כיור לשטיפת כלים
© DragonImages – iStock

כן, קראתם נכון, שטיפת הקערות של הכלב שלכם צריכה להתבצע בדרך כלל כל יום! כדי לעשות זאת, התחל עם להסיר את החלק הארי במים קרים. זה חשוב מכיוון שהמים החמים עשויים לבשל את החלבונים אשר יווצרו אז ביופילם של חומרים מזינים. עם זאת, האחרון פופולרי מאוד בקרב החיידקים שאנו רוצים לחסל. לאחר שטיפה ראשונה במים קרים, ניתן להמשיך עם שטיפה במים חמים באמצעות נוזל הכלים שלך, בדיוק כמו שהיית עושה עם הכלים שלך. טמפרטורה גבוהה תקל על חיסול החיידקים הנמצאים על פני הקערה. לאחר מכן תוכל לתת לקערות להתייבש באוויר הפתוח עד לשימוש הבא למחרת או להשתמש במגבת תה נקייה. גם את קערת המים יש לשטוף מדי יום!

חיטוי שבועי

בנוסף לשטיפת הקערות של הכלב מדי יום, תצטרכו לבצע חיטוי קצת יותר יסודי פעם בשבוע. האידיאל הוא ל מעדיפים חומרי חיטוי טבעיים כגון חומץ לבן או סודה לשתייה. כדי לעשות זאת, מפזרים מעט סודה לשתייה על פני הקערה ומשרים הכל במים חמים. אותו דבר עם חומץ לבן: מניחים שתי כפות חומץ, ולאחר מכן ממלאים במים חמים ומשאירים לפעול. לאחר מכן שטפו את הקערות בהרבה מים. להסיר בזהירות את כל המוצר.

איזו קערה אתם מעדיפים?

כלב מחזיק קערת נירוסטה בפיו
© Chalabala – iStock

בכל הנוגע לתחזוקה, גם דגם הקערה חשוב. לְמַעֲשֶׂה, ככל שהקערה שלך חלקה יותר, כך יהיה קל יותר לתחזוקה וככל שהוא ישמור פחות חיידקים. לגבי החומר, להימנע מפלסטיק, כי השריטה הכי קטנה תהפוך לקן אמיתי של חיידקים. במקום זאת, בחר בקערה פשוטה נירוסטה או קרמיקה. בנוסף, קערות נגד גרגרן הן ללא ספק הקערות המסובכות ביותר לתחזוקה. אז הקפידו לנקות אותם היטב בכל פינה כדי להסיר כמה שיותר חיידקים.

טיפול פורץ דרך יכול לספק הקלה לכלבים רבים עם אוסטיאוארתריטיס

להכין עוגיות כלבים קטנות בצורת גזר