הכלב היחיד עם נשיפה על הראש

לא נפוץ מאוד בבתים צרפתיים, הכלב הסיני הוא כלב קטן מאוד, דק למדי. הגרסה העירומה שלו נטולת שיער, למעט על הראש, קצות הרגליים וחלק מהזנב. מקורי מאוד, אפילו סקרן, הכלב הסיני נותר למרות הכל חינני מאוד עם עגלת ראש גבוהה וגאה.

סיפורו של הכלב הסיני

כלב סיני בדשא
קרדיטים: tsik / iStock

כפי שמצוין בשמו, לא תופתעו לגלות שהכלב הזה במקור מסין. הוא צאצא של גזעים עתיקים מאוד מתקופת שושלת האן שהחלה בשנת 206 לפני הספירה. לספירה. עבור חלקם, מקורותיו של הכלב הזה אפילו חוזרים יותר מ-10,000 שנים אחורה! באותה תקופה חיו כמה כלבי בר בלהקות במחוזות סיניים. לאחר מכן, הכלב הסיני מצויד שימש כדי להגן על החפצים היקרים של בעליהם. הוא גם עזר למלחים על ספינות לצוד מזיקים. לבסוף, הוא שימש גם כמטבע במהלך עצירות ביניים בנמלי אסיה רבים.

לקראת סוף המאה ה-19 הגיע הכלב הסיני המצוי לאמריקה לאחר שהתפתח במקסיקו. יתר על כן, סביר מאוד שהוא האב הקדמון של הכלב המקסיקני. גזע הכלב הסיני מצויץ הוכר בשנת 1972.

הכלב הסיני, חיה סקרנית וחיננית

כלב סיני עומד בעמידה בדשא
קרדיטים: slowmotiongli / iStock

המראה של הכלב הסיני לא משאיר אף אחד אדיש. גם סקרנית וגם חמודה, הגרסה העירומה מאוד מקורית בלשון המעטה. למעשה נטול שיער (עבור הזן העירום), יש לו רק שיער על הראש, קצה הרגליים וכן על קצה הזנב. המעיל יוצר ציצה שופעת בחלק העליון של הראש ומכאן גם השם שלו. באשר למגוון עם שערות, שלה הפרווה מורכבת משכבה ראשונה של פרווה מכוסה בשערות כיסוי ארוכות ורכות. גרסה זו היא שזכתה לכינוי "פודר פאף" שפירושו "פודר פאף". כל צבעי השיער מתקבלים לגזע זה.

גופו של הכלב הסיני מצויץ למדי ארוך וגמיש. זנבו ארוך ודק. ראשו חינני ומבטו תוסס. לבסוף, האוזניים שלו גדולות למדי בהשוואה לראשו ועומדות זקוף. הכלב הסיני מצויד שוקל בין 3 ל-4 קילו ומידותיו בין 28 ל-33 ס"מ, מה שהופך אותו לכלב קטן מאוד!

הכלב הסיני: חביב, אבל קריר

כלב סיני עם מעיל בטיול בחוץ
קרדיטים: סרגיי טיכומירוב / iStock

כלב מקורה אמיתי, הכלב הסיני מצויד הוא כלב קטן וחביב מאוד. תחושה זו מתחזקת בשל גודלו הקטן מאוד והפגיעות שלו לגורמים חיצוניים. ואכן, בגלל השיער הכמעט לא קיים, מדובר בחיה שאינה סובלת קור ולחות היטב. זו הסיבה שהוא יוכל לגור ללא כל בעיה בדירה. עם זאת, כמו כל שאר הכלבים, הוא צריך לצאת להתאמן, אפילו במזג אוויר גשום. זה יספיק ואז ללבוש מעיל גשם קטן כדי להגן על עורו מפני הלחות. מחונך היטב, הכלב הסיני מצויד הוא כלב לוויה מעולה. עם זאת, יש לו את האופי הקטן שלו ולכן יצטרך להתחנך בצורה תקיפה ועדינה. אם אתם מחפשים כלב שמירה, זה בהחלט לא הגזע האידיאלי, אבל אין ספק שהוא יביא לכם הרבה אהבה ושמחת חיים.

כמה עולה כלב סיני מצויץ?

שני כלבים סיניים בחוץ
קרדיטים: Abramova_Kseniya / iStock

הכלב הסיני יקר במיוחד מכיוון שמחירו יכול לנוע בין 700 ל-1200 יורו. מחירו מוגדר לפי המגדל ולכן השושלת של הכלב, אך גם למינו.

הכלב הסיני מצויד קרוב מאוד לאדונו ואוהב ילדים, ולכן הוא הכלב האידיאלי למשפחה. בין אם אתם גרים בבית או בדירה, אם הכלב הזה תופס את העין שלכם, אל תהססו! זה בהחלט החיה הממולאת בשבילך.

חג הפסחא הזה, תשמח את הכלב שלך עם מתכוני הפינוקים האלה

איזה פינוקים לבחור עבור הכלב שלך?