הלאונברגר, כלב שזכה לכינוי הענק העדין

ההליכה דמוית האריה שלו הופכת את לאונברגר לכלב מלכותי מאוד. מאוזן מאוד, זהו כלב שמסתגל לכל אורחות החיים. קרוב מאוד לאדונו, הוא יציע לו אהבה אמיתית ובלתי נכשלת. הלאונברג הוא גם חיה אמיצה, עדינה ואינטליגנטית. לכן אין ספק שזה יגיב מכל הבחינות למה שאתה מחפש בכלבלב למשפחתך.

הסיפור הקטן של הלאונברגר

כלב לאונברגר עומד
קרדיטים: AngelaBuserPhoto / iStock

ממוצא גרמני, הלאונברג או הנקרא גם לאונברגר פשוט נושא את שם העיר הגרמנית שבה הוא נולד. כמו ברוב הגזעים העתיקים, המקורות האמיתיים שלו עדיין לא ברורים. עם זאת, זה יהיה פרי של מעברים שונים, במיוחד עם לנדסיר, טרה-נוב, סן-ברנרד ומונטן דה פירנה. זה היינריך אסיג, חבר המועצה העירוני של העיר לאונברג, שאומרים שהוליד את הגזע. המטרה שלו הייתה ליצור כלב מסוג לאונין. זה אומר שמבנה הגוף של הכלב היה חייב דומה לאריה, כי החיה היא סמל העיר. לאחר מכן, יהיה צורך להמתין עד 1895 כדי לראות את התקן הראשון של גזע לאונברגר מופיע. כיום, למרות גודלו המרשים, הכלב-אריה הזה הוא חלק בלתי נפרד ממשפחות המאמצות אותו על אדיבותו ונאמנותו.

כלב למראה מלכותי

דיוקן שוכב של כלב לאונברגר
קרדיטים: fotojagodka / iStock

לאונברגר הוא כלב מרשים בשל גודלו המרשים למדי. המבנה של לאונברגר מוצק ובפרופורציות טובות, מה שהופך אותו לאלגנטי במיוחד. שיערו ארוך וישר. המעילים המקובלים על ידי תקן הגזע הם חום בהיר, חום אדום, חום כהה, חול וכל הגוונים שהוזכרו לעיל. רצוי גם מסכה שחורה, אולם צבע זה לא אמור לשלוט. אוזניו בינוניות ונפולות, גם עיניו בינוניות ונעות בין חום בהיר לחום כהה. זנבו עבה מאוד ונישא צנוח או ישר כשהכלב פעיל. משקלו נע בין 60 ל-80 ק"ג לזכרים ו-55 ל-70 ק"ג לנקבות. גודלו נע בין 72 ל-80 ס"מ לזכרים ובין 65 ל-75 ס"מ לנקבות.

הלאונברגר, כלב עם רוגע אולימפי

כלב לאונברגר משחק בחוץ עם ילד
קרדיטים: lolostock / iStock

כמו בן דודו הניופאונדלנד, הלאונברגר הוא כלב רגוע ועדין מאוד. למרות שזה מרשים בפעם הראשונה שאתה פוגש אותו, אתה מבין מהר שהכינוי שלו יכול היה להיות "דובון גדול". זה ה כלב משפחה מושלם, שכן הוא אוהב לשחק עם ילדים ואפילו יכול להיות מאוד מגן עליהם. נאמן מאוד לאדונו, הוא משמש לפעמים ככלב הצלה. הלאונברגר הוא כלב מאוזן, אינטליגנטי ואמיץ, מה שהופך אותו לכלב שנעים מאוד לאילוף. הליאונברגר יכול להתמודד עם חיי דירה, אבל זהו מיואש מאוד. אכן, לאורו מידה גדולהזה כלב שצריך מקום. טיולים יומיומיים חיוניים גם עבור הכלב הזה שצריך להתאמן. עם זאת, אלה לא צריכים להיות אינטנסיביים מדי כדי לא לעייף את המפרקים שלו.

כמה עולה לאמץ את גזע הכלבים הזה?

לאונברגר הוא גזע של כלבים די יקר מכיוון שמחיר הרכישה שלו נע בין 1200€ ל-1400€. עם זאת, זכור כי מחיר זה עשוי להשתנות בהתאם למגדל של הכלב שלך. זה יכול להשתנות גם בהתאם לגיל שבו אתם מאמצים את הכלב שלכם או אם זה זכר או נקבה.

מתכון למקלות בשר מיובשים תוצרת בית לכלב שלכם

האם ניתן לתת ירקות לכלב שלי ואם כן, אילו?