הלנדסיר, כלב הצלה עדין מאוד

שמעת פעם על הלנדסיר? השם שלו אולי לא אומר לכם כלום, אבל הפנים שלו בהחלט מוכרות לכם, כי הלנדסיר הוא בן דוד קרוב של ניופאונדלנד. לגזע זה של כלבים יש גם קווי דמיון רבים עם הר הפירנאים. למרות שהוא פחות נפוץ מבן דודו המפורסם, הדובון הגדול הזה עם פרווה שחור ולבן באמת ראוי להיות ידוע וזה בדיוק מה שאנחנו מציעים לך לעשות מיד!

הסיפור הקטן של לנדסיר

דיוקן של כלב לנדסיר
קרדיטים: slowmotiongli / iStock

לה לנדסיר נקרא על שם הצייר הרשמי של המלכה ויקטוריה, אדווין לנדסיר, שייצג אותו לראשונה ובהזדמנויות רבות ביצירותיו במאה ה-19. זה כבר מזמן נחשב בטעות לזן שחור ולבן של ניופאונדלנד, אבל לנדסיר הוא אכן גזע בפני עצמו. יש לו גם קצת דם ממונטאן דה פירנה וכן מסן ברנרד. זה היה בשנת 1960 שהלנדסיר הוכר רשמית על ידי ה-FCI כזן נבדל מהניופאונדלנד.

מורפולוגיה של לנדסיר

לנדסיר עומד בדשא
קרדיטים: slowmotiongli / iStock

לנדסיר הוא כלב גדול בעל ראש שחור רחב ומסיבי עם לוע לבן. אוזניו שמוטות וזנבו הארוך נישא בדרך כלל גבוה, אך לפעמים תלוי מעט. יש לו הבעה שלווה וגם מלכותית. שיערו ארוך ועדין עם שוליים בחלק האחורי של הגפיים. לגבי הצבע, נחשב ששמלת הרקע שלו לבנה ויש לה כתמים שחורים גדולים בגב, בתא המטען וגם בגב. כמו בן דודו, לנדסיר מרשים למדי שכן משקלו הוא בדרך כלל בין 50 ל-60 קילו, וגובה השכמה של הזכר יכול להגיע ל-80 ס"מ ו-72 ס"מ לנקבה.

הלנדסיר, כלב רך וחיבה

כלב לנדסיר שוכב בדשא עם הגור שלו
קרדיטים: slowmotiongli / iStock

הלנדסיר הוא כדור אמיתי של אהבה. סיר דבק משהו, הוא כלב קרוב מאוד לאדונו ודורש חיבה תמידית. רגוע ומאוזן, הוא יסתדר נפלא עם חיות אחרות ובעיקר ילדים שאיתם יוכל לגלות סבלנות בלתי פוסקת. שחקן ואוהב שטחים פתוחים רחבים, לנדסיר הוא לא בהכרח ספורטאי גדול. לכן הוא יעריך יותר את ההליכות השקטות ולא את הטיולים הגדולים. עם זאת, הוא עדיין צריך לשחרר קיטור ולכן יש להימנע ממגורים בדירה. כלב מציל, נוח לו מאוד במים בדיוק כמו בן דודו בניופאונדלנד. אינטליגנטי מאוד, יש לחנך את הלנדסיר בצורה הוגנת וללא פניות כדי לא לערער את היציבות. יתרה מכך, למרות שלוותו לכאורה, קומתו המרשימה של לנדסיר וערנותו הרבה הופכים אותו לשומר מרתיע מאוד.

מה המחיר הממוצע של כלב מגזע לנדסיר?

כמו בכל הכלבים הגזעיים, המחיר של לנדסייר יכול להשתנות בין מגדלים. ואכן, לפי השורות המחיר לא תמיד זהה. בכל מקרה, אם אתה מתכנן לאמץ לנדסיר, דע את זה המחיר הממוצע הוא בין 1000 ל-1200 יורו. אז הכלבלב הזה גורם לך להיסדק?

האם אורז טוב או רע לכלב שלך?

האם הכלב שלי יכול ליהנות מעונת התותים?