הסטר האנגלי, כלב ציד מקסים

מקורו של הכלב המצביע המפואר הזה מבריטניה. הוא נבדל מהאחרים בשמלתו המנומרת והנשגבת האלגנטית שלו. בנוסף להיותו כלב יפה מאוד, הוא מתגלה כבן לוויה מקסים לחיים. גלה את הסטר האנגלי!

סיפורו של הסטר האנגלי

סטר אנגלי דוהר על החוף
קרדיטים: ג'יין פאיזולין / iStock

ככל הנראה, הסטר האנגלי מוצא מגזע של כלבים מצביעים ארוכי שיער ממוצא ספרדי. הוא שימש בימי הביניים לציד עופות. במאה ה-19, סר אדוארד לאוורק, שנחשב למייסד הגזע, גידל סטרים, שבחר את הדגמים האמיצים והיפים ביותר. בשנת 1860, הוא הציג את הגורים הראשונים שלו כסטרים אנגליים, אך תקן הגזע לא הוקם סופית עד 2009! כיום, הסטר האנגלי הוא הכלב המצביע הנרחב ביותר בצרפת ונחשב גם לאחד הטובים ביותר. לכלב מצביע יש את הייחודיות של ישיבה ללא תנועה מול הטרף שלו ברגע שהושג אותו. מכאן גם מקור שמו, Setter, כי עמדת העצירה באנגלית מתורגמת כ"להגדיר".

הסטר האנגלי, כלב ציד אלגנטי ומנומר

סט אנגלי עומד בפוזה בדשא
קרדיטים: CaptureLight / iStock

הסטר האנגלי, כמו כל הכלבים מסוג סטר, בעל פרווה מעט גלי מבלי להיות מתולתל. לרוב, השמלה שלו מנומרת, אבל הצבעים רבים: חום ולבן, שחור ולבן, לימון ולבן, כתום ולבן, ולפעמים אפילו טריקולור. ראשו מוארך ועיני הלוז שלו עד חומות מאוד אקספרסיביות. גופו באורך בינוני וזנבו הארוך והמדובלל מתחדד בהדרגה עד קצהו. ה-Setter האנגלי שוקל בין 25 ל-30 קילו ומידותיו עד 68 ס"מ בשכמות.

הסטר האנגלי, מצביע לכלב לוויה

גורי סטר אנגלי משחקים משיכת חבל
קרדיטים: ג'יין פאיזולין / iStock

הסטר האנגלי הוא כלב ידידותי במיוחד. בנוסף להיותו כלב ציד מצוין, הוא גם כלב לוויה נעים מאוד. חברותי, גם עם בני אדם וגם עם בעלי חיים, זה הכלב האידיאלי למשפחה. יתר על כן, הוא אוהב במיוחד ילדים שאיתם הוא בדרך כלל מאוד סבלני ועדין. הסטר האנגלי אוהב לשחק ולהתאמן הרבה. תבחין גם שהכלב החיבה והמתלטף שאתה מכיר בתוך הבית מחזיר לעצמו את יצר הציד שלו ברגע שהוא מוצא את עצמו בחוץ. מסיבה זו יש לקחת בחשבון שהסטר האנגלי אינו כלב קל לגידול. אם לא תתן לו מספיק פעילות גופנית, הוא ימצא את זה בעצמו! אבל אולי אתה לא ממש אוהב את זה…

כמה עולה סטר אנגלי?

המחיר של כלב גזעי יכול להיות תלוי בגידול שבו תרצו לקחת אותו. בממוצע, סטטר אנגלי יעלה לכם בין 1,000 ל-1,500 יורו לרכישה, אבל יש הרבה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון. במיוחד השושלת ולעיתים גם מין הגור. בכל מקרה, העדיפו תמיד מגדלים קטנים ששמים את טובת הכלב מעל הכל.

מדוע כדאי להימנע ממתן פינוקים "בחינם" לכלב שלך?

לחגיגת נרות, הכינו פנקייק מיוחד לכלב שלכם