הרודזיה רידג'בק, כלב המכונה כלב האריה

הרודזיאן רידג'בק, המכונה כלב האריה, שואב את שמו מהשימוש בו בציד אריות בדרום אפריקה, ארץ מוצאו. אם ציד (חזיר וציד גדול במיוחד) נשאר אחד מנקודות החוזק שלו, הוא משמש כיום יותר ככלב נחייה לעיוורים או ככלב חילוץ בהריסות. מפגש עם כלב לוויה רב תכליתי וחכם שעדיין לא ידוע בצרפת!

ההיסטוריה הקצרה של הרידג'בק הרודזיאני

רודזיאן רידג'בק שוכב בדשא
קרדיטים: tkatsai / iStock

העמודים הראשונים של ההיסטוריה של הרודזיאן רידג'בק נכתבו בדרום אפריקה במאה ה-17 כאשר מתיישבים אירופאים לקחו איתם כלבים מגזעים שונים במזוודות שלהם: מסטיפים, כלבי גרייהאונד, סן-הוברט… במיוחד לציד. עם זאת, כלבים אלה התמודדו במהירות עם תנאים קשים למילוי משימתם. האירופים החלו אז לעשות סלקציות. לאחר מכן, בוצעו הצלבות עם כלב עם ציצה גב ששבטי ה-Khoikhoi (או Hottentots) השתמשו בו לציד. כך נולד הרודזיאן רידג'בק, שיעודו היה להרים חתולים מהמשחק ולפינה, במיוחד האריה שהוא הקיף בחברת חברים אחרים בלהקה. רק בשנת 1922 נוסח התקן המקורי שלו ברודזיה (דרום אפריקה). הגזע הרודזיאני רידג'בק היה הוכר רשמית על ידי ה-FCI ב-21 בפברואר 1955.

הרודזיאן רידג'בק, כלב בעל מבנה גוף מקורי

כלב רידג'בק רודזי שוכב עם ישבנו למעלה באוויר על שפת אגם
קרדיטים: AsyaPozniak / iStock

לרכס הרודזיאני יש את ההבחנה שיש לו ציצה גב, כלומר המעיל גדל בכיוון ההפוך לשאר המעיל. האחרון מתחיל מאחורי הכתפיים ורץ עד נקודת הירך, הופך יותר ויותר דליל. מלבד מקוריות זו, שיערו קצר, די צפוף וחלק. צבע השמלה שלה יכול להשתנות מחיטה בהירה ועד לגוון אדום. ייתכנו כמה כתמים לבנים על החזה או בקצות הרגליים. ראשו מוארך ובהרמוניה עם שאר הגוף. אוזניו מונחות גבוה ושמוטות. עיניו הגדולות והעגולות הן בדרך כלל בצבע שחור או חום. זנבו, עבה בבסיסו, מתחדד לכיוון קצהו. הרודזיאן רידג'בק יכול לשקול עד 40 קילו ולמדוד קרוב ל-70 סנטימטרים בשכמות!

Le Rhodesian Ridgeback, un chien polyvalent

כלב רודזי רידג'בק שוכב ליד הים לצד המאהבת שלו
קרדיטים: Alas_spb / iStock

ה רבגוניות היא המילה שמתארת ​​בצורה הטובה ביותר את הרידג'בק הרודזיאני. במקביל לציד כלב, רועה, שומר ובן לוויה, הוא בכל החזיתות. הוא כלב לוויה שובב ועדין. זה דורש השכלה איתנה, אבל תמיד בעדינות ובדיוק. לגבי מקום מגוריו, הוא יתאים באותה מידה לבית או לדירה כל עוד הוא בחוץ מספיק כדי להתאמץ. ואכן, הרודזיאן רידג'בק הוא ספורטאי ברמה גבוהה שצריך לשחרר קיטור במהלך טיולים ספורטיביים. זה לא באמת נועד לשכב כל היום.

כמה עולה לאמץ רודזיאן רידג'בק?

מחיר הרכישה של Rhodesian Ridgeback הוא בין 1000€ ל-1500€. עם זאת, מחיר זה נותר בגדר הערכה, מכיוון שהוא יכול להשתנות בהתאם לקו של הכלב, למינו וכן לגילו.

צור מחצלת חפירה עבור הכלב שלך בעצמך

שלג וסכנותיו עבור הכלב שלך