ה-Skye Terrier, כלב קטן היישר מהארכיפלג ההברידיים

במקור מסקוטלנד, הסקיי טרייר נראה כמו בן דודו הקיירן טרייר עם מורפולוגיה של כלב מסוג באסט. כלב קטן חברותי אך עקשן, סקאי טרייר הוא כלב לוויה מעולה שבטוח ישמח את המשפחה שלך. נאמן, הוא קשור מאוד לאדונו ורק יציית לו!

הסיפור הקטן של הסקיי טרייר

כלב סקיי טרייר לבן בדשא
קרדיטים: DevidDO / iStock

סקיי הוא אי סקוטי המהווה חלק מארכיפלג ההברידיים. מ הצלבה בין כלבי באסט לטרייר קלטי נוכח באי סקיי, הסקי טרייר הוא אחד הגזעים העתיקים ביותר שמקורו בחופים המערביים של ארץ זו. במשך מאות שנים, הוא שימש להגנה על בתים וחוות מפני חולדות, גיריות ואפילו שועלים. ואז, במאה ה-17, הכלב הזה הופיע בחצר המלוכה הבריטית תחת אליזבת הראשונה. מאוחר יותר, תהיה זו המלכה ויקטוריה שתתאהב בחיה הקטנה הזו, מה שהופך אותו לכלב של מעמד הביניים הגבוה. פופולרי מאוד באותה תקופה, הוא נמצא גם ברבים ציורים רבים לצד בני משפחת המלוכה. עם זאת, במאה ה-20, הסקיי טרייר כבר לא היה ממש פופולרי ונדיר ביותר להיתקל בהם בצרפת!

הסקיי טרייר, כלב ארוך פי שניים מגובהו!

כלב סקיי טרייר שחור מטופח
קרדיטים: volofin / iStock

קצר רגליים, ה-Skye Terrier הוא כלב שנקרא בסטואיד: אניאני ארוך פי שניים מזה שהוא גבוה! גודלו בסביבות 25 ס"מ בקפלים ומשקלו בממוצע בין 10 ל-12 קילו. שיערו ארוך מאוד מכיוון שהוא בגודל של כ-15 ס"מ והוא שופע מאוד. יתר על כן, יש לו שוליים יפים בגובה האוזניים, הפנים והזנב. בנוגע לרישום שלו ב-LOF, ללצבע השמלה שלו אין חשיבות כל עוד האף, האוזניים והמסכה שלו שחורים.

הוא כלב קטן ועוצמתי שיש לו שריר יפה ועצם חזקה. גבו ישר ורגליו הקטנות שריריות. יש לו עיניים שחורות או חומות כהות מעט בצורת שקדים. מבטו של הסקיי טרייר תוסס. ראשו מוארך ועוצמתי והוא עונד את אוזניו נמוך או גבוה. למרות גודלו הקטן, מדובר בכלב עם הרבה קצב ומאוד הרמוני.

הסקיי טרייר, כלב מסור וחברותי

סטטוס סקוטלנד סקיי טרייר בובי
קרדיטים: kyrien / iStock

הסקיי טרייר הוא כלב הידוע בחברותיות שלו. הוא מסתדר בצורה מושלמת עם בני אדם, אם כי מרוחק עם זרים, כלבים אחרים, אבל גם חתולים! אסרטיבי, אפילו עקשן, זה כלב שיש לחנך עם אגרוף ברזל בכפפת קטיפה. חוץ מזה, הוא לא יהסס לבדוק אותך. אבל מעבר לאופי החזיר שלו, הוא מתגלה ככלב מאוד נאמן ומסור לאדם שלו. זה מודגם על ידי בובי, סקיי טרייר המפורסם ביותר בסקוטלנד, שבעקבות מותו של אדונו, ביקר בקברו מדי יום בבית הקברות Greyfriars באדינבורו.

גמיש מאוד, הסקיי טרייר יסתגל ללא בעיה לחייו של אדונו. יתרה מכך, הוא יכול לגור ללא בעיה בדירה בתנאי שהוא יוצא בקביעות רבה. זריז ומתמשך, הוא ילווה אותך ללא בעיה במהלך הטיולים הספורטיביים שלך, בתנאי שלא תתעללו בו יותר מדי.

מה המחיר הממוצע לאימוץ סקיי טרייר?

כדאי לדעת שנדיר מאוד למצוא סקיי טרייר בצרפת. עם זאת, אם נסדקת לחלוטין וזה הגזע שאתה צריך, זה לוקח ממוצע של 1400 יורו לסקיי טרייר הרשום ב-LOF. מחיר זה יכול כמובן להשתנות בהתאם למקורותיו, למינו ולגילו.

טיפול פרחוני להקלה על כלב שחווה נטישה

15 שמנים אתריים לטיפול בכלב שלך עם ארומתרפיה