טיפול פורץ דרך יכול לספק הקלה לכלבים רבים עם אוסטיאוארתריטיס

הידעתם ש-70% מהכלבים מעל גיל 8 נפגעים מאוסטיאוארתריטיס? עם זאת, רק 23% מהם מאובחנים! יתרה מכך, למרות שמחלה זו עדיין חשוכת מרפא, ייתכן בהחלט שטיפול עדכני למדי מחולל ניסים בכל הנוגע לכאב. ואכן, ניתן אפילו להקל על האחרון ביעילות הודות למה שנקרא נוגדנים חד שבטיים. זה לא מדבר אלייך? ובכן, נסביר לך הכל!

מהי אוסטיאוארתריטיס?

כדי להתחיל, בואו נעשה תזכורת קצרה כדי להבין מהי דלקת מפרקים ניוונית. זוהי ראומטיזם הנגרמת על ידי הרס הסחוס הממוקם בגובה קצוות העצם היוצרים את המפרק והוא מופיע בדרך כלל כשהכלב מתבגר. עם זאת, דלקת מפרקים ניוונית יכולה להשפיע גם על נבדקים צעירים יותר, במיוחד כאשר יש להם דיספלזיה. כמו בבני אדם, מחלה זו היא ניווני, חשוכת מרפא ולמרבה הצער מאוד כואב. עם זאת, לפעמים זה מסובך לזהות כאב אצל בעלי החיים שלנו שיודעים להסתיר אותו כל כך טוב, אבל כמה רמזים יכולים להעלות אותנו לדרך…

כלב שנראה שהוא סובל מכפה
SERCAN ERTURK – iStock

כיצד לזהות את הסימנים המוקדמים לאוסטאוארתריטיס?

כפי שהוזכר בפסקה הקודמת, הכלבים שלנו לצערנו יודעים להסתיר כאב טוב מאוד. בנוסף, מכיוון שדלקת מפרקים ניוונית היא מחלה שמתפרצת בהדרגה, זה יכול להיות מסובך לאתר אותה בהתחלה. עם זאת, מספר סימנים עשויים להזהיר אותך. להתחיל, כלב פחות אקספרסיבי מהרגיל, שכבר לא מראה את אותה התלהבות במהלך משחקים, טיולים או אפילו כשאתה חוזר הביתה, יכול להיות רמז ראשון. יכול להיות גם לכלב קושי בתנועה ובעיקר לקום. אכן, לקום בבוקר קר עלול לגרום לקשיים. גם החיה יכולה סובלים מצליעה שבדרך כלל בולט יותר לאחר אימון.

מה שאתה גם צריך לדעת זה דלקת מפרקים ניוונית יכולה להתפתח למשבר. כלב שצולע לתקופה מסוימת יכול אפוא לחזור לטייל כרגיל לאחר מכן. זה לא אומר שהצליעה חלפה, רק שהכלב היה במשבר. אם זה קורה שוב, עדיף להתייעץ עם הווטרינר שלך. למעשה, יש לעשות הכל להגביל את הסבל של הכלב שלך ולקדם את רווחתו.

מהפכת משככי הכאבים של נוגדנים חד שבטיים

בשנים האחרונות השתפר מאוד הטיפול בכאבים אוסטאוארטריטיים. יש שפע של אפשרויות לנסות להקל על הכאב שהזכרנו לך בו מאמר קודם. עם זאת, היום אנחנו הולכים לספר לכם על מהפכה קטנה: Librela ®! לפני שמסבירים לכם איך הטיפול הזה עובד, חשוב להבין מה מקור הכאבים הקשורים לאוסטאוארתריטיס.

מה גורם לכאבי אוסטאוארטריטיס?

כדי להתחיל, עליך לדעת כי פירוק הסחוס המפרקי מוביל לשחרור כימיקלים, כולל גורם גדילה עצבי (NGF). נוכח בכמויות קטנות במפרק בריא, מולקולה זו מתרבה כאשר הסחוס מושפע מאוסטאוארתריטיס. לאחר מכן הוא מעורר מספר רב של תגובות כימיות בכל מערכת העצבים אשר גורמות לא רק להגביר את הכאבאלא גם שללהחמיר את הדלקת אשר נוצר במפרק.

כלב שעומד להזריק לו טיפול
© undefined undefined – iStock

כיצד פועלת Librela®?

לכן בעקבות התגליות הללו נולד הטיפול ®Librela! Librela ® הוא הראשון נוגדן חד שבטי זריקה מאושרת לטיפול בכאב הקשור לאוסטאוארתריטיס בכלבים. פעולתו, השונה מזו של משככי כאבים אחרים, תאפשר בצורה שלזריקה חודשית לעכב את גורם הגדילה המפורסם הזה (NGF) ובכך להפחית את הכאב שחש הכלב שלך ב-50 עד 70%! ההשפעות נראות לעין בין 3 ל-7 ימים לאחר ההזרקה ונמשכות בין 3 ל-5 שבועות. זה טיפול ללא תופעת לוואי מכיוון שהנוגדנים המוזרקים הם 100% כלבים, ולאחר מכן מסולקים על ידי הגוף עם מעט מאוד מעורבות של הכליות והכבד. Librela ® הוא אפוא הטיפול היעיל ביותר עד כה כדי להקל על הכלב שלך מכאבי דלקת מפרקים ניוונית.

אם יש לך ספק לגבי המחלה, אל תהסס לפנות לווטרינר שלך על מנת לקבוע אבחנה. לאחר מכן הוא יגיד לך את ההליך שיש לבצע כדי לאפשר לכלב האהוב שלך להחזיר את שמחת החיים שלו!

על פי מחקר, כלבים צמחוניים בריאים יותר מאחרים

החשיבות של ניקוי נכון של הקערה של הכלב שלך