כיצד למנוע סכנת טביעה אצל כלבים?

זה קיץ, חם ושחייה קטנה טובה לכולם, כולל הכלב שלך! בניגוד למה שאפשר לחשוב, לכלב לא בהכרח נוח במים באופן מולד. חלקם אוהבים את זה ושחיינים מצוינים, בעוד שאחרים די מהססים לשים אפילו כפה למים. בין אם הוא שחיין מוכשר או לא, תמיד קיים סיכון לטביעה כאשר הכלב שלך במים. גלה כמה טיפים אלה כדי למנוע את הסיכון הזה ולתת לכלב שלך לשחות בשקט, בראש צלול יותר.

הקשיבו לצרכים של הכלב שלכם

העצה הראשונה שאנו יכולים לתת לכם בנושא זה היא מעל הכל להקשיב לבעל החיים שלכם. הסתגלו אליו והנינוחות שלו בסביבה מימית. כפי שנאמר בהקדמה, חלק מהכלבים יקפצו למים מעצם מראהו, בעוד שאחרים יסתייגו יותר. זה חסר תועלת, אפילו לא מועיל לחלוטין, להכריח את הכלב שלך להתרחץ! אם הוא לא רוצה להיכנס למים, אל תלבש אותו כדי להכניס אותו בכוח למים. עודדו אותו במקום עם צעצועים ותגמלו אותו חזק כשהוא מעז להרטיב כפה. אם, לעומת זאת, שום דבר לא עוזר והכלב שלך לא רוצה להתרחץ, זה הכל. כבד את רצונו של הכלב שלך לא להיכנס למים.

כלב שלא רוצה להיכנס למים
אנחנו יכולים לראות שלכלב הזה אין רצון להיכנס למים. מעל הכל, אל תעשה את זה! © dimarik – iStock

בחר נקודות מים רגועות

כדי למנוע סיכונים מיותרים, הקפד להעדיף מקומות שחייה שקטים. משמעות הדבר היא הימנעות מלהגיע למקומות עם הרבה זרמים, לגרש זמנים שבהם הים או האוקיינוס ​​מאוד סוערים עם הרבה גלים, ולצפות בגאות אם יש כאלה. ואכן, גם אם הוא שחיין טוב, המצבים השונים האלה יכולים להבהיל את הכלב שלך. עם לחץ, הכלב שלך יכול להיות מותש במהירות ולהתקשות לצאת מהמים, מה שבהכרח מגביר את הסיכון לטביעה. היזהרו גם מבעלי כלבלבים שיש להם גם בריכת שחייה. לכלב שלך חייבת להיות גישה רק בפיקוחך. בשאר הזמן, האחרון אמור להיות בלתי נגיש עבורו!

צייד את הכלב שלך

כלב על משוט עם אדונו
© marekuliasz – iStock

במבט ראשון, אולי תחשוב שזה מגוחך לצייד את הכלב שלך עם א רתמת הצלה. למעשה, זה בהחלט יכול להציל את חייו! הכל עניין של מציאת אפוד המותאם בצורה מושלמת לכלבלב שלך כך שיהיה נוח לנוע כרגיל. כמובן שזה לא חובה, אבל אנחנו ממליצים על כך בחום במצבים מסוימים. לדוגמה, במהלך טיולי סירה, קיאקים או חתירה, מומלץ מאוד לצייד את הכלב שלך, באותו אופן שבו אתה חייב ללבוש חגורת הצלה בעצמך לפעילויות מסוימות. אם כן, למה לא הוא?

הקורגי, כוכב יובל הפלטינה של המלכה אליזבת השנייה

בית כלבים במחיר של סטודיו פריזאי