כלב הדוב הקרלי, אופי חזק ולב זהב

האם זו הפעם הראשונה שאתה שומע על כלב הדוב הקרלי? זה די נורמלי, הכלב הלא מוכר הזה אינו נפוץ במיוחד מחוץ לארץ מוצאו שהיא פינלנד, שם הוא גם מאוד פופולרי. בדוק את הכלב הנורדי המקסים הזה!

הסיפור הקטן של כלב הדוב הקרליאני

כלב דוב קרלי בדשא
קרדיטים: slowmotiongli / iStock

כלב הדוב הקרלי הוא גזע ותיק מאוד היה נפוץ במחוז קארלן ואגם לגודה שנמצא על גבול פינלנד ורוסיה. הוא יהיה צאצא של הקומי, שנקרא גם הכלב הזיריאני. כלב הדוב הקרלי שימש במיוחד לציד ציד גדול כמו איילים ודובים. הגידולים הראשונים נולדו בשנת 1935 לאחר בחירה קפדנית כדי לחפש את טוהר הגזע. לאחר מכן, הגזע הוכר רשמית בשנת 1946. נדיר מאוד, אפילו לא ידוע בצרפת, כלב הדוב הקרלי פופולרי מאוד בארץ מוצאו, פינלנד.

מנגינות הכלב הקרליאני, בורדר קולי ואקיטה אינו

דיוקן כלב דוב קרלי
קרדיטים: slowmotiongli / iStock

כלב הדוב הקרליאני בינוני בגודלו עם מבנה גוף חזק ויציב. שיערו עבה למדי ותמיד שחור עם סימנים לבנים על הראש, הצוואר, אך גם על הבטן והגפיים. ראשו נראה כמו אקיטה אינו עם האוזניים המשולשות הזקופות והלוע הארוך למדי שלו. עיניה הקטנות בדרך כלל חומות עם גוונים משתנים. זנבו בינוני באורך ומעוקל בקשת על גבו. גובהו של כלב הדובים הקרליאני הוא בין 54 ל-60 ס"מ בשכמות לזכרים ובין 49 ל-55 ס"מ לנקבות. לגבי המשקל, הוא בין 25 ל-28 ק"ג לזכרים ובין 17 ל-20 ק"ג לנקבות.

כלב הדוב הקרלי, עצמאי ואוהב את החופש הגדול

כלב דוב קרליאן רץ על הדשא
קרדיטים: slowmotiongli / iStock

שמור במקצת, כלב הדוב הקרליאני הוא כלב יחיד. הוא יודע איך להיות חיבה, אבל עדיין נשאר כלב מאוד עצמאי. חיה אמיצה ומתמידה, הוא גם די בטוח בעצמו ונראה שלא הרבה מפחיד אותו. זה מה שהופך אותו לשוער מצוין. עם זאת, בשל המילואים שלו, הוא יכול להיות ביישן מול זרים. בעבר היה כלב ציד ועבודה, הוא זקוק לפעילות גופנית רבה על מנת להיות מאוזן ומלא. חיי הדירה בהחלט לא בשבילו, שכן הוא לא יוכל להסתפק בטיולים קצרים בשכונה כמה פעמים ביום. אחרת, גכמו רוב הכלבים הנורדיים, לא תמיד קל לאלף אותו. לאחר מכן תצטרך להיות סבלני ולהחזיק אגרוף ברזל בכפפת קטיפה.

מה המחיר לרכוש כלב דוב קרליאני?

מכיוון שכלב הדוב הקרלי עדיין מעט מאוד ידוע מחוץ למדינת הולדתו, קשה לקבוע מחיר ממוצע לגזע כלבים זה. אכן יש בקושי עשר חוות כלבי דובים קרליים בצרפת! המלטה די נדירה. בזמן כתיבת שורות אלו, הכלבייה היחידה עם גורים פנויים מוכרת אותם תמורת 1200 יורו.

איזה פינוקים לבחור עבור הכלב שלך?

מדוע כדאי להימנע ממתן פינוקים "בחינם" לכלב שלך?