כמה שאלות שכדאי לשאול את עצמך לפני אימוץ ממקלט

זהו, אתה מתחיל לחשוב על זה ברצינות: מה אם הייתי לוקח כלב הביתה? חוץ מזה, אתה כבר יודע שאתה רוצה לאמץ ולא לקנות בגידול וזה טוב מאוד! עם זאת, רצינו להזכיר תזכורת קטנה למרות הוויכוחים הסוערים בנושא זה: קניית כלב בגידול אינה דרמטית. יש גזעים נדירים במקלטים ואם תמיד חלמתם על גזע מאוד ספציפי, יש לכם את הזכות למצוא את כלב חלומותיכם בגידול. הכל עניין של להיזהר ממי אתה קונה את זה. אל תהססו לחפש זמן רב, גם אם זה אומר לעכב את הגשמת החלום שלכם, על מנת למצוא את המגדל הטוב ביותר.

האחרון חייב להיות אמין ומעל הכל לכבד את הכלבים. יתרה מכך, מהר מאוד תראו אם ההרגשה הולכת טוב ביניכם! באופן אידיאלי, המגדלים הקטנים הם שעושים זאת מתוך אהבה טהורה לכלבים עם שלוש או ארבע כלבים שחיים במשק הבית שלהם. עכשיו בואו נסגור את הסוגריים ונגיע ללב העניין: מה צריך לדעת לפני שמאמצים כלב ממקלט?

האם אתה באמת מוכן להתחייב בזמן וכלכלית?

כלב ומתנדב במקלט
© max kegfire – iStock

אין שאלה טיפשית, גם אם זו אולי נראית כך! זה הגיוני, אבל למרבה הצער יותר מדי אנשים לא מבינים המחויבות שכלב דורש ברגע שהוא הגיע הביתה. בין הווטרינר, הטיפול והאוכל, כלב מייצג עלות מדי חודש. האם יש לך את המשאבים הדרושים כדי לענות על צרכיו? כלב גם דורש לפחות שעה אחת של טיול בחוץ מדי יום, בלי לספור את הרגעים המוקדשים למשחקים ולחינוך שלו. אתה יכול לפנות מספיק זמן כדי להקדיש את עצמך מספיק לזה ? אם אחת התשובות לשתי השאלות הללו היא לא, למרבה הצער תצטרכו לחכות עד שתהיו באמת מוכנים לעשות את הצעד.

איזה טמפרמנט של כלב כדאי לבחור?

כלב מאחורי שער של כלוב במקלט
© Okssi68 – iStock

גם אם אימוץ כלב ממקלט נעשה באופן קבוע מתוך גחמה, הדבר הטוב ביותר הוא תחשוב מראש על הטמפרמנט שיתאים לך ביותר. ואכן, זה יכול להיות מסובך לסיים עם כלב בתוכנית כאשר אתה אוהב לזוז באופן קבוע. זה לא רק לא יהיה נעים לך, אלא גם, ובעיקר, עבורו שיצטרך או להישאר לבד בבית או לעקוב אחריך בפעילות מסובכת עבורו. לכן אנו נמנעים מלקיחת בולדוג אנגלי כאשר אנו ספורטאים מנוסים ובמקביל מלקיחת רועה בלגי מלינואה כאשר אנו מעדיפים להישאר בשקט על הספה שלנו. כמובן, אנחנו מגדילים את הקווים, אבל זה קצת מהרעיון!

באיזה גודל יהיה הכלב שארצה לאמץ?

הגודל של החיה העתידית שלך אין לא באמת משנה. זה תלוי בעיקר בך. אכן, אתה יכול לפחד לקחת כלב גדול כשאתה גר בדירה. חלק מהמקלטים ידרשו גם לפעמים גישה לגן או אחר. במציאות, אם אתם מאוהבים בכלב גדול שמתאים בכל דרך למה שתמיד חיפשתם כשאתם גרים בדירה, אין בעיה. כל עוד אתה מכבד את צרכיו. כלב הרים ברנזאי יכול להיות מאושר איתך לחלוטין, כל עוד יש לו את מנת האהבה שלו וטיולים יומיומיים.

בן כמה יהיה הכלב שארצה לאמץ?

כלב מאחורי שער של כלוב במקלט
© Wpadington – iStock

גם גיל הכלב יכול להיות חשוב. מה המטרה שלך באימוץ כלב ממקלט? האם אתה רוצה להציע סוף חיים מתוק ושליו לכלבלב זקן? האם אתה רוצה לקחת את הכלב שלך לכל מקום לטיול איתך? אכן, לא יהיו לך אותם חיים עם גור כמו עם כלב בוגר או כלב מבוגר!

אם תבחרו בגור, תצטרכו ללמד אותו הכל. זה גם יהיה כדור קטן של אנרגיה שידרוש מכם הרבה תשומת לב. לכן יהיה צורך לקבל הזמן לחנך אותו ולאפשר לו לגלות את החיים בעדינות. כלב בוגר בהחלט כבר יהיה מאוזן ויציב יותר! עם זאת, לכלבי מחסה יש לעתים קרובות טראומה הקשורה לנטישתם, מה שעלול להיות פוטנציאלי להוביל לבעיות התנהגות. לבסוף, סבא יצטרך רוגע ובהתאם לגילו, הוא לא יוכל לעקוב אחריך לכל מקום. כלב מבוגר בסופו של דבר יזדקק לטיפול וטרינרי קבוע יותר.

מהו ההרכב האידיאלי של מזון לכלבים?

20 גזעי הכלבים האהובים ביותר על הצרפתים בשנת 2021