לגלות את אחד הגזעים העתיקים בעולם

כלב גרינלנד או גרינלנדר הוא, כפי ששמו מרמז, כלב מסוג נורדי. כלב המזחלות המאוד אנרגטי ובטוח הזה הוא גם טוב מאוד בציד. מזגו העצמאי מאוד מצריך הבנה ומעל לכל מנוסה אנושית על מנת שיוכל לחנך אותו כראוי. לרוע המזל, הגזע היפה הזה אינו נוכח במיוחד בצרפת.

הסיפור הקטן של הגרינלנד

נקרא גם כלב גרינלנד, הגרינלנדר הוא אחד הגזעים העתיקים ביותר בעולם מאז תחילתו יותר מ-7000 שנה. חפירות ארכיאולוגיות, שאושרו על ידי בדיקות פחמן-14, אכן מוכיחות את נוכחותה באותה תקופה בחופי הארקטיים של סיביר, קנדה, אלסקה וגרינלנד. לפני בין 4000 ל-5000 שנים חיו אבותיו של הגרינלנדים לצד האינואיטים הראשונים בסרקאק. הם היו אז משמש לציד דובים וכלבי ים ולמשיכת מזחלות. כיום, זהו כלב שמילא תפקיד חשוב מאוד במסעות קוטב. ממוקם בין האסקי, זריז ומהיר, לבין מלאמוט, חזק ומתמשך, הוא הפך לכלב המשלחת פר אקסלנס. גם הגרינלנד הוכר על ידי Société Centrale Canine בשנת 1937 ולאחר מכן על ידי ה-FCI בשנת 1967.

כלב מזחלת דמוי זאב

כלב גרינלנד נחשב לכלב מסוג שפיץ. פרווה כפול עם פרווה רך ועבה ופרווה חיצונית קומפקטית, ישרה ומחוספסת. שיער שופע יותר על גופו מאשר על ראשו ורגליו. יש לו יותר מכך המעיל הכבד ביותר מכל כלבי המזחלות. כל הצבעים מתקבלים לשמלה חוץ מהלבקן. לגרילנדר יש א צורה משולשת אופיינית על כתפיו. עיניו כהות למדי ויש לו אוזניים קטנות משולשות זקופות על ראשו. זנבו עבות ונישא מעוקל על גבו. גודל הזכרים בממוצע 60 ס"מ והנקבות 55 ס"מ בקפלים. כלב גרינלנד שוקל בממוצע כשלושים קילו.

כלב גרינלנד, חיה אנרגטית ומתמשכת

בשל מקורותיו ככלב מזחלות וציד, זהו כלב רב תכליתי. כמו רוב הכלבים הנורדייםזה די עצמאי ובטוח בעצמו. למרות הכל, זה לא מונע ממנו להיות חברותי וליהנות מחברת כלבים אחרים. הגרינלנדי גם מעריך מאוד את אדוניו, אבל זה נאמר לעתים קרובות שהוא לא כלב של אדון אחד. אנרגטי ומתמשך, האינסטינקט שלו כמו גם הטמפרמנט שלו הופכים אותו לכלב שמירה טוב מאוד מבלי להיות תוקפני. הוא כלב שיש לו צורך גדול להתאמץ, לכן יש להימנע ממגורים בדירה ולהעדיף טיולים ארוכים!

כמה עולה לאמץ את גזע הכלבים הזה?

המחיר של כלב גרינלנד משתנה כמו כל הכלבים הגזעיים בהתאם למוצאו, גילו ומינו. לצערי, לא להיות לא מספיק נרחב בצרפתזה אנחנו היום בלתי אפשרי לתת מחיר ממוצע לרכישת גרינלנדר. חלקם מדברים על כ-1000 יורו, אבל לא הצלחנו לאמת את המידע הזה.

מתכון ביסקוויט כלבים בצורת דלעת לסתיו

האם ניתן לאמן כלב בכל גיל?