למה לתת לכלב מאכל ללא גלוטן?

להאכיל את הכלב שלך זה משהו שאתה עושה באופן טבעי כל יום מבלי לשאול את עצמך יותר מדי שאלות. עם זאת, האכלה נכונה של הכלב על ידי אספקת כל אבות המזון הדרושים היא לפעמים כאב ראש. ואכן, לא כל הקרוקט נוצרים שווים. בנוסף, יש כל כך הרבה בשוק שזה יכול להיות מסובך למצוא את הדרך בין ללא דגנים, כלב מעוקר, גור, עודף משקל, ללא גלוטן וכו'. יתרה מכך, נכון לעכשיו, קרוקטים ללא גלוטן נמצאים במגמת עלייה. הם נמכרים כמתעכלים יותר ומכבדים את התזונה המקורית של הכלב, אבל מה זה באמת?

מהו גלוטן?

photo de pains ללא גלוטן
© master1305 – iStock

שימו לב לא לבלבל בין גלוטן לפחמימות, כי זה בכלל לא אותו דבר! ואכן, בגלל שמיעה לא נכונה ובאמצעות תזונה נטולת גלוטן, יש אנשים הנוטים לשים את שני האלמנטים האלה שאין להם שום קשר לאותו סל. גלוטן הוא המונח הכללי ש פירושו סוג של חלבון נמצא בדגנים מסוימים כמו חיטה, שיבולת שועל, שעורה, שיפון, קמוט או כוסמין. פחמימות לקבץ יחד את כל הסוכרים הקיימים במזוןולא רק בדגנים.

האם גלוטן רע לכלבים?

בעוד אנו רואים את התפשטותן של דיאטות נטולות גלוטן או ספרי בישול, מה עם חברינו לכלבים? ואכן, אנו שומעים יותר ויותר כי גלוטן אינו טוב במיוחד לבריאות וכי הוא עלול לגרום להפרעות רבות בבני אדם. עם זאת, מה שאנו נוטים לשכוח הוא שלא כל מה שמעסיק אותנו כבני אדם מתורגם בהכרח לחיות המחמד שלנו. במיוחד מאז אין לנו את אותו ארגון.

במציאות, גלוטן אינו רע לכלבים. בתור טורפים, הם שואבים כמעט את כל האנרגיה שלהם מהחלבוניםהם מעכלים בפשטות רבה, כולל גלוטן שהוא, כזכור, חלבון. בנוסף, הקרוקטים המכילים אותו מורכבים רק מחלק זעיר מגלוטן. בידיעה שדגני בוקר מכילים רק 10% גלוטן ושהנוכחות של דגנים בקרוקטים מהווה בממוצע 10% מכלל המרכיבים, גלוטן בסופו של דבר קיים בפחות מ-1% במזון של הכלב שלך. כמובן, אחוז זה רחוק מלהיות תקף עבור כל הקרוקטים ונוגע רק לקרוקטים באיכות גבוהה. זו הסיבה שחיוני לעקוב אחר הרכבם, גם אם זה אומר העדפה קרוקטים ללא גלוטן מורכב מ מרכיבים הרבה יותר טובים.

קרוקטים ובשר טרי
© humonia – iStock

מתי לתת לכלב מאכל ללא גלוטן?

כדי להתחיל, אנחנו תמיד ממליצים לך לדון עם הווטרינר שלך מראש אם אתה שוקל לשנות את התזונה של חיית המחמד שלך. זה לא קורה בן לילה ודורש בחירה נכונה של קרוקטים. אבל אז, באיזה מקרה תוכל לעבור לקרוקטים ללא גלוטן? למעשה, זה אפשרי פחות או יותר בכל המקרים אם ההרכב של הקרוקטים נטולי הגלוטן שבחרת טוב! ואכן, הגלוטן אמנם אינו מזיק לבריאות הכלב שלכם, אך הוא לא רע גם לא חיוני לבריאות טובה.. עם זאת, בדיוק כמונו, לחלק מהחיות יש רגישות או אפילו אי סבילות לגלוטן, ובמקרה זה שינוי מזון על ידי בחירה בדיאטה לא כולל גלוטן לחלוטין הוא המתאים ביותר.

איך אני יודע אם הכלב שלי סובל מגלוטן?

כלב מול הקערה שלו
© Edafoto – iStock

כלב רגיש לגלוטן יראה תסמינים הדומים לכל סוג של אלרגיה למזון. זה יכול לתרגם ל גירוד כרוני, אך גם הפרעות עיכול חוזרות או דלקות אוזניים חוזרות. תסמינים אלו קשורים לאי סובלנות אמיתית. אם הכלב שלך סובל רק מבעיות עיכול מדי פעם, כגון שלשולים או הקאות, ייתכן קשור לרגישות. בשני המקרים, שוחח על כך עם הווטרינר שלך שיפנה אותך כדי לקבוע את מקור האלרגיה. אם יתברר שהתסמינים האלה באמת קשורים לגלוטן, אז אפשר להקים דיאטה המבוססת על קרוקטים ללא גלוטן או אחר.

שלג וסכנותיו עבור הכלב שלך

איך לעשות הכי טוב את הכלב שלך?