מדוע השוקולד שאנו אוהבים רעיל עבור הכלב שלנו?

שוקולד, אנחנו אוהבים את זה! לעתים קרובות מאוד, זה המצב גם עבור הכלב שלנו, אבל למרבה הצער זה לא טוב בשבילו… חוץ מזה, כולנו יודעים ששוקולד הוא רעיל לכלבים, אבל האם אתה יודע את הסיבה? איזה חומר בשוקולד יכול להיות קטלני עבור חברך בעל הארבע רגליים? זה מה שאנחנו הולכים לגלות במאמר זה!

למה שוקולד מזיק לכלב שלך?

כלב מבקש שוקולד
קרדיטים: rfranca / iStock

שוקולד, ובמיוחד קקאו, מכיל תיאוברומין וגם מעט קפאין. התיאוברומין המפורסם הזה הוא שאחראי לטעם המר של הקקאו ואשר יכול להפוך במהירות לרעל עבור הכלב שלך. אבל למה החומר הזה רעיל? ברגע שנבלע על ידי בעל החיים, זה ישפיע תחילה על מערכת העצבים, אחר כך על מערכת הלב וכלי הדם ולבסוף על מערכת השתן. נבלע בכמויות גדולות מאוד, תיאוברומין יכול להיות קטלני לכל המינים כולל אותנו בני האדם! למרבה המזל, הכמות הקיימת בשוקולד היא מזערית וגוף האדם סופג אותה ללא כל בעיה, מה שלא קורה אצל חברינו הכלבים… מבחינתם, הרעילות תלויה בסוג השוקולד ובכמות הנבלעת.

כמה שוקולד יכול להיות קטלני לכלב?

כלב מריח עוגת שוקולד
קרדיטים: Sanja Cokolic / iStock

כדאי לדעת שלא לכל השוקולדים יש את אותה תכולת תיאוברומין. ככל שהשוקולד כהה יותר ולכן עשיר בקקאו, כך הוא רעיל יותר. שוקולד לבן שכמעט אינו מכיל תיאוברומין אינו מסוכן, למרות שלא מומלץ לכלבכם לאכול אותו. אם הכלב שלך אכל יותר מ-2 גרם שוקולד מריר לק"ג משקל גוף, פנה מיד לווטרינר. כדי לתת לך דוגמה, אם הכלב שלך שוקל 15 קילו ובלע יותר מ-30 גרם (2 גרם על 15 קילו) של שוקולד מריר, צור קשר עם הוטרינר שלך. לגבי שוקולד חלב, הוא הופך למסוכן מעבר ל-10 גרם שנבלע לקילו משקל גוף. מתחת לכמויות אלו, אין צורך להתערב, אלא אם הכלב שלכם אלרגי לשוקולד.

בכל המקרים, אין תרופת נגד להרעלת שוקולד. האחרון יגיע עם תסמינים שונים. אם הכלב שלך בלע את השוקולד לפני פחות משעתיים ואם אין לו תסמינים, מומלץ מאוד לגרום לו להקיא…

מהם התסמינים של כלב מכור לשוקולד?

כלב מלקק צלחת מלאה בקרואסוני שוקולד
קרדיטים: Katie_Martynova / iStock

אם הכלב שלך בלעה יותר מדי שוקולד, הוא עלול להתחיל להראות תסמינים הקשורים להרעלה שעתיים עד ארבע שעות לאחר בליעתו. אלה מאופיינים ב אי שקט חריג, שלשולים והקאות. יכול להיות גם לכלב חום עם קצב לב מוגבר ושל קצב הנשימה. הוא גם יכול להשתין לעתים קרובות יותר מהרגיל. כמה שעות לאחר מכן, בעקבות הסימפטומים שלו, פרכוסים וכן הפרעות בקצב הלב עלולות להתרחש ולהוביל למוות של בעל החיים…

מסיבה זו זה הכרחי לחלוטין להימנע מהשארת שוקולד שוכב בהישג יד של הכלב שלך. אם תופסים אותו בשעת מעשה ומצליחים להעריך את הכמות שנבלעה, פעל בהתאם. מעבר לכמות המצוינת בפסקה השנייה, פנה מיד לווטרינר ושאל אם עליך לגרום להקאה. אם המינון שנבלע אינו גבוה מדי, הכלב שלך אינו בסכנה.

5 גזעי כלבים דמויי זאב

הגזעים היפים ביותר של כלבים לבנים