מדוע יש להימנע משני כלבים ברצועה?

אם אתה הבעלים הגאה של כלבלב, בטח כבר חווית את המצב הזה. אתה מטייל עם הכלב שלך ברצועה, כאשר אתה נתקל בבעלים אחר שנותן לכלב שלו ללכת לפגוש את שלך. שניהם ברצועה, בעלי החיים מנסים להכיר אחד את השני, אבל חייבים להודות שהתקשורת אינה מיטבית. ודאי כבר שמעתם שלא מומלץ לתת לכמה בעלי חיים ליצור מגע ברצועה, אבל למה? ננסה לענות בהמשך המאמר.

הרצועה מגבירה את הסיכון לעימותים

מפגש של שני כלבים ברצועה
© Anton-Novikov-iStock

כשאתם מחזיקים את הכלב שלכם ברצועה, במיוחד כשהוא נתקל בכלב שהוא לא מכיר, אתם עלולים להרגיש מעט חשש ולמשוך ברצועה. האחרון שנמתח כך יכול גם למתוח את הכלב שלך. עם זאת, כלב תחת מתח אינו במצב אופטימלי לפגוש קוגננר. אז הוא בפנים רגש שלילי. במקרה הגרוע, הכלב יכול להיות תוקפני והמפגש יכול להידרדר לקונפליקט. השליליות הזו מתחזקת גם כאשר הכלב נהג באילוף שלו שרצועה הדוקה היא שם נרדף לאי נוחות ותסכול.

כלבים לא יכולים לתקשר

מפגש של שני כלבים ברצועה
© nelyninell – iStock

כפי שצוין בהקדמה, הרצועה מונעת תקשורת בין הכלבים במהלך המפגש. מאילו סיבות? בוא נזכור, לכלבים יש דרכים רבות לתקשר : הם מסתכלים אחד על השני, הם מסתובבים, הם מרחרחים זה את זה, הם רצים זה אחר זה וכו'. בכל המקרים, הם צריכים תנועה, שהרצועה כמובן מונעת. ואכן, ברצועה הכלב שלכם מתאפק במהירות, גם אם הוא רוצה להתרחק כדי להפסיק את המגע, הוא לא יוכל. זה מאוד משבית ו מתסכל עבור חיית המחמד שלך. היזהר, בטווח הארוך, פגישה מסוג זה יכולה אפילו להוביל לדה-סוציאליזציה של הכלבלב שלך. זה עדיין יהיה חבל, לא?

התקנה של למידה גרועה

מפגש של שני כלבים ברצועה
© DjelicS – iStock

על ידי מתן אפשרות לכלב שלך ללכת לראות את אחד מבני משפחתו ברצועה בפעם הראשונה ואסור עליו בפעם הבאה, ייתכן שהכלב שלך לא יבין הכל. מצב זה אינו הגיוני לכלב שכבר הייתה לו הזכות לפגוש חברים ברצועה. למה זה נשלל ממנו הפעם? סביר להניח שסוג כזה של מצב לסכן לא רק את מערכת היחסים שיש לכלב שלך עם בני גילואלא גם את טוב ללמוד ללכת ברצועה. כדי לתת לך דוגמה, זה קצת כמו כאשר הכלב שלך מוותר על הספה רק בזמנים מסוימים. אם הרשית לו פעם אחת, הוא לא יכול להבין למה זה אסור למחרת.

כמובן שרצוי להימנע מלעשות זאת, אך אין זה אסור רחוק מכך! יש לקחת בחשבון אלמנטים רבים והקשר מסוים יכול לגרום לכך שתתקיים פגישה ברצועה ואין מוות של אדם. זה תלוי בך להכיר את הכלב שלך לעשות מה שטוב לו והיחסים שלו עם בני גילו.

האם כדאי להרטיב את המאכל של הכלב שלך?

האלסקן קליי קאי, כלב קטן שנראה כמו האסקי