מדוע כדאי להימנע ממתן פינוקים "בחינם" לכלב שלך?

אם אתה הבעלים הגאה של כלב, אתה בהחלט אוהב לפנק אותו! אתה יודע בעל פה את החטאים החמודים שלו ולא יכול לעמוד בפני מבטו העדין כשאתה ליד השולחן. במקרה הזה הוא זכאי לקבל שם פינוק קטן, כאן חתיכת עוף: לזה אנחנו קוראים פינוקים חינם. באופן כללי יותר, זה פשוט האוכל שאתה נותן לו מחוץ לקערות היומיות שלו. בקיצור, זה כמו לנשנש מחוץ לארוחות וזו בדיוק הבעיה…

סיכונים לעודף משקל ובעיות עיכול

כלב שמן שוכב על הספה
קרדיטים: Tamilisa-Miner / iStock

כפי שאמרנו במאמר קודם על עודף משקל אצל כלבים, מחקר צרפתי שנערך על ידי וטרינרים מראה שכמעט 25% מהכלבים סובלים מעודף משקל. עם זאת, רוב הבעלים לא בהכרח מבינים זאת או מתייחסים בקלות לבעיה. אז בטח, כלבלב מעט שמנמן הוא חמוד, אבל למרבה הצער זה יכול להיות מאוד מסוכן לבריאותו. לְמַעֲשֶׂה, השמנת יתר מובילה להפרעות ומחלות רבות כמו בעיות נשימה, קוצר נשימה במאמץ, בעיות מפרקים, בעיות כבד וסוכרת, סיכונים קרדיווסקולריים וכו'. לכן אין להקל ראש בבעיה זו! בנוסף, העיכול של הכלב די מיוחד וחטיפים עלולים לגרום להפרעות עיכול כגון שלשולים, עצירות או אפילו הקאות.

נושא היום הוא מה שנקרא פינוקים "חינם", נראה מה תפקידם בעלייה במשקל אצל הכלב שלך. מכיוון שהם ניתנים בדרך כלל מחוץ למנה היומית של הכלב שלך, אלו קלוריות נוספות שהכלב שלך בולע מבלי להזדקק להן. ברור שהכל תלוי בפעילות החיה שלך, בגזע שלה, אבל גם במספר הפינוקים שאתה נותן לה. זו לא שאלה של מניעת הכלב שלך, אלא של מציאת האיזון הנכון בין הנאה לבריאות.

לגרום לו להטמיע התנהגות רעה

כלב נובח ברחוב
קרדיטים: אלינה-רוזנובה / iStock

היזהר, כשאנחנו מדברים על התנהגות רעה, אנחנו לא מדברים על כלב שיהפוך לתוקפני או אלים. מצד שני, מתן פינוקים חינם לחיית המחמד שלך נותן לו את ההזדמנות להיות אופורטוניסט, כלומר, הוא עשוי להתחנן תוך כדי בכי, העמדת פנים או נביחות, משהו שתמצא מעצבן או חמוד. במקרה זה כדי להשתיק אותו או לרצות אותו, תיכנע לאחר זמן מה ותיתן לו את הפינוק שלו. אז הכלב שלך מבין שהוא פשוט צריך להיות קצת יותר סבלני או להתעקש יותר כדי לקבל את הפינוק המיוחל. ברור שאת לא גורמת לו להטמיע את ההתנהגות הזו בכוונה, בדיוק כמו שהכלב שלך גם לא מבין שהוא מעצבן אותך ושאת נכנעת כדי שיהיה שלום…

עם זאת, כפי שאנו חוזרים על דבריו במאמרי ה"למידה" שלנו, אוכל הוא פרס שיש לו כוח חשוב על הכלב. זה מאפשר לו להטמיע אפילו מהר יותר את מה שאתה מתגמל, כולל התנהגות "רעה". לדוגמה, בפעם הבאה שהכלב שלכם נובח עליכם או בוכה על חתיכה מהסטייק שלכם, התעלמו ממנו וחכו שהוא יירגע. ברגע שהוא נרגע וההתנהגות שלו מתאימה לך, אתה יכול ואז תגמל אותו על זה.

לסיכום, זה בסדר להציע לכלב שלך כמה פינוקים! הכל עניין של מציאת האיזון הנכון והזמן הנכון לתת לו אותו. בדרך זו, לא תאמת התנהגויות לא רצויות ולא תהפוך את הכלב האהוב שלך לשמן מדי.

כלב הדוב הקרלי, אופי חזק ולב זהב

הסטר האנגלי, כלב ציד מקסים