מה האף של הכלב שלי אומר על הבריאות שלו?

אמונה פופולרית מציעה שכלב עם אף רענן ולח יהיה בריא לחלוטין! אבל אז, האם ההיפך אומר שאתה צריך לדאוג לבריאות הכלבלב שלך? האם אנחנו באמת יכולים לסמוך על אפו של כלב כדי לדעת אם הוא חולה? זוהי התעלומה שננסה להבהיר בהמשך המאמר.

כמהין ובריאות: האם הם באמת קשורים?

תקריב של אפו של כלב
© Usere03c4b47_716 – iStock

ובכן, דעו כי האמונה הזו המשותפת לבעלי כלבים רבים היא למרבה הצער שגויה. למה ? מהסיבה הפשוטה והטובה שקריטריון זה אינו אמין. אכן, מצב האף של הכלב יכול להשתנות מיום ליום ואפילו משעה לשעה! אף חם לא אומר שהכלב שלך עם חום. לדוגמה: רוב הזמן כשאתה חוזר הביתה מהעבודה הכלב שלך ישן? כל עוד הסל של האחרון נמצא ליד הרדיאטור, התבונן באפו של הכלבלב שלך כשהוא מקבל אותך בברכה לאחר תנומה ארוכה. יש סיכוי טוב שיהיה יבש וחם! עם זאת, זה לא אומר שהחיה שלכם חולה, כי אחרי הליכה קצרה בחוץ היא תכניס שוב כמהין טריים ולחים.

גם המקרה ההפוך נכון: כלב עם אף רענן ולח עלול להיות במצב חום. לסיכום, אל תסמכו רק על האף של הכלב שלכם!

איך אני יודע אם לכלב שלי יש חום?

תקריב של ראש כלב שוכב
© Labbas2 – iStock

אם האף שלו בסופו של דבר לא אמין לחלוטין, אז איך לזהות כלב עם חום? האידיאל הוא להתבונן מצבו הכללי של הכלב כמו גם התנהגותו. אכן, כבר תלמדו הרבה רק על ידי התבוננות התיאבון והחיות שלו. אם יש לך ספקות לגבי מצב בריאותו, שאל את עצמך כמה שאלות:

  • האם הוא נראה עייף, מדוכדך ללא סיבה נראית לעין?
  • האם הוא אוכל כרגיל? אם התשובה היא לא, לכמה זמן?
  • האם הוא ישן יותר מהרגיל ללא סיבה נראית לעין?
  • האם הוא פחות עליז מהרעיון לצאת לטייל?
  • האם הוא עדיין מקל על עצמו בתדירות רגילה?
  • הצואה שלו נראית רגילה?

אם מצבו של הכלב שלך מתאים לאחת מהבעיות שהוזכרו לעיל, הוא עלול לסבול מחום. במקרה הזה, אל תהססו לפנות לוטרינר מה שישפוך יותר אור על המצב. אל תישאר עם ספקות לגבי מצב הבריאות של הכלבלב שלך!

מהי הטמפרטורה הרגילה של הכלב?

כלב מתחת לשמיכה עם מדחום בחזית
© fotoedu – iStock

ובכן, שימו לב שהטמפרטורה של הכלב, כמו האף שלו, יכולה להשתנות מעט במהלך היום. בממוצע, כלב צריך להיות בסביבות 38 מעלות טמפרטורה, אבל עד 39 זה עדיין במסגרת הנורמה. אכן, זה יהיה תלוי בסביבתו, בגודלו, בפעילותו, במזג האוויר וכו'. לכן הטמפרטורה יכולה לנוע בין 38 ל-39 מעלות והופך לבעייתי כשזה יוצא מהנתח הזה.

האלסקן קליי קאי, כלב קטן שנראה כמו האסקי

יום ביסקוויט הכלבים העולמי: הכינו לו מתכון מיוחד