מה הכי טוב לכלב

אם היה לך חוסר המזל לרצות לאמץ כלב בזמן שאתה גר בדירה, ודאי שקלת כמה מחשבות כמו: "אני אהיה אתה, הייתי מחכה שיהיה לי בית עם גינה גדולה לקחת כלב" אוֹ "כלב צריך גינה כדי לרוץ, הוא יהיה אומלל בשנות ה-50 שלך חיה מסכנה! ». אז דירה או בית? זו השאלה שננסה לענות בצורה מדויקת ככל האפשר.

האם גינה גדולה באמת אידיאלית עבור הכלב שלך?

ילד צעיר והכלב שלו משחקים בגן
© gorodenkoff – iStock

הבית היפה עם הגינה הגדולה ואכן מיתוס לכלב שלכם. למרות שלא כדאי לעשות הכללות, בממוצע כלב שגר בבית, יתר על כן עם שטח ירוק גדול, רק לעתים רחוקות יעזוב את ביתו. למה ? כי הטעות שאנשים עושים, לרוב מתוך בורות, היא לחשוב שזה מספיק לו. אז בהחלט, יש לו מקום גדול לשחרר קיטור, אלא שבטווח הארוך, בעיני הכלב שלך הגינה לא תייצג יותר מחדר נוסף בבית שלך. אחרי שראה אותו למעלה ולמטה ולרוחב ואחרי שהרחרח כל שיח וכל עץ 50 פעמים, זה לא יעניין אותו במיוחד. שים את עצמך בנעליו: האם היית נשאר 8 שעות ביום באותו חדר מנסה להבין איך להעסיק את עצמך?

עם זאת, גינה היא ללא ספק יתרון! ואכן, בימים גשומים או כאשר אתם ממהרים, זה מאוד פרקטי פשוט צריך לפתוח את הדלת כדי להוציא את הכלב בחוץ. עם זאת, אל תשכח שכלב צריך להתאמץ מחוץ לביתו. זוהי חיה חברתית ולכן היא צריכה לפגוש אנשים אחרים וקונדנרים אחרים. בנוסף, חוש הריח שלו הוא החוש המפותח ביותר שלו. לכן הוא צריך להריח ריחות וזו גם דרך עבורו לבלות את עצמו.

האם הכלב שלך בהכרח יהיה אומלל בדירה?

כלבים ישנים בסלון
© FollowTheFlow – iStock

שלא כמו הבית שייראה כגביע הקדוש לכלבלבים, הדירה תהיה לברוח, מכיוון שלעתים קרובות היא תיחשב קטנה מדי בשביל שירגיש שם טוב. זה באמת כלום. ואכן, כפי שהוסבר בפסקה הקודמת, קיום גינה נוטה להשכיח מאיתנו את אחד הצרכים הבסיסיים של הכלב: לצאת! ההבדל בדירה הוא שאין ברירה. אלא אם כן יש לך בעיה עם הכלב שלך עושה קקי בתוך הבית, זה חיוני ללכת עם הכלב שלך כמה פעמים ביום. לכלב בדירה יש לכן לרוב חיים מאוזנים יחסית בין רגעי משחק בבית לטיולים בחוץ. הצורך שלהם בטיולים בדרך כלל מסופק בצורה טובה יותר.

כמובן שכשמדברים על טיולים, מדובר בהליכות ארוכות של לפחות 30 דקות ולא רק פיפי אקספרס שנעשה תוך 10 דקות. כלב שיוצא מספיק הוא כלב שיהיה טוב יותר פיזית ונפשית.

זה לא משנה איפה הם גרים אם אתה מכבד את הצרכים שלהם!

אישה צעירה והכלב שלה מוחאים כפיים
© אווה בלנקו – iStock

לסיכום, בין דירה לבית, אין ממש התאמה שכן הכל במציאות על בסיסך. זה תלוי בך לחשוב מה יהיה הטוב ביותר עבור חיית המחמד שלך. כלב ב-40㎡ יכול להיות אומלל אם הוא בחוץ רק 10 דקות 3 פעמים ביום, אבל ממש כמו כלב בית שלא עוזב את הגינה שלו! אם הימצאות בדירה היא הסיבה שמונעת מכם לקחת כלב, אנו מבטיחים לכם שאינכם צריכים לדאוג לגבי המורל שלו, בתנאי כמובן שתכבדו את צרכיו בכך שתגרום לו לפגוש כלבים אחרים, לשחק איתו, להוציא אותו מספיק, לגרום לו לעשות פעילויות עיסוק וכו'. כל הדברים האלה הם הכרחי לאיזונו והן ניתנות להשגה בקלות, לא משנה כמה מטרים רבועים יש לך!

שמעת פעם על הדוברדן?

על פי מחקר, כלבים צמחוניים בריאים יותר מאחרים