מתי לעבור ממזון גורים למזון למבוגרים?

זה עתה אימצת גור וכרגע אתה מאכיל אותו באוכל המתאים לגילו. זה מושלם ! אבל מתי כדאי לעשות את המעבר למזון כלבים בוגרים? שימו לב כי בהתאם לגזע, כלבים לא ייחשבו כמבוגרים באותם גילאים. כפי שהבנתם, מעבר מסוג מזון אחד למשנהו יכול להיעשות אחרת לגמרי אם מדובר ברועה גרמני או צ'יוואווה!

מה האינטרס של שתי הקטגוריות הללו של קרוקטים?

הסברנו לך שהיית צריך לתת גורים לכלבלב שזה עתה אימצת, אבל אתה לא באמת יודע למה? האם יש הבדל אמיתי בין אוכל לגורים לאלה לכלבים בוגרים? ובכן כן ! בנקודות מסוימות, ההבדלים בין המאכלים יכולים להיות טיעון שיווקי גרידא, אך כשמדובר באוכל של גורים וכלבים בוגרים, יש לא מעט הבדלים. לְמַעֲשֶׂה, גור גדל במהירות רבה שכן בהתאם לגזע, הוא יכול להגיע לבגרות בין 10 ל-24 חודשים. הצרכים שלו ב חֶלְבּוֹן ומינרלים, בעיקר זרחן וסידן, גבוה. כדי לגדול, גם דרישת האנרגיה שלו גדולה בהרבה מזו של כלב בוגר. קרוקטים לגורים, בתנאי שתבחרו באיכות טובה, יעמדו אפוא בכל הקריטריונים הללו.

להיות מאוד קלורי, כי נוסחה במיוחד לגידול גוריםהקרוקטים האלה יכולים להוביל לעודף משקל אם ניתן לכלב בוגר. עשירים מדי, הם כבר לא מספקים את הצרכים התזונתיים והאנרגיה שלהם. מסיבה זו ישנם אוכלים המותאמים לשני שלבי חייו של כלבכם: גדילה ובגרות.

מתי לעבור למזון לכלבים בוגרים?

גור וכלב האסקי משחקים
© Andrii Zorii – iStock

כפי שנאמר בהקדמה, המעבר לבגרות אינו זהה עבור כל הגזעים של כלב. זה גם המצב לגבי קפיצת הגדילה. נתונים אלו משתנים בעיקר בהתאם לגודל ומשקל הגזע. לְמַעֲשֶׂה, ככל שהכלב קטן יותר, כך הוא יגדל מהר יותר ! בניגוד למה שאפשר לחשוב באופן טבעי, כלב קטן אפוא יסיים לגדול הרבה לפני כלב גדול מאוד!

באיזה גיל מתחיל קפיצת הגדילה של הכלב שלי?

  • 4 חודשים לכלב שמשקלו הבוגר נמוך מ-10 ק"ג
  • 5 חודשים לכלב שמשקלו הבוגר בין 10 ל-20 ק"ג
  • 6 חודשים לכלב שמשקלו הבוגר בין 20 ל-35 ק"ג
  • 7 חודשים לכלב שמשקלו הבוגר בין 35 ל-50 ק"ג
  • 8 חודשים לכלב שמשקלו הבוגר עולה על 50 ק"ג

באיזה גיל הכלב שלי הפסיק לגדול?

  • 10 חודשים לכלבים שמשקלם הבוגר נמוך מ-10 ק"ג
  • 12 חודשים לכלב שמשקלו הבוגר בין 10 ל-20 ק"ג
  • 15 חודשים לכלב שמשקלו הבוגר בין 20 ל-35 ק"ג
  • 18 חודשים לכלב שמשקלו הבוגר בין 35 ל-50 ק"ג
  • 24 חודשים לכלב שמשקלו הבוגר עולה על 50 ק"ג.

הוא חיוני להאכיל את הגור שלך עם קרוקטים מתאימים עד לשיא הצמיחה שלו. ואז, בין שיא הצמיחה לבגרות, תוכל להתפתח בטווח לא מבוגר, אלא זוּטָר. קצת פחות עשירים מאוכל לגורים, עדיין אין להם אותם ערכים תזונתיים כמו לחטיפים לכלבים בוגרים. ואכן, טווח זה מאפשר לתמוך בשינוי בצרכים של כלבכם המתרחש במהלך תקופת מעבר זו. המעבר למזון כלבים בוגרים יתרחש רק בתום הצמיחה הכוללת. לדוגמה, הצ'יוואווה שלך (לפיכך פחות מ-10 קילו) יצטרך לאכול קרוקטים של גורים עד גיל 4 חודשים, לאחר מכן צעיר בין 5 ל-10 חודשים ולבסוף קרוקט למבוגרים לאחר 10 החודשים שלו.

כמובן שלמרות הסיווגים הללו, כל כלב נשאר ייחודי ועשוי להיות שונה מעט מהמקובל. תמיד תשאל עצה לווטרינר שלך לגבי האכלה של חברך בעל הארבע רגליים!

הידעתם שיש שני גזעים נפרדים של קורגי?

האם ספירולינה טובה גם לכלב שלך?