מתכון למקלות בשר מיובשים תוצרת בית לכלב שלכם

אנו מסוגלים להשיג דברים רבים כדי לשמח את הכלבלב שלנו. אז, גם אם אתם לא הגדולים מבין הטבחים, דעו שהמתכון הקטן הזה לממתקים נגיש לכולם. אין צורך להכין תערובות מתוחכמות, ללוש בצק ביד או להגיע לאפייה מושלמת. מקלות ג'רקים דורשים רק את טכניקת הייבוש. זה פשוט מורכב מבישול הבשר בטמפרטורה נמוכה למדי ובמשך מספר שעות. הצלחה מובטחת!

אילו מרכיבים להכין מקלות בשר?

המרכיב היחיד שתצטרכו להכנת המתכון הזה הוא בשר! עם זאת, עדיף לא להשתמש סתם. בחר הכי פחות שמן שאפשר כדי שהפינוקים לא יהיו עשירים מדי עבור הכלב שלך. ואכן, פינוק מסוג זה מתווסף בדרך כלל למנה היומית של הכלב ו יכול להעלות במהירות את מונה הקלוריות. לדוגמה, אתה יכול לבחור הודו, עוף, שקדי חזיר או חלקים מסוימים של בקר.

ההליך שיש לבצע להכנת מקלות הבשר המיובשים:

להתחיל עם לחתוך את הבשר לאורכו לפרוסות דקות. כדאי לדעת שככל שהבשר נחתך עדין יותר, כך המקלות יתייבשו מהר יותר.

לאחר שהרצועות שלך נחתכו, אתה יכול לסובב אותן על עצמן כדי לקבל פיתולים. שלב זה הוא אופציונאלי ויש לו מטרה אסתטית פשוטה.

לאחר מכן מניחים אותם על דף נייר אפייה שהונח קודם לכן על תבנית אפייה. כל מה שצריך לעשות זה להכניס אותם לתנור בטמפרטורה שבין 40 ו-50 מעלות צלזיוס לתקופה של עד… עד 10 בבוקר ! אכן, תהליך הייבוש ארוך למדי ותצטרכו להתאזר בסבלנות.

בדוק את הבישול מדי פעם על ידי השארת דלת התנור פתוחה למשך מספר שניות לאפשר ללחות לברוח. ניתן גם להזיז את המקלות כך שיתייבשו בצורה אחידה.

בהתאם לאחוזי השומן של הבשר שבחרתם, הוא עשוי לשחרר מעט שומן. במקרה הזה, מייבשים את המקלות בנייר סופג. בשעה האחרונה של הבישול, ניתן להעלות את הטמפרטורה ל-60 מעלות צלזיוס.

לבסוף, תן למקלות להתקרר לפני שאתה נותן אותם לכלב שלך לטעום!

3 גזעים של כלבים שסובלים בדידות די טוב

הלאונברגר, כלב שזכה לכינוי הענק העדין