על פי מחקר, כלבים צמחוניים בריאים יותר מאחרים

כולם יודעים שהכלב הוא חיה טורפת. עם זאת, ודאות זו הוטלה בספק על ידי אוניברסיטת וינצ'סטר באנגליה. ואכן, מחקר שנערך שם נוטה להוכיח שתזונה צמחונית תועיל יותר לכלבים מאשר תזונה "קלאסית" מבוססת בשר. בכל מקרה, התזונה הצמחונית תוכל להפחית את תדירות הבעיות הבריאותיות אצל כלבים. זה המצב גם לגברים. מספר מחקרים מדעיים למעשה מראים כי אכילה צמחונית תהיה טובה יותר לבריאותנו. עם זאת, עלינו להודות שכאשר מדובר בכלבים, אנו יכולים להיות קצת יותר סקפטיים בהתחלה.

מחקר שנערך על 2,536 כלבים

כלב סקרן מרחרח ירקות על שולחן
© nikkimeel – iStock

מחקר זה בוצע על לא פחות מ-2,536 כלבים. ברור שהבעלים שלהם נחקרו באמצעות שאלון. השאלות התמקדו באוכל ובמצב הבריאות של חבריהם הארבע רגליים. מחקר זה, שנערך במשך שנה אחת בלבד, לוקח בחשבון בעיקר ביקורים אצל הוטרינר וטיפול תרופתי אפשרי. מתוך פאנל הכלבלבים, היו 13% צמחונים בלעדיים לעומת 87% כלבים שניזונו בבשר. בקטגוריה השנייה הזו, כשליש אכל בשר נא. כפי שהבנתם, חוקרים ביקשו לתאם בין תזונה לבין תדירות הביקורים אצל הווטרינר, והתוצאה ברורה…

ביקורים פחות תכופים אצל הוטרינר

ג'ק ראסל עם ברוקולי על רגליו
© Kira Yan – iStock

כלבלבים שאוכלים אך ורק מוצרים צמחיים היו מבקרים את הווטרינר בתדירות נמוכה יותר מאלה שאוכלים בשר. מבין הפאנל של 2536 כלבים, כמעט מחצית (49%) מאלה שניזונו בתזונה קלאסית, המבוססת על בשר מבושל, סבלו מבעיות בריאות במהלך השנה. באשר לכלבים צמחוניים, רק 36% מהם נאלצו לבקר את הווטרינר או ליטול תרופות. לכן, הכלבים הצמחוניים שלנו נוטים לפתח בעיות בריאות הרבה פחות מאשר כלבים שאוכלים בשר מבושל.

יתרה מכך, בקטגוריית הכלבים שאוכלים בשר, אלו שניזונו מבשר נא היו בריאים יותר. עם זאת, דיאטה זו ידועה כגורמת לבעיות מסוימות עם הגיל. למעשה נאמר במחקר: "עדויות משמעותיות מראות שדיאטות המבוססות על בשר נא גורמות לרוב לסיכונים תזונתיים, לחוסרים תזונתיים או לחוסר איזון ולמחלות". לפי החוקרים, התוצאות שהתקבלו במחקר זה יהיו קשורות אפוא לגיל הצעיר למדי של הכלבים. לסיכום, הם טוענים זאת "הנתונים שנאספו עד כה מצביעים על כך שבחירות המזון הבריאות והפחות מסוכנות לכלבים הן תזונה צמחונית".

אתה חושב שהכלב שלך יאכל ברוקולי?

מה הכי טוב לכלב

טיפול פורץ דרך יכול לספק הקלה לכלבים רבים עם אוסטיאוארתריטיס