רעיון טוב או רע?

בשנים האחרונות חרקים הופיעו בדיסקרטיות בתזונה שלנו. ואכן, בין אם לאפריטיף או במטבח גורמה, הם נוכחים יותר ויותר בצלחות שלנו. עשירים במיוחד בחלבון, חרקים מוצגים כמזון העתיד! יתרה מכך, גם הכלבלבים שלנו נהנים מכך מכיוון שכיום יש כוסות העשויות מחרקים. טיעונים שיווקיים גם מציגים את היתרונות הרבים של האחרון, אבל מה זה באמת?

האם מאכלים מבוססי חרקים עונים על הצרכים של כלבים?

חרקים אכילים
קרדיטים: pong-photo9 / iStock

לאחד הטיעונים השיווקיים העיקריים של המותגים המייצרים אותם מבוסס על איכות יוצאת דופן של חלבוני חרקים. לעומת זאת, הרוב המכריע של המאכלים הקלאסיים הקיימים כיום בשוק מורכבים לרוב מתוצרי לוואי מהחי ומחלבונים צמחיים. לכן החלבונים המצויים בפנים הם באיכות ירודה או שאינם מתאימים לתזונה של כלבלב. ברור שזה לא המקרה עבור קרוקטים יוקרתיים המעוצבים בצורה מאוזנת ועם מרכיבים איכותיים. כתזכורת, האיכות התזונתית של חלבונים מבוססת על יכולתם לעמוד בדרישות חומצות אמינו וחנקן. שתי מולקולות אלו מבטיחות צמיחה טובה כמו גם תחזוקה של השרירים והרקמות באופן כללי.

אבל אז, האם חלבון מחרקים עונה על הצרכים התזונתיים של הכלב שלך? ובכן כן ! על פי מחקרים, אם כי מעטים במספר, לזבובי חיילים שחורים וזחלי זבובים המשמשים למאכל יש את חומצות האמינו החיוניות. יתר על כן, מזון מסוג זה לא יפריע למערכת העיכול שלהם או לעקביות של הצואה שלהם.

האם כלבים אוהבים אכילת חרקים?

כלב שנהנה לאכול את הקערה שלו
קרדיטים: chendongshan / iStock

חרקים רבים משמשים לייצור כוסות אלה. זחלי זבובים, תולעי קמח או אפילו זבובי חיילים שחורים יכולים לשנות את טעמם. על פי סקר שנערך על ידי ה כתב העת של חרקים כמזון ומזון, זה נראה כמו חברינו לכלבלבים מעדיפים קרוקטים המכילים זחלי זבוב חיילים שחורים על פני אלה המכילים תולעי קמח. אחוז החרקים המצויים במזון משפיע גם על קבלת המוצר אצל הכלב. לדוגמה, המינון האידיאלי של תולעי קמח עבור האכלנים שיזכה להערכה על ידי הכלב הוא מקסימום 10%. הטוב ביותר הוא כמובן לנסות את הניסוי עם הכלב שלך על ידי הצעת לו סוג זה של אוכל!

עוד קרוקטים אקולוגיים!

כלב שמח רץ עם הקערה שלו בפה
קרדיטים: alexei_tm / iStock

אומרים שאוכלים מבוססי חרקים הם גם אקולוגיים, אבל איך? חרקים הם בעלי חיים המכונים "אקטותרמיות", כלומר הם כמעט ולא מייצרים חום. לפיכך, חילוף החומרים שלהם מאפשר להם להשתמש בלבד מעט מאוד משאבי טבע או מזון או מים. אם נשווה שתי ייצורים שווים של בשר בקר וחרקים, האחרון דורש פי 700 פחות מים ופי 5 פחות מזון מגידול בקר. גידול חרקים גם פולט פי 100 פחות גזי חממה מאשר גידול בעלי חיים ואינו מייצר פסולת.

עם זאת, רוב הקרוקטים המבוססים על בשר בעלי חיים משתמשים ב"פסולת" מתעשיית המזון. לפיכך, לייצור שלהם אין השפעה שלילית הרבה יותר על הסביבה מזו של קרוקטים מבוססי חרקים… אז זה תלוי בך לעשות את הבחירה שלך!

הגזעים היפים ביותר של כלבים לבנים

בצע בדיקת DNA כדי לדעת את מוצאו של הכלב שלך