שלבים לבחירת המזון הטוב ביותר עבור הכלב שלך

הרוב המכריע של בעלי הכלבים מחפשים רק את הטוב ביותר עבור חברם בעל ארבע הרגליים. חלק גדול מהרווחה והבריאות שלהם תלוי בתזונה שלהם. לכן מעניין לבחור במזון (בין אם מחית או ברזל) כמה שיותר מזין, בריא וטעים.

עם זאת, מה שמעט אנשים יודעים הוא שהתזונה של חיית המחמד שלך תהיה תלויה בה במידה רבה. להלן השלבים שיש לבצע כדי לבחור את המזון המתאים ביותר לכלב שלך ולתקציב שלך!

קחו בחשבון את הגיל, הפעילות והגזע

המאפיינים הגופניים, ההתנהגות והבריאות הכללית של הכלב שלך הם חשוב ביותר בבחירת התזונה שלך. גורים ואמהות מניקות זקוקות ליותר קלוריות יומיות. בעוד שבעלי חיים מבוגרים צריכים לצרוך פחות.

כְּמוֹ כֵן, גזעים פעילים מאוד דורשים יותר קלוריות מגזעים יותר "בישיבה". סוג וכמות המזון שתבחרו אכן יסייעו לחיית המחמד שלכם להישאר בריאה יותר. כך גם תמנעו מהשמנה.

וסטי מסתכל על מקרונים
קרדיטים: אינדיגו-סטוק / iStock

מותגים מסוימים מגבשים את קו המוצרים שלהם על בסיס גזע. עם זאת, רובם יבחינו רק בין גזעים קטנים לגדולים.

למד לפענח את הרכב מזון לכלבים

זכור כי תווית המוצר לחיות מחמד מפרטת רכיבים לפי משקל. אז היזהר עם מזונות המבוססים על בשר, שכן חלקם עשויים להיות בעלי תכולת מים גבוהה.

במקום זאת, בחרו מזונות ש הבשר יופיע כמרכיב הראשון. כלבים הם אוכלי כל, ורק בנסיבות קיצוניות (כגון אלרגיות קשות מאוד) עליהם להקפיד על תזונה צמחונית. הודות ל פרומו של אלדיתוכלו למשל להציע לכלבכם קרוקט פרימיום על בסיס 20% עוף ב-7.5 יורו בלבד לקילו.

וודא גם שהמרכיב הראשון הרשום אינו פקעת או ירק. הימנע גם מכך שזה דגני בוקר, למשל תירס טחון. רק בגלל שהתירס (כשהוא טחון) ניתן לעיכול לא אומר שיש לו ערך תזונתי גבוה. להיפך, יש לו תכולת חלבון נמוכה ותכולת ויטמינים ומינרלים ירודה.

החלט אם האפשרות ללא דגנים מתאימה לכלב שלך.

אם אתה חושב שאתה צריך לעבור לתזונה נטולת דגנים בגלל שאתה חושב שלכלב שלך יש אלרגיה למזון, עדיף להתחיל בלגשת לוטרינר. דגנים אינם רעים לכלבים אלא אם כן יש להם אלרגיה חמורה. לעתים קרובות אתה יכול להימנע מהמחירים הגבוהים יותר שמגיעים עם תוכניות אלה.

חקור את המותג לבחירתך

כעת חשוב לא פחות שתחקור ביסודיות את היצרן להבטיח בקרת איכות מיטבית ואספקה ​​מתאימה רכיבים. מכיוון שלא חובה שמרכיבים אלו יהיו קיימים על התווית, זה יהיה תלוי בך לחקור כדי לברר בוודאות.

אם יש לך שאלות, אל תהסס לפנות ישירות לחברה. אם היא מחויבת לייצר מזון איכותי, היא לא תהסס לענות לך.

קניית מזון איכותי לכלב שלכם לא בהכרח עולה הרבה יותר. כל שעליכם לעשות הוא להשוות בין ההצעות הזמינות ולברר מראש על הרכב המוצרים המיועדים לחיית המחמד שלכם.

האלסקן מאלמוט, כלב היישר מהצפון הרחוק

מה דעתך לקרוא לכלב שלך על שם אחת מהמלכה אליזבת השנייה?