שלג וסכנותיו עבור הכלב שלך

כלב משתובב עם אוזניו ברוח בשלג, איזו תמונה יפה, לא? במיוחד שהחברים שלנו בעלי ארבע רגליים בדרך כלל אוהבים את השלג! לכן, כדי לתת להם ליהנות מזה בבטחה, למד לזהות את הסכנות המעטות שאתה עלול להיתקל בהן במהלך הטיולים שלך בשלג.

בליעת שלג

כלב עם שלג על האף
© kopophoto – iStock

לעתים קרובות מאוד, כשהם נהנים בשלג, לכלבים יש נטייה לבלוע אותו בטעות. חלקם גם אוכלים את זה מרצונם פשוט כי הם אוהבים את זה! חוץ מזה, אולי אתם תוהים מה הבעיה מכיוון שלג הוא לא יותר ממים. ובכן, דעו שכאשר מים משנים מצב מנוזל למוצק, אז לפתיתים או קרח, תכונותיו משתנות. לבליעה יותר מדי יכולה להיות השלכות על הבריאות, במיוחד על ידי גרימת דלקת קיבה חמורה הנקראת "דלקת קיבה שלג". גם לכלב שלך יש אפיזודות של שלשולים.

מלח הסרת הקרח

בחורף, כשהשלג מתחיל לרדת, הכבישים מומלחים למען ביטחונכם. למרבה הצער, מלח הסרת הקרח אינו חסר השפעה על הכלב שלך. אכן, זה כן מעצבן מה שעלול לפגוע ברפידות ובכפות של הכלב שלך. כמובן, אתה יכול להמשיך ללכת בו במהלך תקופה זו, אך יש לנקוט כמה אמצעי זהירות, ובמיוחד זה של להבטיח תמיד לשטוף את כפותיו ביסודיות במים נקיים לאחר כל הליכה. מלח כבישים הוא גם רעיל אם נבלע, ומכאן החשיבות של שטיפת כפות כלבכם כדי למנוע ממנו לבלוע אותו בזמן ללקק את עצמו! אם אי פעם יש לך ספקות, דע כי הסימפטומים העיקריים של א הרעלת מלח דרכים הם שלשולים, הקאות והתכווצויות בבטן.

הדהוד השמש

כלב ואדון שלו הולכים בשמש בשלג
© Chalabala – iStock

אם אתה הולך להרים עם הכלב שלך, היזהרו מהדהוד השמש על השלג! אתה כנראה מרכיב משקפי שמש, אבל הכלב שלך לא. הימנעו מחשיפתו לתופעה זו לפרקי זמן ארוכים. אם כלבכם כבר סובל מפתולוגיה של העיניים, אנו ממליצים לפנות לייעוץ מהווטרינר שלכם שידריך אתכם לגבי פתרונות להגנה על הכלב שלכם. היזהרו גם מכלבלבים בעלי שיער לבן! האחרון אכן יכול לקחת במהירות כוויות שמש באזורים הרגישים ביותר שבהם המעיל שלהם אינו צפוף במיוחד (אוזניים, לוע, בטן, ירכיים פנימיות). במקרה זה, אנו ממליצים להגיש בקשה קרם הגנה מתאים לכלבים עם מקדם הגנה של 30 לפחות.

קרח וקור

הקור של הקרח והלחות של השלג אליו נתון כלבכם בחורף עלולים לגרום לאי נוחות מסוימת. בגלל זה אתה צריך להיות זהיר מאוד במהלך הטיולים שלך בשלג ועוד יותר בחזרתך. השלג נוטה להתמקם בצורת כדורים בין הרפידות ובזיפים. אז הקפד להסיר אותם לאחר הבילוי שלך. גם לייבש את כפותיו היטב, במיוחד בין הרפידות. לבסוף, אם הוא נרטב, אל תשאירו אותו כך, פשוט נגבו אותו במגבת או ייבשו אותו במייבש שיער במצב הקריר ביותר. אל תשאיר אותו בחוץ ותן לו להתחמם בפנים.

הרודזיה רידג'בק, כלב המכונה כלב האריה

למה לתת לכלב מאכל ללא גלוטן?