שמעת פעם על דורגי?

מעריצים ללא תנאים של המלכה אליזבת השנייה בהחלט כבר שמעו על הדורגי. לגבי האחרים, אנחנו לא כל כך בטוחים! ואכן, הכלב הקטן הזה עדיין די לא ידוע מכיוון שהוא הכלאה עדכנית למדי בין תחש לקורגי. גזע זה לא קיים באופן רשמי בעיני ה-FCI, אבל זה לא גורע מהקסם של הכלב הקטן והיוצא דופן הזה.

מהם המקורות של הדורגי?

הדורגי הוא תוצאה של הכלאה בין תחש לקורגי פמברוק ולשי. שני הגזעים האלה הם ישן מאוד, וזה לא המקרה של הדורגי. ואכן, ההיסטוריה של גזע היברידי זה היא די עדכנית. זה היה נוצר על ידי מלכת אנגליה באופן אישי! האחרונה הייתה מצליבת את התחש של אחותה מרגרט עם אחד מהקורגי שלה. במציאות, שום דבר לא באמת מוכיח זאת, אבל זה לא מונע מהכלב הקטן הזה להעריץ במיוחד בבריטניה. ההוויה של דורגי גזע היברידיהוא אינו מוכר על ידי גופי כלבים בינלאומיים גדולים כמו הפדרציה הבינלאומית הצינולוגית (FCI).

הדורגי: כלב קטן ועקשן

כמובן, זה רעיון מעורפל של אופיו של הדורגי שאנחנו הולכים לתת לך, כי האופי של כלב מאותו גזע יכול להשתנות מאוד מפרט אחד למשנהו. בנוסף, מדובר בגזע היברידי שעדיין לא מקובע ולכן קשה להדגיש מאפיינים התנהגותיים המשותפים לכל הפרטים.

סקרן, חיבה ונאמן, הדורגי הוא כלב שבוודאי יעקוב אחריך לכל מקום. מאוד מחובר לאדונו, זה גם עלול להיות מסובך עבורו לנהל את הפרידה. זהו גם כלב אנרגטי שילווה אותך בהנאה במהלך הפעילות היומיומית שלך. גם מאוד שובב, הוא יהנה ללמוד טריקים חדשים לצידך. היזהר עם זאת, הדורגי יכול להראות את עצמו עקשן במיוחד. הוא למעשה ירש את הטמפרמנט החזק של התחש, אבל גם של הקורגי. לכן תצטרך להשתמש באגרוף ברזל בכפפת קטיפה כדי להשמיע ולהבין את עצמך!

כלב נקניק עם אוזניים גדולות

לגבי המאפיינים הפיזיים שלו, הדורגי כן שילוב מושלם בין התחש והקורגי. עם זאת, נזכור שוב שמאפייני הגזע עדיין לא ממש קבועים ולכן עלינו לקחת את האינדיקציות הבאות עם גרגר מלח. בדרך כלל הדורגי יורש את ראש הקורגי ואת אוזניו הגדולות, קירות שמוטים כמו התחש. לגבי שאר הגוף, זה רק לוקח את התחש, אם כי רגליים קטנות משותפות לשני הגזעים. לגבי הצבע שלו, הכלב הזה הוא בדרך כלל לבן עם סימני בז'. עם זאת, זה יכול להיות גם בז' לחלוטין, שחור, שוקולד וכו'. לבסוף, ה-Dorgi שלך בדרך כלל לא יעלה על 30 ס"מ וישקול בין 6.5 ק"ג ל-12.5 ק"ג.

כמה עולה לאמץ דורגי?

נכון לעכשיו, אין מחיר מוגדר אמיתי לאימוץ דורגי.. יתר על כן, מכיוון שגזע זה אינו מוכראין מגדל אמיתי.

"בית קפה לכלבים" פותח את שעריו בעיר נאנט