שמעת פעם על הדוברדן?

לכלב מאיים ואלגנטי במיוחד יש אופי חיבה ונאמן. שילוב עדין של הדוברמן המרשים והענק העדין שהוא הדני הגדול, הדוברדן הוא גזע ייחודי שאנחנו עדיין יודעים עליו מעט, מכיוון שהוא מאוד חדש. אז, אם אתה רוצה ללמוד עוד על הגזע החדש הזה, הנה כל מה שאתה צריך לדעת!

מאיפה מגיע הדוברדן?

האמת, די קשה לקבוע במדויק מתי נולד דוברדן לראשונה. עם זאת, רוב האנשים מסכימים שכן במהלך שניים או שלושה עשורים האחרונים. כמו ברוב הגזעים ההיברידיים המודרניים, גם מקום מוצאו מסובך לקבוע, אך סביר מאוד להניח שהוא במקור מאמריקה.

הדוברדן, כלב מפחיד ומושך כאחד

עבור חלקם, הדוברדן הוא כלב אטרקטיבי במיוחד שהם היו חולמים להחזיק. עבור אחרים, זה מסוג הכלבים שהם לעולם לא ירצו לפגוש בסמטה חשוכה. על ידי קומתו המרשימה והמרשימה, נכון שהדוברדן אינו חיה שאנו נתקלים בה בדרך כלל בכל פינת רחוב. הם אכן יכולים להגיע לגודל של 71 עד 76 ס"מ בשכמות ומשקל של 43 עד 63 קילו! גופם עבה וחזק והחזה רחב. מול הגוף העצום הזה, הראש שלהם עשוי להיראות מעט קטןאבל בדרך כלל יש את אותה צורה כמו הוריהם הדני הגדול.

לגבי צבע השיער שלהם, המבוקש ביותר בדוברדן הוא השחור. עם זאת, המעיל שלו יכול להיות חום, חום, אדום ואפילו כחול, כמו קרוב משפחתו הדני הגדול. השיער שלו מאוד קצר ומבריק! באופן טבעי, האוזניים של הדני הגדול והדוברמן צונחים , וזה גם המקרה של הדוברדן. עם זאת, בעלים רבים מחליטים באופן שנוי במחלוקת לחתוך את אוזני הכלב שלהם. למרות שכיח בארצות הברית, נוהג זה אסור במדינות רבות!

הדוברדן, כלב נאמן ואינטליגנטי

עם מקורותיו, זה לא ממש מפתיע לגלות שהדוברדן הוא כלב נאמן מאוד. הוא אפילו מסור ומגן על אדונו בצורה עזה, מה שהופך אותו לכלב שמירה מצוין. כמו כן, הדוברדן אינו כלב ציד באופן טבעי. לכן אין לו בעיה להתקיים יחד עם חיות בית אחרות, אם כי כאשר הוא מתמודד עם חיות קטנות הפרופורציות הגדולות שלו לפעמים הופכות אותו לקצת אכזרי. יתרה מכך, בנוסף להיותו כלב שמירה מצוין, יכולותיו של הדוברדן הן כאלה שניתן לאלף אותו ברמה גבוהה מאוד. עם זאת, זה מחייב לתת לו הרבה גירוי נפשי כדי שלא ישתעמם. הצד החמל והנאמן שלו הופך אותו גם לכלב טיפול מצוין.

כמה עולה לאמץ דוברדן?

נכון לעכשיו, אין מחיר מוגדר אמיתי לאימוץ דוברדן.. גזע זה עדיין מאוד חדש ואינו נפוץאין מגדל אמיתי.

20 גזעי הכלבים האהובים ביותר על הצרפתים בשנת 2021

מה הכי טוב לכלב