10 גזעי כלבים עם פיזיקה יוצאת דופן

בין כל גזעי הכלבים הקיימים כיום, חלקם באמת בולטים דרך מאפיינים פיזיים מקוריים. ראסטות, ראש חסר שיער, מעוגל, עור מקומט… הכלבלבים המדהימים שלנו לא סיימו להפתיע אותנו!

1- הכלב הסיני המצוי

כלב סיני ציצית
קרדיטים: tsik / iStock

הכלב הראשון שפותח את הכדור של כלבים בעלי מראה מדהים הוא הסיני ציצית! עם גופה העירום ורעמת האריה, הוא אחד הכלבים המקוריים בעולם. מבנה הגוף שלו לא תמיד פה אחד ולעיתים קרובות הוא נבחר כ"כלב המכוער בעולם". תאהבו את זה או תשנאו את זה, הסיני Crested הוא עדיין כלב קטן ונוח, שמח ומאושר שאוהב ילדים.

2- הכלב הפרואני חסר שיער

כלב פרואני ללא שיער
קרדיטים: nok6716 / iStock

גם לכלב זה מגיע מקומו בין 10 גזעי הכלבים בעלי המראה המקורי! חסר שיער, חסר לו גם כמה שיניים. המורפולוגיה הפיליפורמית שלו מעניקה לו כמה קווי דמיון עם הגרייהאונד. קרוב לאדון שלו, הוא יכול לפחד כלפי אנשים שהוא לא מכיר. עם מזג רגוע, הוא מתגלה כבן לוויה המושלם לקשישים.

3- L'American Bully

צ'יין אמריקאי בריון
קרדיטים: GoDogPhoto / iStock

הייחודיות של הבריון האמריקאי טמונה המורפולוגיה המאוד חסונה והחזקה שלו וראשו המגודל. המראה המסוים הזה יכול לפעמים להיות מפחיד, אבל תחשבו שוב: הבריון האמריקאי אינו אלא כדור אהבה! חיבה וניחן ברגישות רבה, הוא בן לוויה האידיאלי לכל המשפחה.

4- לה בול טרייר

צ'יין בול טרייר
קרדיטים: VictorRicoFoto / iStock

עוד כלב שנוטה להפחיד כמה אנשים כשהם פוגשים אותו: הבול טרייר! אנחנו מזהים את זה בין אלף תודות הצורה המעוגלת של ראשו ועיניו הקטנטנות. לעתים קרובות נתפס כתוקפני, הוא מחזיק במוניטין זה ממוצאו ככלב קרב. היום, אין בו שום דבר מפחיד, הוא כלב שובב, חיבה וחברותי מאוד גם עם בני אדם וגם עם בעלי חיים אחרים.

5- לה בדינגטון טרייר

צ'יין בדינגטון טרייר
קרדיטים: סרגיי טיכומירוב / iStock

לא לא, זה לא כבשה… אלא כלב! וליתר דיוק בדלינגטון טרייר. הופיע בבריטניה, מקורותיו של הכלב הזה חוזרים יותר מ-200 שנה אחורה. זה מובחן על ידי שיערו המתולתל והיפה וראשו שמזכיר במעורפל את זה של הבול טרייר. במציאות, זו לא באמת צורת הראש שלו, אלא הדרך שבה הוא התגלח!

6- לה צ'או צ'או

צ'יין צ'או צ'או
קרדיטים: Iurii / iStock

עם זה נראה כמו דובון מפוחלץ גדול, הצ'או צ'או נותן את הרושם כאילו הוא עשוי להתכרבל. אבל מלבד מבנה הגוף המדהים שלו, המיוחדות של הכלב הזה טמונה באופיו. מאוד מסויג ועצמאי, אומרים עליו שהוא קרוב יותר לחתול מאשר לכלב.

7- לה קומונדור

צ'יין קומונדור
קרדיטים: slowmotiongli / iStock

אם לבזבז שעות בטיפוח הכלב שלך לא מפחיד אותך, אנו מציגים בפניך את הקומונדור! עם אלפי הראסטות שלה באורך 20 עד 30 סנטימטר כל אחת, לכלב הזה יש מראה שאין לחיקו ודורש תחזוקה רבה. במקור מהונגריה, הוא שימש ככלב רועים לפני למעלה מאלף שנים. היזהר לא לאבד אותו בין הכבשים!

8- השר פיי

כלב שר פיי
קרדיטים: Ansaharju / iStock

הידעתם שהשאר פיי משמש ככלב ציד? זה מזוהה בקלות על ידי עורה המקומט, במיוחד בראש ובצוואר. יש לו גם את הייחודיות, כמו חברו הצ'או צ'או, שיש לו לשון כחולה. מדובר בכלב שאינו תוסס או פעיל במיוחד ולכן מסתגל בצורה מושלמת למגורים בדירה, בתנאי כמובן שמוציאים אותו באופן קבוע.

9- The Xoloitzcuintli

כלב חסר שיער
קרדיטים: יקטרינה גורוקובה / iStock

ה-Xoloitzcuintli נבדל לא רק בשמו הבלתי ניתן לבטא, אלא גם במבנה הגוף המדהים שלו. יתרה מכך, לעתים רחוקות הוא משאיר אנשים שחוצים את דרכו אדישים. עירום לגמרי, למעט קווצת שיער קטנה על הראש לפעמיםהוא הכלבלב האידיאלי לאנשים עם אלרגיות לכלבים.

10- הפולי

כלב פולי
קרדיטים: Bigandt_Photography / iStock

לפעמים בהשוואה למגב, השיער של הפולי מזכיר את זה של הקומונדור. גם מהונגריה, הוא שימש גם ככלב רועים במאה ה-11. כמה בעלי פולי שלא רוצים להתעסק עם כל השיער שלהם גוזרים אותם מטעמי נוחות.

מה התועלת בעגלת כלבים?

סוגי התגים השונים למציאת כלב אבוד