15 שמנים אתריים לטיפול בכלב שלך עם ארומתרפיה

אם אתם חובבי שיטות טיפול טבעיות, ארומתרפיה בהחלט מדברת אליכם. נוהג זה מתייחס בדרך כלל לשימוש בתרכובות ארומטיות מצמחים, ובפרט שמנים אתריים (EO). עם זאת, גם אם האחרונים מועילים ברובם עבור הכלבלבים שלנו, עדיין יש לטפל בהם בזהירות. היום אנו מזמינים אותך לגלות 15 שמנים אתריים לשימוש ללא חשש עבור הכלב שלך, אבל תמיד בייעוץ של וטרינר.

כיצד להשתמש בשמנים אתריים על חיית המחמד שלך?

מבחינה פיזיולוגית, כלבים שונים מאוד מבני אדם. השימוש שתוכלו לעשות בשמנים אתריים על בסיס יומיומי אפוא לא יתאים לבעל החיים שלכם. הידעתם שאחוז אזור הריח ביחס לגודל המוח הוא 0.29% לבני אדם לעומת 10.1% לכלבים? בְּכָך, הרגישות שלהם לריחות הרבה יותר גדולה שלנו זה גורם שצריך לקחת בחשבון. ניתן למרוח כמה שמנים אתריים עדינים מאוד על עור חיית המחמד שלך, אבל עבור אחרים, יש צורך בדילול. לשם כך, בהתאם למה שאתה רוצה לטפל, אתה יכול להשתמש בשמנים צמחיים, דבש, שמפו, חימר, מזור וכו'. יתרה מכך, באשר לנו, יש אמצעי זהירות לשימוש :

  • בדוק היטב את התוויות הנגד.
  • בצע את בדיקת האלרגיה לפני כל שימוש.
  • אין להשתמש בשמנים אתריים על או ליד העיניים, על ריריות פי הטבעת והנרתיק, החלק הפנימי של האוזניים והלוע.
  • אין להזריק שמנים אתריים לשריר או לווריד.
  • אין להשתמש בשמנים אתריים על בעלי חיים מתחת לגיל 3 חודשים ונקבות בהריון או מניקות.

בכל מקרה, אנו ממליצים לך שאל את הוטרינר שלך לייעוץ לפני השימוש בשמנים אתריים על חיית המחמד שלך.

1- שמן אתרי לבנדר ספייק

שמן אתרי לבנדר
© אנה-קים – iStock

מאוד תכליתי, ספייק לבנדר EO הוא גם וגם נוגד רעלן טבעי (נטרול ארס), חומר חיטוי ונוגד עוויתות. הוא יעיל גם לאלרגיות, גירויים וכוויות. אופן השימוש המתאים ביותר שלו הוא בדרך העור המדולל בשמן צמחי.

2- שמן אתרי לבנדר אמיתי

כמו לבן דודו ספייק לבנדר, לבנדר אמיתי EO הוא חומר אנטיספטי ואנטיספטי טוב מאוד. יש לו גם תכונות מרפאות, מרגיעות ומרגיעות, כלומר עוזר לנהל חרדה ומתח אצל בעלי חיים. זה גם דוחה טוב מאוד עבור חרקים. אופן השימוש המתאים ביותר שלו הוא גם דרך העור.

3- שמן אתרי מנטול אקליפטוס

שמן אתרי מנטול אקליפטוס אידיאלי עבור הפרעות אף אוזן גרון, כאשר הכלב שלך מתקרר, סינוסיטיס או משתעל. אופני השימוש בו הם עוריים ופאליים.

4- שמן אתרי פלמרוזה

אנטיבקטריאלי ואנטי פטרייתי, זה יהיה מאוד שימושי במקרה שלזיהומים בדרכי הנשימה או גינקולוגיות. יש לו גם תכונות קוטל חרקים ודוחי חרקים וממריץ את מערכת החיסון. אופן השימוש המתאים ביותר שלו הוא גם דרך העור.

5- שמן אתרי מנטה

שמן אתרי מנטה
© marrakeshh – iStock

משכך כאבים מקומי על ידי היפותרמיה ואנטי עוויתות, זה יכול להיות שימושי מאוד במקרה של מחלת נסיעה או הפרעות עיכול. היזהר, זה יכול לגרום להיפותרמיה דרך העור ולכן יש לתת מינון מקסימלי של 2%.

6- שמן אתרי לורל

שמן אתרי לורל עוזר לטפל בזיהומי שמרים, דרמטוזות והפרעות אף אוזן גרון. מבחינה עורית, המינון שלו לא יעלה על 10%.

7- שמן אתרי עץ התה

שמן אתרי עץ התה הוא אנטי זיהומי, ממריץ חיסון, אנטי פטרייתי ואנטי טפילי. זה עוזר להקל דלקות עור בכלב. כמו כל השמנים האתריים, הוא משמש תמיד בדילול ודרך הניהול שלו היא דרך העור.

ה-Skye Terrier, כלב קטן היישר מהארכיפלג ההברידיים

הכינו עוגיות חג המולד לכלב שלכם