5 גזעי כלבים דמויי זאב

אתה בהחלט יודע את זה, כלב הבית שאנחנו מכירים היום מוצא מהזאב, דיברנו על זה במאמר קודם. לפיכך, מנקודת מבט מדעית, כלבים וזאבים שייכים למין אחד ואותו סוג של כלבים: Canis lupus. נכון להיום, ישנם מאות גזעי כלבים, שכולם שונים ביותר ורחוקים ממבנה הגוף של זאב. עם זאת, כמה גזעים שמרו על המראה האלגנטי והפראי הזה שמרתק אותנו כל כך!

כלב וולף צ'כוסלובקי

דיוקן כלב צ'כוסלובקי
קרדיטים: יקטרינה גורוקובה / iStock

לכלב הזאב הצ'כוסלובקי אין את השם הזה במקרה שכן המראה שלו דומה באופן מוזר לזה של זאב! זה נובע בעיקר מהצלב שממנו הוא מגיע. ואכן, בשנות ה-60, חיילים צ'כוסלובקים חצה רועה גרמני עם זאבים קרפטים. מכאן מגיעות הצללית וההליכה שלו הדומות כל כך לאלו של חיית הבר. יתר על כן, לכלב הזאב הצ'כוסלובקי יש גם כמה קווי דמיון עם אופיו של הזאב. גם אם הוא רחוק מלהיות פראי, הוא עדיין עצמאי יותר מהאסקי או מאלמוט, למשל. מדובר בכלב גדול שיכול להגיע עד 75 ס"מ בקפלים ומשקלו 40 קילו.

כלב הזאארלוס

שני כלבי סרלוס משחקים
קרדיטים: Zuzule / iStock

גם ה-Saarloos Wolfdog נראה ממש כמו זאב, אבל הוא חייב את שמו לאדם שיצר את הצלב ממנו הוא הגיע. Leendert Saarloos, מגדל הולנדי, אכן ניסה ליצור גזע חדש של כלבים על ידי חציית רועה גרמני עם זאב אירופאי מהורים סיביריים. לאחר מספר ניסויים, היה זה בשנות ה-30 שגזע כלבי הזאבים Saarloos סוף סוף נולד. הצללית שלו אלגנטית והרמונית ויש לו את אותה הליכה קלה כמו לזאב. בדיוק כמו כלב הזאב הצ'כוסלובקי, הוא שומר על אינסטינקטים דמויי זאב מסוימים ולכן הוא בדרך כלל זהיר למדי.

הוולפדוג האמריקאי או וולפדוג

כלב וולף שוכב בדשא
קרדיטים: Emre Ceylan / iStock

כלב הזאב האמריקאי, הנקרא גם Wolfdog, הוא גם תוצאה של הכלאה בין זאב לכלב. עם זאת, נראה שאיננו יודעים בדיוק את גזע הכלבים במקור המעבר הזה. לוולפדוג יש דמיון פיזי בולט לזאב שאיתו הוא גם חולק חלקית את הדמות. ואכן, לעתים קרובות אומרים שהוולפדוג נראה יותר כמו זאב מאשר כלב ושדי מסובך ליצור אותו חברתית. זו הסיבה שיש צורך להתחיל את הסוציאליזציה שלו מגיל צעיר. השכלתו חייבת להיות תקיפה ועדינה כאחד. זה לא נדיר שהוולפדוג נוהם או מיילל במקום לנבוח.

לה טמסקן

כלב טמסקן על דיונה
קרדיטים: gebut / iStock

בשנות ה-80, למגדלים היה רעיון ליצור גזע עם מראה של זאב והתנהגות של כלב. לכן הטמסקן הוא גזע חדש מאוד שמקורו בפינלנד. לכלב מאוד אתלטי זה פרווה עבה שמגינה עליו מפני טמפרטורות קשות. הצללית שלו היא אפוא כרצונו של יוצריו: קרובה מאוד לזו של הזאב. אינטליגנטי מאוד, הטמסקן הוא כלב קרוב מאוד לאדונו ולבני האדם של גנרל. בניגוד לשלושת הגזעים הקודמים, הוא אינו מראה חוסר אמון מיוחד ביחס לגברים. ההימור מוצלח אפוא עבור המגדלים במקור הגזע החדש הזה!

האסקי הסיבירי

כלב האסקי ליד אגם
קרדיטים: Lisa_Nagorskaya / iStock

כלב מזחלות במקור מסיביר, להאסקי הסיבירי הוא אולי גזע הכלבים הכי פחות דמוי זאב במבחר זה. עם זאת, הוא שמר על כמה מוזרויות. לגבי מקורות האסקי, אנו יודעים שהגזע הופיע לפני כ-4000 שנה במזרח סיביר בתוך שבט הצ'וקצ'י. פיזית, הוא נראה יותר כמו מלאמוט מאשר זאב, אבל המראה הלופואידי שלו מרתק למרות הכל! הכלב הנשגב הזה נאמן וקרוב מאוד לאדונו והוא לא יכול לסבול להישאר לבד יותר מדי זמן. ואכן, ממוצאו ככלב להקה, ידוע שהוא שונא בדידות.

זה מסיים את הבחירה שלנו של 5 גזעי הכלבים הדומים באופן מפתיע לזאבים. כלבים אלה שמרו בדרך כלל על אינסטינקטים של זאבים ולכן אסור לשים אותם בידי כולם.

מתכון להכנת עוגת יום הולדת לכלב שלך

מדוע השוקולד שאנו אוהבים רעיל עבור הכלב שלנו?