5 טיפים לשמירה על ניקיון הבית עם כלב

כשאתה הופך לבעלים של כלבלב, לשמור על פנים נקי ללא רבב זה רחוק מלהיות קל. חוץ מזה, אם אתה מטורף משק בית, אתה צריך להיות מודע לכך שאתה לא יכול להחזיק בית נקי לחלוטין כל הזמן עם כלב. עם זאת, שמירה הן על ההיגיינה של הבית והן על רווחתו של כלבכם אפשרי! הנה כמה טיפים לחיים משותפים כמו שצריך עם חברך בעל הארבע רגליים.

1- צחצח את הכלב שלך

למצוא שיער בכל מקום יכול לשגע אותך! עם זאת, זה קצת משחק כשאתה לוקח כלב הביתה, כי למרבה הצער אתה לא יכול למנוע ממנו ליפול. תהליך טבעי זה מתרחש מספר פעמים בשנה במהלך מה שנקרא חציבה. לכן האידיאל הוא להבריש את בעל החיים שלך באופן קבוע כדי להסיר שיער מת לפני שהוא נופל על הרצפה הנקייה לחלוטין שלך.

2- ואקום

כלב שוכב ומתבונן באדון שלו שואב אבק
© Andrey-Maximenko – iStock

הטריק הזה הגיוני ובכל זאת שואב האבק שלך יהיה היעיל ביותר בשמירה על ניקיון הפנים שלך. ואכן, ככל שתעבירו אותו בקביעות, כך השערות יספיקו פחות להתייצב ולהשתלב בבגדים ובמצעים שלכם. בחרו שואב אבק חזק, רצוי דגם מיכל עם שקית. ואכן, שואבי אבק ללא שקיות נוטים לאבד כוח במהירות.

3- לאסור גישה לחדרים מסוימים

אם יש חדרים שאתה רוצה לשמור על שיער כלב חופשי, כמו חדר השינה או חדר האמבטיה, הדרך הקלה ביותר היא לשמור אותו בחוץ. בדרך זו, המצעים שלכם יישארו ללא דופי כמו גם המגבות בחדר האמבטיה. אם לבית שלך יש קומה אחת או יותר, אתה יכול להגביל את הגישה של הכלב שלך לקומת הקרקע בלבד. כמובן, זה חייב להיות הסלון שבו אתה נמצא רוב הזמן, אחרת הכלבלב שלך יהיה מאוד לא מרוצה!

4- השתמש בגלילי דבק

צעיר מראה סרט דביק מכוסה שיער ולידו הכלב שלו
© Irina-Kashaeva – iStock

מה יכול להיות יותר מעצבן בבוקר כשאתה מאחר מאשר ללבוש במהירות מעיל שחור מכוסה בשיער? במקרה זה, רולר דבק יכול להציל את היום! גלגל את הרולר על כל האזורים המכוסים בשיער של הבגד שלך וסיימת. זה עובד גם עם פשתן ביתי או ספת בד למשל.

5- השתמש במרכך כביסה

עוד טריק להפטר מהבגדים שלך משיער הכלב: מרכך כביסה. שים חלק בבקבוק תרסיס עם כמות שווה עם מים, ולאחר מכן ריסוס ישירות על הבגדים שלך או כל משטח טקסטיל אחר. לאחר מכן, באמצעות מטלית מיקרופייבר, בצע תנועות מעגליות.

אילו מזונות אני יכול לחלוק עם הכלב שלי?

8 מגזעי הכלבים הנדירים בעולם