8 מגזעי הכלבים הנדירים בעולם

הג'ק ראסל, הבולדוג, הצ'יוואווה, הרועה הגרמני, הלברדור או הפאג הם כלבלבים שאנו פוגשים באופן די קבוע. מצד שני, אם מספרים לכם על מודי, אזוואך או קסולויצקוינטלי, השמות האלה נשמעים יותר כמו שמות סמים. עם זאת, אלו אכן גזעי כלבים, אך הם נדירים מאוד, אפילו נדירים. כמובן, לא כל הגזעים הנדירים מפורטים במאמר זה, אבל היום אנו מציגים שמונה מהם!

1- ל'אזוואך

אזוואך חום בפרופיל
קרדיטים: animalinfo / iStock

האזוואך שייך למשפחת הגרייהאונדים. רגליו הענקיות והרזות מאפשרות לו לרוץ מהר מאוד מכיוון שהוא יכול להגיע ל-70 קמ"ש! כלב אלגנטי נדיר זה מקורו במדבר הסהרה במערב אפריקה. בזמנו שימש ככלב שמירה, אך גם ככלב ציד, דיסציפלינה בה הוא מצטיין. לרוע המזל, הכלב המעולה הזה הוא אחד הגזעים הנדירים בעולם ונמצא בעיקר באזור מוצאו.

2- לה קטלברון

כלב מגזע קטלברון
קרדיטים: pepe_euforia / iStock

נדיר מאוד להיתקל בכלב ציד זה מלבד באזור מוצאו, טורקיה. יש לו גם מאפיינים פיזיים די לא טיפוסיים. הכי לא סביר הוא כמהין המחולק לשני חלקים. למעשה, שמו, Catalburun, מתורגם מילולית ל"אף מפוצל". ייחוד פיזי נוסף: עיניו הרחוקות מאוד. למרבה הצער, מאפיינים אלו הם ככל הנראה תוצאה של הכלאה בשל גודל האוכלוסייה הקטן שלה. במקור, מגדלים האמינו שהאף המפוצל הזה נותן לכלב רגישות מוגברת לריחות. עם זאת, זה נקשר כעת לסיכון גבוה יותר לחך שסוע…

3- והכפר

כלב מגזע מודי
קרדיטים: Lisa_Nagorskaya / iStock

המודי הוא עבור הונגריה מה שהבורדר קולי עבור צרפת. כלב הרועים הקטן הזה הוא מאוד דינמי ונאמן, מה שהופך אותו לבן לוויה מעולה לכל החיים. המוזרות הקטנה שלו היא שיער מתולתל. נכון לעכשיו, כלבים אלה עדיין עובדים בתוך העדרים בארץ מוצאם. עם זאת, הם זוכים להערכה גם ככלב לוויה, מכיוון שהם מסוגלים להסתגל למגורים בדירה. עם זאת, יש להקפיד לתת להם את הזמן והפעילות היומיומית הדרושים להם.

4- הפולי

כלב מגזע פולי
קרדיטים: Bigandt_Photography / iStock

הפולי עשוי לומר לך משהו, כי הוא חולק דבר אחד במשותף עם הקומונדור: המעיל שלו. אכן, לכלב הזה עם מבנה גוף מסוים יש שכבה עבה של שיער שמשתלבים זה בזה כדי ליצור מיני ראסטות. זהו אחד מגזעי כלבי הרועים הראשונים. הוא גם כלב לוויה מצוין שלא יהסס להגן על משפחתו במידת הצורך. ההבדל עם הקומונדור הוא בגודלו מאחר והוא שוקל בממוצע 15 קילו לעומת 50 קילו לקומונדור.

5- לה קאי קן

דיוקן של כלב מגזע קאי קן
קרדיטים: MirasWonderland / iStock

הקאי קן הוא כלב ממוצא יפני הנחשב לאוצר לאומי אמיתי במדינה זו. זה מגיע מההרים של א אי יפני שבו הגזע התפתח בצורה מאוד מבודדת. תכונה זו הופכת אותו לגזע טהור מאוד. לכלב המפואר הזה יש פרווה שחורה שרירית ויש לו מאפיינים פיזיים דומים למדי לגזעים יפניים אחרים כמו Shiba Inu או Akita Inu. הוא צייד מולד דינמי מאוד, שברור שלא נועד לבלות את ימיו על הספה.

6- לה תאי רידג'בק

chien de race תאילנדי רידג'בק
קרדיטים: White_bcgrd / iStock

כמו כל הכלבים הנדירים בסיווג זה, הרידג'בק התאילנדי אינו יוצא מן הכלל ויש לו גם ייחוד קטן משלו. לְמַעֲשֶׂה, רכס שיער עומד באמצע הגב של הכלב הזה מתאילנד. תאי רידג'בק הוא כלב שמירה מצוין והוא נאמן מאוד. עם זאת, הוא שמר על אינסטינקטים פראיים רבים והוא יכול להיזהר מזרים.

7- The Xoloitzcuintli

כלב מגזע Xoloitzcuintle
קרדיטים: nickpo/iStock

כלב זה עם שם בלתי ניתן לבטא הוא אחד הגזעים העתיקים בעולם. ידוע גם בשם הכלב המקסיקני ללא שיער, לכן יש לו את המיוחדות שיש ללא שיער. הוא נוכח במקסיקו כבר יותר מ-3000 שנה, שם אפילו מוקמים פסלים לכבודו! ה-Xoloitzcuintli מוערך מכיוון שהוא כלב אינטליגנטי ונאמן מאוד. מצד שני, עורו השברירי דורש את מירב תשומת הלב. לדוגמה, יש להרטיב אותו באופן קבוע ולהגן עליו מפני השמש באמצעות קרם הגנה.

8- כלב פרעה

כלב פרעה בשלג
קרדיטים: Eudyptula / iStock

כפי ששמו מרמז, כלב פרעה מוכר מאז התקופה של מצרים העתיקה. זה כלב ששימש במיוחד לציד. היום, הוא מעל הכל כלב לוויה. חוץ מזה, הוא קרוב מאוד לאדונו וצריך להיות במרכז תשומת הלב. ספורטיבי ומתמשך, לכלב מסוג גרייהאונד זה יש צורך גדול להתאמן. די מסויג, הוא יכול להיזהר מזרים.

כפי שנאמר בהקדמה, רשימה זו אינה ממצה כמובן. יש עדיין הרבה גזעים אחרים שאינם ידועים, שהם מדהימים באותה מידה במוצאם או במראה הפיזי שלהם!

5 טיפים לשמירה על ניקיון הבית עם כלב

שמות הכלבים הטרנדיים ביותר בצורת T לשנת 2022