לחלוק את חייך עם כלב טוב לבריאות שלך

גם אם אינכם מפקפקים בכוונותיו הטובות, בוודאי שלא חשדתם בכל היתרונות שהכלב שלכם יכול להציע לכם. אכן, כלב בחייך מועיל ביותר לבריאותך, וזה הוכח! מעבר להרעף עליכם אהבה על בסיס יומי, יש להם יכולות יוצאות דופן לשמור עלינו בכושר טוב ולעזור לנו למנוע מחלות מסוימות, במיוחד הודות לחוש הבלתי תקף שלהם. גלה בהמשך המאמר כיצד כלבים יכולים לעמוד לשירות הבריאות היומיומית שלך!

גילוי סרטן

כמו במקרה של מחלות רבות אחרות, כלבים יכולים למעשה לזהות סרטן! כמובן, זה נוגע רק לכלבים שהוכשרו לכך במיוחד. בזכותם תאי ריח שמספרם 200,000 מיליון (יש לנו חמישה מיליון כאלה) ועם אונת הריח שלהם מפותחת פי ארבעה משלנו, הכלבים הם האלופים באזור הזה. הם אכן מסוגלים לזהות תאים סרטניים מוקדם מאוד. השימוש בחוש העוצמתי שלהם נועד לזהות סרטן בשלבים מוקדמים מאוד על מנת לקדם את סיכויי ההחלמה של המטופל.

תקריב של אפו של כלב
© Laurie Faille – iStock

למנוע התקפים אפילפטיים

לפני התקף אפילפסיה, הגוף מפריש חומר שהכלב מסוגל לזהות לפעמים אפילו שלוש או ארבע שעות לפני הפיגוע ! בכל מקרה, זה מה שמחקר שבוצע על ידי מעבדות INP-Toulouse ו-Inserm-Rennes ינסה להוכיח. זה יאפשר לשנות דברים רבים עבור חולים מסוימים, כי אם 70% מהם מתייצבים הודות לטיפולים, 30% הנותרים עמידים לאנטי אפילפסיה. כלב לצידם יאפשר להם לעשות זאתלצפות משברים כך שהם יכולים להתכונן לזה על ידי נטילת תרופות והגעה למקום מבטחים. יתר על כן, זה להפחית דיכאון וחרדה נוכח מאוד באנשים האלה בכך שהוא מאפשר להם לצפות משברים ובכך לחיות טוב יותר עם המחלה.

תמיכה בחולי סוכרת

כמו באפילפסיה, נראה שהגוף שלנו מפריש ריח מסוים כשאנחנו עומדים להיכנס להיפוגליקמיה. זו הסיבה שכלבים הם בני לוויה מושלמים עבור אנשים סובלים מסוכרת. הם אכן יכולים להזהיר את בעליהם זמן קצר לפני משבר, עוד לפני שהסימפטום הקל ביותר נראה לעין, על מנת לאבטח אותם וכך לשפר את נוחות המחיה שלהם.

הפחתת סיכונים קרדיווסקולריים

אישה צעירה רצה עם הכלב שלה
© nensuria – iStock

להסתכל לכלב שלך בעיניים יהיה טוב ללב שלך. כן, לפי מחקרכאשר כלבלב והאדון שלו מסתכלים זה בעיני זה, רמות האוקסיטוצין שלהם מרקיעות שחקים. כזכור, אוקסיטוצין הוא לא פחות מהורמון האושר וההתקשרות. בנוסף, לדבר או ללטף את הכלב שלך יהיה גם כן להאט את קצב הלב ולהוריד את לחץ הדם, רק זה ! לבסוף, אולי אתה לא יודע את זה, אבל שיש לך כלב גורם לך ללכת מדי יום ובממוצע פי שניים מאנשים שלא. וכמובן, מי שאומר פעילות גופנית, אומר לשמור על כושר טוב יותר!

מה דעתך לקרוא לכלב שלך על שם אחת מהמלכה אליזבת השנייה?

מהי הטיול האידיאלי עבור הכלב שלך?