מהי הטיול האידיאלי עבור הכלב שלך?

טיול יומי עם הכלב הפך לשגרה שאתה כבר לא בהכרח חושב עליה. אז איך אתה יכול להיות בטוח שהכלב שלך נהנה מהטיולים שלו? יש כמה דברים שאתה יכול לעשות באופן עקבי כדי לוודא! ואכן, על ידי יישום האלמנטים המעטים שיבואו בהמשך מאמר זה, יש סיכוי טוב שתצליחו בטיול שלכם בכל פעם עבור כלב שעומד היטב על הרגליים.

הציוד הנכון

כדי שזה יעבור בצורה חלקה ככל האפשר, נסיעה טובה מתחילה תמיד עם ציוד טוב. קודם כל, אתה חייב להצטייד ברתמה וכן רצועה מתאימה לכלב שלך. בנושא זה אנו ממליצים על רתמות H או Y, אך הימנעו בכל מחיר משימוש ברתמה שחוסמת את כתפי הכלב שלכם. לגבי הרצועה, האידיאל הוא עופרת גדולה כדי שהכלב שלך יוכל להתאמן גם בסביבה שבה אתה לא יכול להרפות. הַבָּא, כיס קטן מלא ב פינוקים זה שאתה מחליק לכיס שלך לפני היציאה יכול להיות מאוד שימושי כדי לתגמל את הכלב שלך במצבים מסוימים. אם הוא לא חמדן, אתה יכול גם לקחת איתך את הצעצוע האהוב עליו.

לבסוף, אל תשכחו את שקיות הקקי, גם אם לכלב שלכם ממש לא אכפת. אכן חשוב לכבד את הזולת וגם את הסביבה בה אתה הולך!

הוצאת הריח

ג'ק ראסל מרחרח גראס
© Wavetop – iStock

כן, זה מעצבן לחכות חמש דקות באותו מקום עד שהכלב שלך יסיים לרחרח עלה דשא, אבל זה חיוני לרווחתו ! ואכן, הוצאת ריח היא אחת הפעילויות האהובות על הכלב והיא אחד המרכיבים החשובים לטיול מוצלח. הכרחית לאיזון שלו, היא מאפשרת לו להתאמץ באותו אופן כמו פעילות גופנית תוך איסוף מידע על סביבתו ועל בני משפחתו שהיו שם לפניו. אל תשכח שלכלב שלך יש ריח חזק פי 40,000 משלנו!

עם זאת, אין צורך להרגיש אשמה. אכן, ברור שיהיו כמה יציאות שבהן תהיו ממהרים ולא יהיה לכם זמן לתת לכלב שלכם לרחרח כל ענף, זה לא משנה. עם זאת, היזהר שזה לא שיטתי. הכלב שלך אמור להיות מסוגל ליהנות מבילוי אמיתי בחוץ לפחות 30 דקות ביום. במזג אוויר גשום, אתה יכול לארגן משחקי כשרון בבית !

מקסימום חופש

כשאנחנו נותנים לכלב שלנו לצאת לטיול, יש לנו בדרך כלל את הרפלקס להתקשר אליו ברגע שהוא מתרחק מאיתנו קצת. עם זאת, התפיסה של ההליכה בחופש היא דווקא לתת לו לחיות את חייו כדי שיוכל ליהנות מהרגע שלו. אם תבקשי ממנו כל הזמן לחזור אליך, זה יכול לעצבן אותו במהירות עד כדי כך שהוא יגמר להפסיק להקשיב לך ! העיקר לפני יציאה לטיולים ארוכים בחופש הוא אפוא לעבוד על הריקול. התחילו בסביבה המוכרת לכלבכם ללא יותר מדי גירויים והעלו בהדרגה את רמת הקושי.

טיפ נוסף הוא לתגמל את כלבכם על כך שהוא שם לב אליכם מבלי לבצע פעולה מצידכם. חלק מהכלבים פונים באופן טבעי למאסטר שלהם מדי פעם או אפילו חוזרים אליו באופן ספונטני: במצבים אלו, תגמלו אותו! הכלב שלך כך תשייך תשומת לב לעצמך כמשהו חיובי.

לבסוף, כדי לברר אם ההליכה הייתה מועילה לכלבכם, הסתכלו על התנהגותו בדרך הביתה. אם הוא עדיין נרגש כמו שהוא היה לפני העזיבה, זה סימן רע! כלב טוב בכפותיו חייב לחזור מטיול רגוע ועייף.

לחלוק את חייך עם כלב טוב לבריאות שלך

שמות הכלבים הטרנדיים ביותר בצורת U לשנת 2023