8 התנהגויות שהכלב שלך יכול לאמץ כדי לבטא כאב

לעתים קרובות אומרים על כלבים שכל מה שחסר להם זה דיבור… זה נכון! זה גם יעזור לנו לדעת איך הם מרגישים על בסיס יומיומי: האם הם שמחים או עצובים? הם כואבים איפשהו? האם הם מרגישים חום? לצערי הכלב שלך לא יענה לך. בכל מקרה, לא כמו שהיית רוצה, כי כלבים מבטאים את הסבל שלהם בדרכים אחרות.

התנהגויות חריגות מסוימות שהכלב שלך מתחיל לאמץ יכולות להתריע בפניך על סבל או מחלה אפשריים, בין אם פיזיים או פסיכולוגיים. בחרנו שמונה מהעמדות הנפוצות ביותר כדי לעזור לך להבין טוב יותר את החיה שלך.

1- הכלב שלך מלקק או נושך את כפותיו

כלב מלקק כפות
© Miguel Serrano Ruiz – iStock

האם קורה שהכלב שלכם ממשיך ללקק את כפותיו או לועס את עצמו עד כדי כך שהוא תולש את שיערו, לפעמים אפילו מדמם? התנהגות זו יכולה לבטא דברים שונים:

 • הכלב שלך סובל מכאבים: במקרה זה הוא פשוט מלקק את עצמו כדי להרגיע את הכאב. תבדוק אם הוא לא פצוע. אם לא, אפשר גם סובלים מדלקת פרקיםפודודרמטיטיס או כל מחלה אחרת הקשורה לרגליים.
 • הכלב שלך לחוץ: מתח אצל כלבים יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות, כולל לעיסה מתמדת של כפותיהם. באמצעות מחווה זו, הכלב שלך מנסה לפנות את החרדה שלו.
 • הכלב שלך משועמם: מעבר ללחץ, הכלב שלך עלול להשתעמם עמוק בהיעדרך. אם הוא מנהל את התסכול בצורה לא טובה, אז הוא יכול לנסות להעביר את הזמן בפגיעה עצמית. בדרך כלל כלבים במקרה זה פועלים כשאתה לא שם.
 • הכלב שלך מחפש את תשומת לבך: אם הכלב שלך נוטה לפגוע בעצמו יותר סביבך, ייתכן שהוא מחפש תשומת לב. אם הוא יבחין שאתה מטפל בו כשהוא לועס את כפותיו, הוא יטה לעשות זאת שוב.

בכל מקרה, אם התנהגות זו חריגה אצל הכלב שלך, אם היא הופיעה בפתאומיות או אם היא הייתה שם הרבה זמן, אבל אתה מוצא שהיא מוגזמת ובמקרה החיה שלך פוגעת בעצמה, חיוני להתייעץ עם וטרינר, אם אפשר ביהביוריסט. הוא יוכל לנסות להבין את הרוע שמשפיע על כלבכם על מנת ללוות אתכם בצורה הטובה ביותר לקראת החלמתו.

2- הכלב שלך נשאר למטה

כלב שוכב אינו מדאיג ממבט ראשון, אנחנו מסכימים. עם זאת, זה יכול להיות כך כאשר אתה מוצא התנהגות חריגה זו. אם פתאום הכלב שלך עליז ואנרגטי באופן טבעי, ומתחיל לישון הרבה, יתרה מכך במקומות יוצאי דופן, זה יכול להיות סימן שהוא לא ממש מצליח.

אם הכלב שלך נשאר בשכיבה, לכן הוא עלול לסבול פיזית. אם גילו מתקדם, אז יכול להיות שכן קשור לאוסטאוארתריטיס. הוא גם עלול לסבול כאבי שרירים. אם נראה שלכלב שלך אין כאבים בשום מקום, ייתכן שהוא גם להיות בדיכאון. כן, חברי הכלבים שלנו לצערי לא נחסכים מדיכאון… אם הדיכאון הפתאומי הזה נמשך יותר מכמה ימים ולמרות הבקשות שלכם לשחק או לצאת לטייל, הוא לא מתלהב יותר מזה, להתייעץ עם וטרינר. לאחר מכן תהיו מקובעים במה שקורה לבעל החיים שלכם.

3- הכלב שלך משפשף את ישבנו על הרצפה

כלב עושה את סימן המזחלת
© iStock

נדירים הבעלים שמעולם לא ראו את הכלב שלהם יום אחד נשען על רגליו הקדמיות כדי לגרור מאחור על הקרקע! להתנהגות הזו, מוזרה ככל שהיא מצחיקה, יש שם משלה: שלט המזחלת. על ידי כך, הכלב מביע את אי הנוחות שלו לעתים קרובות קשור לגירוד חזק או כאב שיכול להסביר דברים שונים:

 • לכלב שלך יש תולעים: ברוב המקרים, אם הכלב שלך עושה את סימן המזחלת, יש לו טפילי מעיים שמפריעים לו. אם הוא לא קיבל את התולעים שלו הרבה זמן, אתה יכול לתת לו כדי לראות אם המצב משתפר.
 • לכלב שלך יש בלוטות אנאליות סתומות: קורה שהבלוטות הממוקם משני צידי פי הטבעת של חיית המחמד שלך נסתם. ואכן, לרוב הם מתרוקנים עם מעבר הצואה. עם זאת, לעיתים התעלות סתומות והפינוי אינו מתרחש יותר באופן טבעי. במקרה זה, אתה יכול לבצע את התמרון בעצמך או להפקיד אותו בידי הווטרינר שלך.

4- הכלב שלך משעין את ראשו על קיר

למרות שמשעשע לראות במבט ראשון, התנהגות זו היא למעשה מטריד ביותר בכלב. ואכן, אם הכלב שלכם מצמיד את ראשו לקיר למשך מספר דקות, זה יכול להיות סימן שהוא סובל מגידול מוחי, דלקת מוח, טראומה מוחית, הרעלה או אפילו מחלות המשפיעות על רמות הנתרן בדם. בכל מקרה, זה כן דחוף לקחת אותו לוטרינר כדי שהוא יוכל לאבחן את החיה שלך.

5- הכלב שלך נכנס לעמדת תפילה

כלב משחק בעמדת תפילה
© מרי סוויפט – iStock

כאשר הכלב שלך מניח את רגליו הקדמיות על הקרקע והוא מרים את חלקו האחורי באוויר, זה נקרא "תנוחת התפילה". לעתים קרובות מאוד, הוא יכול לאמץ את היציבה הזו ברגעי משחק או פשוט כדי למתוח. עם זאת, אם הוא נוקט בעמדה זו מחוץ לנסיבות אלו, ייתכן שהדבר נובע מכך כאבי בטן חזקים שהוא מנסה להקל באמצעות הגישה הזו. אנו ממליצים לך לבדוק אם מתווספים לזה סימנים נוספים של אי נוחות: אובדן תיאבון, הקאות וכו'. וצור קשר עם הווטרינר שלך.

6- הכלב שלך מאבד את שיווי המשקל שלו

אובדן שיווי המשקל אצל כלבים יכול להיות חשוב יותר או פחות. למעשה, זה יכול ללכת מ הפרעת הליכה פשוטה לכלב ש נופלים כל הזמן. התנהגות זו יכולה להיות קשורה בעיקר לשתי סוגיות:

 • התסמונת הוסטיבולרית: בנוסף לאובדן שיווי המשקל, תסמונת וסטיבולרית או אטקסיה וסטיבולרית עלולה להוביל לתסמינים נוספים כמו ראש מוטה, עיניים שנעות לכל הכיוונים, שיתוק פנים, שיתוק רגליים, הקאות וכו'. יכולות להיות לכך סיבות רבות כמו דלקת אוזן, תהליך גידול, זיהום וכו'. למרות שהיא מרשימה מאוד, תסמונת וסטיבולרית ניתנת לטיפול, אך ללא ספק תדרוש נסיעה לווטרינר.
 • תאונה מוחית (CVA): הם די נדירים בכלבים, אבל זה יכול לקרות.

7- הכלב שלך מסתובב

כלב נושך את זנבו
© Zuberka – iStock

כשהוא עדיין צעיר, זה נפוץ מאוד עבור הכלב שלך רץ אחרי הזין שלו בשביל הכיף. הוא יכול גם לעשות את זה בסל שלו לפני השינה. מצד שני, אם המחווה הזו נמשכת בגיל מאוחר יותר והתנהגות זו חוזרת על עצמה, אפילו אובססיבית, זה יכול להיות סימן לסבל עם מקורות אפשריים שונים:

 • אי נוחות בזנב: הכלב שלך פשוט מרגיש כאב או אי נוחות בזנבו ומנסה להגיע לאזור שגורם לו לכאב.
 • הפרעה אובססיבית קומפולסיבית: הפרעה התנהגותית זו יכולה להיות קשורה ללחץ, שעמום, חוסר פעילות וכו'.
 • הפרעה נוירולוגית: ייתכן שהכלב שלך סובל ממחלה נוירולוגית.

8- נראה שהכלב שלך בולע זבובים דמיוניים

נקרא גם "נשיכת זבובים" או "זבוב חבטות", הכלב בוהה בחלל וממהר קדימה, חופר בלסתותיו, כאילו הוא רוצה לתפוס משהו, חוץ מזה שאין כלום! נראה שהכלב חי הזיה. הפרעה אובססיבית זו, שיש לה סיבות נוירולוגיות, קשורה לפעמים לאפילפסיה. זה יכול להיות מלווה גם בביטויים אחרים דמויי אובססיביות.

שמות הכלבים הטרנדיים ביותר בצורת U לשנת 2023

תשמח את הכלב שלך עם שני מתכוני הפינוקים האלה